Top 10 Bare bare në Barcelonë

Bare tapas Barcelona

Bare, tapas dhe më shumë tapas! Çfarë është Barcelona pa emocionet e tapas të mira? Me shumë opsione të bare mëdha tapas për të zgjedhur nga në qytet, ne kemi përpiluar një listë të top 10 vendet për të ngrënë tapas në zonën e Barcelonës. Nëse ju jeni një banor i këtij qyteti të bukur apo një vizitor të mirëpritur, kjo listë do të ketë barkun ulëritës, gojët lotim dhe orekset gumëzhimë! Në shenjë tuaj ... të marrë të gatshme, i vendosur, tapas!

1. Quimet y Quimet Quimet y Quimet- Barcelona Tapas

Kjo tavernë në pronësi të familjes ka mjaft disa vende janë duke pritur për ju për një pasdite vini mua! I njohur për tapas e saj të hollë, mur në mur shishe të birrës, verërave dhe shpirtërore, dhe një grup i vogël njerëzish që presin në linjë për buds shije e tyre të shpërthejnë, Quimet y Quimet është një nuk do të zhgënjej.

Ne rekomandojmë salmon me mjaltë truffled, ton pasur me havjar dhe shurup balsamic ose viçi shërohet me domate pjekur dhe speca të kuq - e shijshme.

Carrer del Poeta Cabanyes 25, 08004 Metro: L2 Paral-lel

2. Cal Pep

Mirëpritur me qeshur fytyra dhe një atmosferë optimiste, Cal Pep ka asnjë problem duke e bërë rrugën e saj në këtë listë! Ofruar disa nga tapas më të mira në Barcelonë si pjatë e detit e cila përfshin, calamari skuqur thellë, karkaleca skuqur të vogël dhe dy lloje të ndryshme të peshkut, apo speca pjekur në skarë gjelbër! Flisni për kënaqësinë!

Duke kërkuar për origjinalitet dhe autenticitetin? Kërkoni jo më shumë! Cal Pep vjen shumë e rekomanduar nga dy vendasit dhe vizitorët afër dhe larg. Ky Barcelona tapas bar inkurajon ju për të bërë rezervimet paraprakisht për të siguruar koha juaj është vlerësuar dhe shtroj-në tuaj përvojë është i paharrueshëm.

Placa de les Olles 8, 08003 Metro: L4 BARCELONETA

3. Bar Pinotxo

Bar Pinotxo- Barcelona

"Çfarë është e mirë sot?" Ky pyetje do t'ju çojë në një botë të tapas shijshme për të zgjedhur nga. Një shije e tapas tyre tradicionale enët tilla si merak qengji, thjerrëzat, chickpeas dhe me botifarra (një lloj sallam katalanas) shoqëruar në mënyrë të përshtatshme nga vera e vet Pinotxo e gazuar, shton një prekje e inovacionit! Ky bar legjendar vende 14 njerëz në një kohë, e cila do të shpjegojë turmën e njerëzve fluturonte mbi, kështu që të mbajë këtë në mendje kur ju jeni duke vizituar këtë klasik Katalonje!

Carrer la Rambla 89, 08002 Metro: L3 Liceu

4. El Xampanyet

E themeluar në vitin 1929, El Xampanyet, dikur i quajtur Ca l'Esteve, është një bar tapas historike që i ka ruajtur edhe personalitetin e tij mikpritëse gjatë dekadave. Kjo i vogël, por i çuditshëm, bar është shumë popullor me vizitorët dhe nuk është ndër vendet më pak zhurmë në Barcelonë.

El Xampanyet caters për dashurinë e saj të tapas dhe të verës, e cila është plotësuar gjithmonë nga biseda dhe të qeshura. Ejani në dhe gjeni një vend, të gëzojnë zgjedhjen e anchovies, bukë me domate apo asparagus, pa marrë parasysh vendimin tuaj kjo ju jep një gjë më shumë për të folur për!

