Vetëm në Barcelonë? 5 Këshilla mbi Si për të takuar njerëz

Eksploroni Barcelona

Singles in Barcelona Barcelona është vendi ideal për të pengohen të gjithë kafene të ftohtë Back Street, eksplorojnë arkitekturë të bukur Modernsime dhe, kush e di, ndoshta edhe të takohen që dikush të veçantë! Edhe pse Barcelona mund të mos jetë e njohur botërisht për romancë e saj si Paris, kombinimi i saj i pasionit spanjisht dhe katalanisht sigurt është unik. Nëse jeni duke kërkuar për të takuar disa miq të vetme apo ndoshta edhe të përmbushur të ardhmen tuaj Z. ose Znj drejta, Barcelona është vendi i përsosur për të filluar!

1. Speed ​​Dating

Ky klasik i vjetër është një mënyrë interesante për të përmbushur njëshe në Barcelonë. Kompanitë si Datat lumtur dhe Singles Dating Barcelona bëjnë atë një proces i thjeshtë dhe të kënaqshme! Thjesht plotësoni një profil në internet dhe të paguajnë për një ngjarje pranë jush. Pas ngjarjes, ju mund të kthehet në faqen e internetit për të parë që ngjalli interesin tuaj! Nëse e gjeni veten të painteresuar ndonjë çdo moment gjatë shpejtësisë takim, mos ki frikë si çdo raund zgjat vetëm rreth 5 minuta.

2. Ka një app për këtë ...

Meetup Barcelona

... Dhe kjo app quhet Meetup! Ok, ndoshta qëllimi kryesor i Meetup nuk është për të takuar njerëz të vetme, kjo është për të takuar grupet e njerëzve të rinj nëse ata janë të vetme ose jo, por kush e di kush ju do të vijnë të gjithë.

Nëse ju jeni ecje në male Collserola, të angazhohen në një ndeshje miqësore të lazer-tag ose shkëmbimin e gjuhëve mbi një filxhan kafe, ju mund të takohen dashurinë jetën tuaj ndërsa lidhjes mbi një interes të përbashkët! Por edhe në qoftë se ju nuk e bëni, ju do të më patjetër të ketë një shpërthim dhe ndoshta edhe të vijnë larg me disa miq të rinj!

Bar Scene 3. Barcelonës

How to Meet Singles in Barcelona

Kultura Barcelonës bar është me të vërtetë unik dhe ofron më shumë se vetëm pije të shijshme. Pa marrë parasysh se çfarë moshe juaj ka një bar në Barcelonë për ju! I pëlqen të Espit Chupitos, L'Ovella Negra dhe Betty Ford janë zgjedhje të madh në qoftë se ju jeni në një buxhet. Me kokteje e tyre të lirë dhe 2 € shtëna, teke takim në Barcelona nuk duhet të kushtojë një bombë! Nëse jeni duke kërkuar për diçka pak më up-tregut pse nuk e provoni sërën e thatë Martini apo Twist.

Për disa Clubbing Gjej partitë më të mira shoreside në sërën e Opiumit, CDLC dhe Shoko nga Port Olimpic. Nëse ju i përmbushni atë dikush të veçantë apo jo, ju do të më patjetër të ketë një natë të madhe jashtë!

4. Laugh 'til ju qaj

Teatreneu teatër improv në Gracia është një vend i madh për të rrëmbyer një të qeshur dhe ndoshta të përmbushur disa teke! Improv tyre teke netë "janë varur mbi një publiku të jetë përveç e tregojnë dhe janë të garantuara për të dyfishuar gjatë. Ju do të merrni edhe një pije të lirë gjatë emisionit! Dobësitë e vetme është tregon e tyre janë vetëm në spanjisht kështu që ju do të duhet një grimë e zhargon, por kjo mund të jetë mundësi e përkryer për të përmbushur disa teke në Barcelonë dhe të testuar aftësitë tuaja gjuhësore!

5. Travel me Ludicum

Ludicum Barcelona Ibiza Pse nuk eksploruar pjesën tjetër të Katalonjës dhe Spanjës, ndërsa teke takim shokët? Udhëtimi me veten ka gjallërim të saj, por udhëtojnë me të tjerët është shpesh shumë më të fun! Ludicum Barcelona japë shumë udhëtime gjatë fundjavës, udhëtime ditore dhe ngjarjet denjuar posaçërisht për teke në Barcelonë! Me vitit udhëtime në sërën e Toledo, Salamanca dhe Ibiza si dhe ngjarjet në Barcelonë të tilla si pikturë dhe fotografisë, ju do të jenë të sigurt për të gjetur diçka, dhe ndoshta dikush, ju jeni të interesuar në?

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Bare dhe natës, Brendshme, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>