На Brandery Зимски 2012 година во Барселона

На Brandery Зимски Барселона 2012

Дали ти си мода ентузијаст или едноставно љубител на фанки Барселона настани, Brandery зима 2012 е задолжително за секој во посета на каталонскиот главен град на овој месец. Ова мора да се види шоу ќе се одржи од 27-29 Јануари во Фира де Барселона во Монџуик, само кратко возење метро подалеку од строгиот центар на градот. Кој се некои од најголемите имиња во шпански и меѓународни современата мода, Brandery ќе донесе индустрија професионалци и јавноста, заедно за еден викенд на модна писта емисии, клучните забелешки, изложби, концерти, работилници и многу повеќе. Прочитајте, за за да дознаете токму она што се очекува во овој year's издание на најжешките модни фер оваа зима во Барселона.

На Brandery е поделена на 4 области: на саем, Brandtown, модна ревија и градот, секоја нуди различни можности за двете посетители и учесници.

На Комерцијална

На Комерцијална, главниот настан на Brandery, е резервиран само за трговија професионалци. На саем ќе биде поделена на три сектори: Мода, Деним, и спорт и Стрит. Тука, купувачи ќе најдете мноштво од најдобрите брендови со креативни идеи и иновативни стилови. На Комерцијална исто така ќе содржи разни дебати, ексклузивна модна писта, и брза на огнот средби меѓу модерни фирми и меѓународните купувачи. Професионалци мора да се регистрираат на интернет, а цената на овој настан е 30 € за еден ден и 50 € за сите три.

Brandtown


Brandtown на настанот ќе биде отворен за трговија професионалци и јавноста посетителите, што ги поврзува модата ознаки директно до крајните потрошувачи во динамична и креативна атмосфера. На Brandtown, посетителите можат да откријат трендови и производи од над 100 брендови топ-името - без бариери! Цената за јавни посетителите Brandtown е 15 € за еден ден и 35 € за три дена, а настанот ќе биде отворен од 15: 00-20: 30 во петок и сабота, како и 15: 00-20: 00, во неделата.
Посетителите на Brandtown ќе бидат третирани како професионалци во обуката. Тие ќе имаат можност да се вклучат во работилници и студиа да се набљудуваат на креативниот процес се вклучени во производството и за генерирање на стилски облека. Еве, гостите можат да научат да се плете со џиновски игли и дури да стане модели. Исто така ќе има разни изложби и филмови за јавноста. Еден од експонатите, мода и уметност, ја истражува различни уметници и нивните влијанија врз денешна мода, и обратно, со бренд имиња креирањето на уметноста. Еден од најважните моменти достапни за гледање ќе биде изложба на "играчки" изменуваат од страна на брендови како што се Најк и Levi's.
Не само еден настан за модата, оние кои присуствуваа на Brandery да доживее трансформација на Brandtown во врвен концерт место во организација на Сонар фестивал. Настапи во живо ќе се одржи во сабота 28 јануари од страна Поништи и Доран, со 2Many диџеи headlining шоуто. Во недела 29 јануари посетителите можат да го доживеат музиката на Буенависта, Fangoria и The Зомби деца.

Градот

Во неделите до Brandery, Барселона е домаќин на голем број на активности и изложби, од масовна колекција користи фармерки за конкуренција на излогот на божиќните. Понатаму изложби и други настани, ќе се одржи за време и по Brandery, нудејќи оние кои ја пропушти настан, шанса да се израмни на најновите модни поврзани експонати во Барселона.

На модна ревија

На модна ревија, инаку позната како Brandery Catwalk, ќе биде festival's најголемиот настан, изложен сите брендови се заинтересирани за прикажување на нивните дела во акција. На модна писта, со почеток во 13:00 за индустриски професионалци, ќе продолжи и во попладневните и во вечерните часови, а завршува околу 20:00, овозможувајќи јавна посетителите можност да го привлечат вниманието на модата премногу. Комплетна листа на распоредот, активности и информации можеш да најдеш на сајтот на Brandery Winter's: www.thebrandery.com.

Како да одам таму:

Да се дојде до Brandery, лоцирана на Фира де Барселона во Монџуик, посетителите можат да ги преземат на метро L1 или L3 на станицата "Espanya" или да преземе TMB автобусот на линии 9; 13; 27 години; 30; 37; 50; 56; 57; 65; 79; 91; 109; 153; или 157 за Монџуик. Лесно достапни од било каде во градот, гостите можат да останат во една од многуте Барселона станови во близина на местото на одржување, или изберете еден од плажа апартмани во Барселона и да уживате во градот на нејзината потполност.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Референци и обележани , Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>