10 nga më të popullarizuar Tapas në Barcelonë

tapas croquetas barcelona

Ndoshta ju jeni tipi që është e rehatshme me vazhdimisht duke u përpjekur ushqime të ndryshme, ose ndoshta jo. Sido që të jetë, përvoja tapas është një pjesë thelbësore e ndonjë festë Barcelonës. Kuzhina Katalonje është edhe e shijshme dhe të ndryshme, dhe këto pjesë kafshoj-sized janë të përsosur për ndarjen me miqtë. Këtu janë disa sugjerime për ju të marrin në konsideratë kur të shqyrtuar tapas më të mira në Barcelonë.

1. Pan con tomate - një duhet të ketë Tapa

Një ndihmës për pothuajse çdo darkë këtu në Barcelonë, "pan tomate con" është një preferuar firmë. Kjo gjellë e shijshme është bërë me bukë të thekur fllad në krye me domate squished, kripë, vaj ulliri, dhe nganjëherë një fshij vogël të hudhër. Kjo combo do të keni ëndërruar për më shumë në asnjë kohë! Herën tjetër ju jeni në humor për tapas në Barcelonë, mos harroni "Tomate pan con."

2. Patatas Bravas - e preferuar Fried patates juaj

Mendoni një reagim spanjoll në patate të skuqura, sepse kjo është ajo që patatas bravas në Barcelonë ngjajnë. Kjo rostiçeri shijshëm e patate të skuqura në krye me një salcë me erëza të veçantë është një tapa që të gjithë craves! Për fat të mirë ju mund të gjeni këtë tapa pothuajse kudo në Barcelonë, dhe çdo herë do të jetë një përvojë e ndryshme, sepse çdo restorant shton kthesë e tyre.

3. BOMBAS de Queso - explosively Delicious

Tapa bombas de queso barcelona

Ngjan croquetas, këto tapas Barcelona shije si patate djathë pure. Nëse ju dëshironi diçka të ndryshme për të croquetas, por që përmban të njëjtën shije të madhe, këto janë një alternativë e mirë. Barcelonës "BOMBAS de queso" janë gjithmonë një zgjedhje e madhe kur të kërkoni për një të shpejtë dhe të plotësojë rostiçeri për të ju shkuar.

4. Croquetas - Disa nga yummiest!

Këto kafshon pak skuqur mund të ketë mbushje të ndryshme dhe një shije që ju do të duan. Nëse ju jeni një proshutë dhe djathë tifoz, një tifoz kërpudha, apo tifoz pule, ju do të love croquetas në Barcelonë. Nga përbërësit mouthwatering përzier me patate në brendësi, në shtresë crunchy me bukë në pjesën e jashtme, "croquetas" do goditi vend çdo kohë.

5. Tortilla de Patatas është një Tapa shijshme!

Të marrë imazhin e një banesë, raund pa shije përdorur për tacos dhe burritos nga kokën tuaj. Tani mendoj trashë, gëzof, patate dhe vezë mbushur omëletë. Zgjidhni nga një shumëllojshmëri e tortillas të ndryshme, të bëra me courgette, chorizo, qepë, dhe perime të tjera. Ky ose është shërbyer të ngrohtë dhe të freskëta, apo të ftohtë, dhe është një tapa shijshme në Barcelonë.

6) Ullinjve - Vërtet shijshëm! Tapas Olives Barcelona

Ullinjve mund të jenë të përgatitur në mënyra të shumta, por thashetheme ka atë që Spanja e bën atë mjaft mirë. Kur ju jeni jashtë për tapas në Barcelonë provoni urdhërimin ullinj kur ju shohin ato. Çdo kuzhinier marinates ata ndryshe, disa duke përdorur hudhër dhe fara të ndryshme, ndërsa të tjerët shtoni verën spanjoll dhe një shumëllojshmëri të seasonings të freskëta. Një gjë për të mbajtur në mendje kur urdhërimin ullinj në Spanjë është se ata janë të mbushur diku me anchovies. Në qoftë se peshku nuk është ajo që ju jeni duke kërkuar është, të jetë i sigurt për të përmendur këtë.

7) Say Cheese!

Nëse ju jeni një dashnor djathë, atëherë kjo është një zgjedhje e qartë për ju. Tapas Cheese pjatë vijnë me një shumëllojshmëri të djathrave, duke filluar nga Manchego më të mirë dhe djathrave të tjerë dhi, të djathrave provë më të lehta dhe të freskëta. Nëse jeni duke shërbyer bukë në tryezë, të jetë i sigurt për të ruajtur një pak për të, kur pjatë arrin, si shumica e djathrave shije më të mirë në majë të një fetë të ngrohtë crunchy.

8) catalan Suxhuk

Tapas suxhuk në Spanjë vijnë në shumë lloje të tilla si "Chorizo", "botillo", "salchichon", ose "morcilla". Mishi i tyre të ëmbël tang zarf shijen tuaj buds-dhe nëse shërbehet i ftohtë ose të ngrohtë flavors e tyre të ndryshme janë mjaft unike.

9) Mushrooms janë një gjë e mrekullueshme!

Në qoftë se ju e konsideroni veten një dashnor kërpudha, atëherë këto i trajton shijshme do të kapur zemrën tuaj dhe stomak! Tapas kërpudha janë të përgatitur shpesh me vaj ulliri, hudhër, dhe seasonings të freskëta, të kombinuara të përkryer për të sjellë nga shijet e tyre. Ashtu si shumica e tapas në Barcelonë, çdo kuzhinier përgatit këto ndryshe, kështu që provoni ato disa herë, dhe të shikoni se cilat tapas bar ka kërpudha tuaj të preferuar.

10) Piquillo Peppers mbushur në përkryerje Poquillo pepers barcelona

Kur ju dëgjoni speca, ju mund të mendoni djegëse. Këto speca nuk janë të nxehtë, megjithatë, ata janë deliciously ëmbël, dhe i mbushur me djathrave të veçanta, mish, apo ushqim deti, me një kombinim të këndshëm kripur / e ëmbël. Këto speca janë ekstra të shijshme kur drizzled me vaj ulliri, dhe të përkryer të shoqëruar nga një raund të "pan Tomate con."

Zgjedhja është e juaja, por në qoftë se ju të vini një nga këto dhjetë tapas sugjeruar në Barcelonë, ju do të lënë të kënaqur çdo kohë. Secili është i ngarkuar me shijet insanely të mëdha, duke lënë palates tuaja duan më shumë. Ndoshta tjetër që ju do të jetë gati për të lënë zonës tuaj rehati dhe provoni diçka të re, pas një përvoje të tillë me sukses shijshme.

Ndjehen të lirë për të na lënë një koment më poshtë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>