Top 5 Këshilla për të udhëtonte për në Barcelonë

Turizëm arritshme, Casa Batllo

Gjatë vizitës në Barcelona është një eksperiencë e jetës; megjithatë, siç e dimë të gjithë, cilësia e përvojës varet nga detajet. Sa më shpejt që ju hap jashtë rutinë tuaj që ju duhet të marrin në konsideratë se ku të qëndrojnë, çfarë për të ngrënë, dhe se si të shpenzojnë kohën tuaj dhe të holla. E gjithë kjo planifikimit nganjëherë mund të bëjë të vështirë për t'u çlodhur plotësisht. Për fat të mirë, ne kemi disa këshilla që do të bëjë pushimet në Barcelonë, si të qetë të jetë e mundur!

Barcelona travel tips Buycelona 1. suvenire Barcelona në internet

Kurseni kohën tuaj, dhe të bëjë më të madhe të bërë atë që ju me të vërtetë duan me çdo minutë! Buycelona.com është alternativë e mirë për të në kërkim për orë të tëra në fund për dhuratë e përsosur për të sjellë në shtëpi për të dashurit e tyre. Ky dyqan online ofron një shumëllojshmëri e dhuratave unike të bëra të drejtë këtu në Barcelonë. Përzgjedhja e tyre të gjerë përfshin sallam dhe djathë, cookies tradicionale, dhe madje edhe një për ta bërë vetë kit Paella. Ka edhe disa ide të madhe dhuratë për fëmijët. Goodies juaj përshtatshme mund të transportohen direkt në adresën tuaj. www.buycelona.com

 

2. Beat radhët e gjata në Park Guell Park Güell view, Barcelona

Me kaq shumë ndonjë gjë për të shijuar në Barcelonë, është më mirë të jenë të përgatitur. Parku Guell krye më duhet të-bërë listat, dhe një vizitë në zonën dekorativ për të parë portreti statuja Gaudi-së dragon është e rekomanduar definitivisht. Hyrja është e kufizuar dhe radhët e gjata mund të jetë mjaft e gjatë, kështu që me prenotim bileta tuaj deri në tre muaj më parë, ju mund të siguruar që ju do të përjetojnë një nga kryeveprat më të mëdha Gaudi-së në Barcelonë. Megjithatë, edhe në qoftë se ju nuk merrni në zonën kryesore, pjesa tjetër e parkut është gjithashtu befasues dhe ka pamje spektakolare të qytetit dhe detit Mesdhe. Shko tek www.parkguell.cat për të blerë biletat tuaja!

3. udhëzues 3D turne në Casa Batlló

Casa Batllo, një tjetër nga kryeveprat arkitekturale Gaudi-së, kohët e fundit ka nisur një turne 3D audio që ofron njohuri të veçantë në jetën e Gaudi dhe vizion, dhe renovimin e tij spektakolare modernist të kësaj ndërtese. Teknologji inovative portretizon projektimin dhe detajet e Casa Batlló në një mënyrë që ju kurrë nuk kanë parë më parë. E vendosur në bulevardin prestigjioze të Passeig de Gracia, kjo perlë është një që nuk duhet humbur.

4. Blej drejtë metro dhe autobus të kalojë Barcelona traveller tips metro

Edhe pse frikësuese në fillim, metro Barcelona dhe sistemi i autobusit është në të vërtetë shumë e lehtë të gjej. Ju mund të blej një biletë T10 që ju lejon të bëni 10 udhëtime. Kjo biletë mund të ndahet nga disa njerëz, duke e bërë atë alternativë e përkryer për një familje apo grup miqsh. Një tjetër opsion është të kalojë Hola BCN. Kjo kalojë lejon për një sasi të pakufizuar të udhëtimeve për 2 ditë, 3 ditë, ose 5 ditë. www.tmb.cat/en/bitllets-i-tarifes

Jo-Bagazhi Barcelona 5. Explore Barcelona në ditën tuaj të fundit, valixhe pa

Jo-Bagazhi është një shërbim shumë i përshtatshëm që mbledh bagazhin tuaj nga hoteli apo apartament dhe transporton atë në aeroport. Gjërat tuaja janë ruajtur në mënyrë të sigurtë në depozitimin e tyre në Terminalin 1 ose 2 Terminali i Barcelonës El vithe Aeroporti Ndërkombëtar, deri sa të mbërrini për të mbledhur ato. Rezerva në internet për 10 € për qese e parë dhe 3 € për çdo pjesë shtesë. Bagazhi juaj është i siguruar për deri në 3000 €, për paqe shtesë e mendjes. Pse të mos përfitojnë nga ky shërbim të madh? Shikoni në web faqen e tyre www.no-luggage.com

Përdorni këto këshilla të dobishëm të brendshëm për të bëjë qëndrimi juaj në Barcelonë pushime tuaj më të mirë akoma!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , turistike Guide dhe tagged , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>