Топ 10 барови предјадења во Барселона

Барови предјадења Барселона

Предјадења, предјадења и повеќе предјадења! Она што е Барселона без возбуда на добар предјадења? Со многу опции на големите барови предјадења да изберете од во градот, имаме составил листа на првите 10 места за јадење предјадења во областа Барселона. Без разлика дали сте жител на овој прекрасен град или поздравија посетителот, оваа листа ќе имаат стомаци завива, устата поење и апетити зуењето! На вашиот знак ... се подготвени, во собата, предјадења!

1. Quimet y Quimet Quimet y Quimet- Barcelona Tapas

Оваа семејна сопственост таверна има неколку локации ќе се чека за едно попладне извади ме! Познат по своите исклучителни предјадења, од ѕид до ѕид шишиња од пиво, вина и жестоки пијалаци, и мала група на луѓе кои чекаат во ред за нивниот вкус пупки да експлодира, Quimet y Quimet е нема да ги разочараме.

Ние препорачуваме лосос со truffled мед, туна полн со кавијар и балсамик сируп или излечи говедско месо со печени домати и црвени пиперки - вкусни.

Музичка кариера del Poeta Cabanyes 25, 08004 Метро: L2 Paral-паралела

2. Cal Пеп

Поздрави со насмеани лица и оптимистичка атмосфера, Cal Пеп нема проблем правење својот пат на оваа листа! Нудат некои од најдобрите предјадења во Барселона како на морска храна послужавник кој вклучува, длабоко пржената каламари, мали пржени ракчиња и два различни видови на риба, или на скара зелени пиперки! Зборува за задоволство!

Во потрага за оригиналност и автентичност? Пребарување не повеќе! Трошните Пеп доаѓа високо препорачливо од страна на двете локални жители и посетители, блиски и далечни. Оваа Барселона предјадења бар ве поттикнува да се прават резервации однапред за да се обезбеди вашето време е ценет и вашиот вечера во искуството е незаборавно.

Плаза де лес Olles 8, 08003 Метро: L4 Барселонета

3. Бар Pinotxo

Bar Pinotxo- Barcelona

"Она што е добро денес?" Ова прашање ќе ве одведе во светот на вкусни предјадења да изберат. Со вкус на нивните традиционални предјадења јадења како што се јагне чорба, леќа, наут и со botifarra (еден вид на каталонски колбаси) соодветно проследена со сопствена пенливо вино Pinotxo е, додава еден допир на иновација! Овој легендарен бар седишта 14 луѓе во исто време, што ќе се објасни на толпата луѓе лебди над, па задржи тоа во предвид кога ќе се во посета на овој каталонски класика!

Музичка кариера Ла Рамбла 89, 08002 Метро: L3 Liceu

4. Ел Xampanyet

Основана во 1929 година, Ел Xampanyet, некогаш ја нарекувале Ca L'Esteve, е пресвртница предјадења бар што е добро конзервирани својата пријатна личност со децении. Оваа мала, но сепак чуден, бар е многу популарен кај посетителите, а не е меѓу најтивкиот места во Барселона.

Ел Xampanyet caters за љубовта својата предјадења и вино, кои секогаш се дополнети со разговор и смеа. Дојде и да најде место, да уживаат во изборот на сардината, леб со домати или аспарагус, без оглед на вашата одлука што ви дава уште една работа да се зборува за!

Музичка кариера де Montcada 22, 08003 Метро: L4 Барселонета

5. Ла Cova Fumada

La Cova Fumada- Barcelona Изгледа за дрвени врати и долга линија на гладни луѓе, тоа е единствениот начин да се пронајде оваа мала дупка-во-на-ѕид предјадења бар! На прв поглед тоа може да се чувствуваат малку преполн, но откако ќе се седи метеж ќе биде последното нешто на вашиот ум. Во овој момент, најголем проблем

ќе биде изборот што да јадат од менито кое вклучува низа на автентични и солени предјадења! Со среќа!

Музичка кариера del Boluart 56, 08003 Метро: L4 Барселонета

6. Ел Quim

Кога нешто не е добро да ви ја задржат во семејството. Ел Quim де Ла Boqueria е сигурен пример на вистински семеен бизнис. Оваа предјадења бар може да биде ограничена на седишта, но неговата храна е дефинитивно вреди да се чека. Нудат домашна croquettes, печен артишок и барат школки со бело вино, сензационално арома оваа Барселона предјадења бар ќе се сретнат со носот пред да ја видат. Додека сте во Ел Mercat де Ла Boqueria ги запре од страна, вашиот стомак ќе ви се заблагодарам подоцна.

Меркадо де Ла Boqueria, Лес rambles 91, 08002 Метро: L3 Liceu

7. Morryssom

Morryssom- Barcelona

Овде сум за да уживате во вкусни предјадења на терасата додека впива сонцето? Morryssom има една прекрасна мала отворено седење, совршен за оние топли, летни месеци. Без оглед на тоа каде што ќе изберат да седат на услугата и избор на предјадења и други јадења се од големо, автентични квалитет! Ако го пропуштите попладне брзање, без грижи; Morryssom ти овозможува да вечераат со нив до 01:00 во работните денови!

Calle Жирона 162, 08037 Метро: L4 Verdaguer

8. Ноу Candanchu

Се наоѓа во срцето на Gràcia а наскоро и во вашето срце премногу, Ноу Candanchu охрабрува атмосфера која ги поздравува сите возрасти. Ресторанот нуди широк мени од стандардниот каталонски предјадења, до целосна entrees, сендвичи и салати. Сакаат да седат надвор? Тие имаат таа опција, исто така!

Плаза де ла Вила de Gracia 9, 08012 Метро: L3 Фонтана

9. Jai Ca

Грациозно цени предјадења и стомни од sangria? Што комбинација! Овој пријателски Барселона предјадења бар не може да биде за вас, ако не уживате во звукот на срдечна смеа, гласно разговор, друштвени келнери и фини морска храна инспириран предјадења како Mejillones (школки во доматен винегрет) кој е познат како еден од нивните најпопуларни воодушевува! Jai Ca дава дека бар-како чувство го посакуваш, со допир на солиден топлина.

Музичка кариера де Ginebra 13, 08003 Метро: L4 Барселонета

10. Cervecería Catalana

Cerveceria Catalana- Barcelona

Времето е сè! Сакаат добро место? Стратешки план! Cervecería Catalana е добро познат предјадења бар во Барселона чија храна доаѓа високо препорачливо. Најдобрите пати да се причестуваат во овие ладни предјадења или варен се време за ручек или за почетокот на вечера.

Музичка кариера де Мајорка 236, 08.008 Метро: L3 Passeig de Gracia

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Старт, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>