Ла Рока село Излезни Референци, Барселона

Ла Рока село

Ако сте во посета на Барселона, постојат многу нешта да се направи и интересни места за посета, разни булевари и мали "Ramblas" со голема архитектура место, можете да ја посетите паркови (Парк Guell, Parc del Laberint d'Хорта, Parc de la Ciutadella ) Конечно можете да ги вкусите некои предјадења во една од она што сметаме дека се некои од најдобрите предјадења ресторани во Барселона . Но, ако сте shopaholic и не може да ја напушти без купување малку нешто, го следат нашиот водич за "излез Ла Рока село шопинг Барселона."

Ла Рока Селото се наоѓа во селото со истото име, кој е околу 40 минути со автомобил од центарот на Барселона, па тоа е добра идеја да останат во еден од многуте во центарот на градот апартмани во Барселона и се земе еден ден патување до с. Може да се добијат автобус од Фабра јас Пуиг метро во населбата Сант Ендрју или воз од станицата Sants. Тоа е добро вреди времето потребно за да се добие тука, бидејќи ќе најдете врвот дизајнер места на до 60% попуст и некои од најдобрите мало терапија во светот. Да се ​​биде излез, исто така, има период Rebaixes (сезонски продажба) што се одржа во јули и јануари, кога добро познати луксузни брендови се продаваат во зделка цени. Ла Рока село излез шопинг Барселона има повеќе од 100 бутици на шпански и меѓународни дизајнери така може да се разгледа преземање на пауза и дегустација jamón ibérico и пан един tomate. Очигледно инспирирани од движењето Modernista, Ла Рока е доста атрактивни, со неговата архитектура на традиционален Каталонски пазарот градот. Вие ќе бидете импресионирани од фактот дека објектите се толку блиску, со изобилство на дрвја кои обезбедуваат доволно сенка од сонцето.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Места , Шопинг и обележани , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>