Carrer de Montcada 22, 08003 Metro: L4 BARCELONETA

5. La Cova Fumada

La Cova Fumada- Barcelona Shiko për dyer druri dhe një linjë të gjatë të njerëzve të uritur, kjo është e vetmja mënyrë ju do të gjeni këtë vrimë-në-the-mur tapas bar të vogël! Në shikim të parë kjo mund të ndjeheni pak të mbushur, por një herë ju merrni ulur ngjeshur do të jetë gjëja e fundit që në mendjen tuaj. Në këtë pikë problemi më i madh

do të jenë të zgjedhur atë që për të ngrënë nga një menu që përfshin një sërë tapas autentike dhe i shijshëm! Paç fat!

Carrer del Boluart 56, 08003 Metro: L4 BARCELONETA

6. El Quim

Kur diçka është e mirë ju mbani atë në familje. El Quim de la Boqueria është një shembull i sigurt i një biznesi të vërtetë familjar. Ky bar tapas mund të jetë i kufizuar në shtrojë, por ushqimi i saj është definitivisht me vlerë të prisni. Ofrimi croquettes shtëpi, karçof pjekur dhe midhjet steamed me verë të bardhë, aroma bujshme të këtij Barcelona tapas bar do të takohen hundën tuaj para se ju shohin atë. Ndërsa ju jeni në El Mercat de La Boqueria të marrë një të ndaluar nga, stomaku juaj do të ju falenderoj më vonë.

Mercado de La Boqueria, Les rambles 91, 08002 Metro: L3 Liceu

7. Morryssom

Morryssom- Barcelona

Duke kërkuar për të shijuar tapas shijshme në tarracë, ndërsa njomje deri dielli? Morryssom ka pak zonë në natyrë shtrojë të bukur, e përkryer për ata të ngrohtë, muajt e verës. Pavarësisht nga ku ju zgjidhni për t'u ulur shërbimin dhe zgjedhjen e tapas dhe ushqime të tjera janë të mëdha, cilësisë autentike! Në qoftë se keni humbur gje e shpejton pasdite, nuk shqetësohet; Morryssom ju lejon të ulem në tryezë me ta deri 1am gjatë ditëve të javës!

Calle Girona 162, 08037 Metro: L4 Verdaguer

8. Nou Candanchú

E vendosur në zemër të Gracia dhe së shpejti në zemrën tuaj shumë, Nou Candanchú inkurajon një atmosferë që mirëpret të gjitha moshave. Restoranti ofron një meny të gjerë nga tapas standarde katalanisht, për entrees plotë, sanduiçe dhe salads. Dëshironi të ulem jashtë? Ata kanë këtë mundësi too!

Placa de la Vila de Gracia 9, 08012 Metro: L3 Fontana

9. Jai Ca

Çmim mirësjellje tapas dhe kana e Sangria? Çfarë një kombinim! Kjo miqësore Barcelona tapas bar nuk mund të jetë për ju, nëse ju nuk e gëzojnë tingujt e qeshura përzemërt, bisedë me zë të lartë, kamerierë shoqërueshëm dhe prodhimet e detit të frymëzuar gjobë tapas pëlqen Mejillones (molusqeve në domatesh vinaigrette), i cili është i njohur si një nga më të njohura të tyre mrekullon! Jai Ca jep atë bar-si ndjenja të keni dëshirë me një kontakt të ngrohtësi thyer.

Carrer de Ginebra 13, 08003 Metro: L4 BARCELONETA

10. Cerveceria Catalana

Cerveceria Catalana- Barcelona

Koha është gjithçka! Dëshironi një vend të mirë? Planifikoni strategjike! Cerveceria Catalana është një bar i njohur tapas në Barcelonë ushqim të cilit vjen shumë e rekomanduar. Herë më të mirë për të marrë pjesë në këto tapas të ftohtë ose të ziera janë gjatë orëve të drekës, ose për një darkë të hershme.

Carrer de Mallorca 236, 08008 Metro: L3 Passeig de Gracia

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>