Barcelona Movie Tours: Explore Capital Katalonje përmes Film

Udhëzues Barcelona turistike filma të famshëm

Një nga qytetet më të vizituar të Evropës, Barcelona, ​​nuk është vetëm një qendër kulturore e përbërë nga një histori të pasur, plazhet e bukura dhe pamjeve pafund. Ajo është gjithashtu një sfond të preferuar për shumë një regjisor, duke përfshirë edhe sërën e Woody Allen dhe Manuel Huerga të cilët nuk mund të rezistojë për të përdorur monumentet e tilla të famshme si Sagrada Familia dhe Park Guell si cilësimet për skenat në filmat e tyre në Barcelonë si Vicky, Cristina , Barcelona dhe Gjithçka për nënën time.

Pra, nëse ju jeni duke e bërë rrugën tuaj të Barcelonës këtë vit, pse të mos zgjedhin për të shqyrtuar pamjet e qytetit në një turne film Barcelonës. Zbuloni disa nga tërheqjet turistike më të nderuar në Barcelonë, ndërsa në këmbë në spotet shumë të ku yjet si Jack Nicholson dhe Scarlett Johannson shtënë disa prej pjesëve të tyre më të mirë-pranuar.

Çfarë duhet të presin nga një Barcelonës Filmit Tour

Turne film Barcelona ofrojnë vizitorët në kryeqytet katalanisht shans për të rikrijuar skena të famshëm të filmave dhe zbulojnë fakte magjepsëse dhe anekdota në lidhje me hedh dhe prodhimin e filmave shtënë në Barcelonë, duke përfshirë Todo Sobre Mi Madre, Salvadorit, Shanghai magji dhe parfum, të gjitha ndërsa vizituar pamjet më të mira të qytetit.

Ka turne të ndryshme film në Barcelonë në ofertë, dhe më poshtë ju japim disa shembuj se si ju mund të merrni një "mbështjell" ndjehen për qytetin, ndërsa eksploruar fitim të disa skena shumë të famshme.

Barcelona Movie largohet

Jo vetëm që këto turne në këmbë film ofrojnë një shans për të parë këto atraksione të qytetit, Barcelona Guided Movie Tours por si të udhëzon në rrugë të shpjegojë histori të vërteta në lidhje me të shtënat e filmave, me fotot e skenave të veçanta, ky lloj i turneut të Barcelonës është sigurisht pak më ndryshe nga norma. Dëgjo të gjitha për antics në-set e Penelope Cruz dhe Javier Bardem, dhe për të marrë në thellësi detajet e procesit të xhirimeve të filmave të tilla portreti si Pot Luck dhe Amore Manual d'. Zgjidhni "Barcelona e Woody Allen" ose "Barcelona e Salvador "turne, dhe të gëzojnë të eksploruar pamjet e famshme nëpërmjet syve të drejtorëve, me ndalesa në Park Guell, Tibidabo dhe natyrisht, Els Quatre GATS bar - vend ku të tre personazhet kryesore në Vicky, Cristina, Barcelona takohen për të parë Koha në film.

Disa nga turne të mbuluar njollat ​​e më pak të vizituara, duke filluar nga Varrezat Montjuic në Universitetin e Barcelonës. Për më shumë informacion mbi këmbë turne të filmit në Barcelonë shikoni faqen e internetit Barcelona film Tours dhe faqen e internetit Barcelona Turisme .

ICONO Barcelona Movie Tours

Parc del Laberinth, Barcelona, Scene from Perfume Kërkuar ndonjëherë që të ecin në gjurmët e Dustin Hoffman apo Alan Rickman? Zbuloni pamjet më të lartë në qytet, të tilla si lagjet El Born dhe El Raval dhe strip aktiv Barcelonës, Las Ramblas, ku ishin filmuar hite të mëdha në Hollywood. Ky turne është pak më e zakonshme se disa prej filmit Barcelonës ecën, duke e bërë atë të përsosur për ata të cilët vetëm dëshirojnë të shohin pikat kryesore të qytetit.

ICONO Barcelona Movie Tur mbulon filma të famshëm nga Perfume: Story e një vrasës Salvador, dhe ju do të vizitoni vende të tilla si Parkut Labyrinth, Katedralja e Barcelonës dhe të lë pa frymë Palau de la Musica CATALANA. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga Barcelona Movie ICONO Walking Tour faqen e internetit për çmimet, kohën dhe një orar të plotë të turne.

Nëse ju jeni një tifoz i vërtetë film dhe duan të qëndrojnë afër ku disa nga skenat më të famshme në filma Barcelonës u filmuar, pastaj ne rekomandojmë të marrë me qera një apartament në lagjen gotik Barcelonës. Kjo zonë historike është e njohur si zemra e qytetit, dhe është e drejtë në qendër të të gjitha veprimet. Rrugët e saj dredha-dredha dhe baret historike kanë dhënë hua veten e tyre për një shumë prodhimin e filmit gjatë viteve, dhe këtu ju do të jetë i afërt me shumë të metrosë dhe autobusëve rrugëve, duke e lejuar ju për të vizituar pjesën tjetër të pamjet më të mira Barcelonës.

Për të kërkuar për ideal banesën tuaj gotik Tremujori në Barcelonë, të shkojnë në www.apartmentbarcelona.com.

Rreth Marina - Marketing Team

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Kur nuk, unë shkruaj për qytetin tim të mrekullueshëm që të ndihmojë vizitorët të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Places dhe tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto HTML tags dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>