Top 5 Bare britanike dhe irlandeze në Barcelonë

Wild Rover Irish Bar Barcelona

Ka shumë pika të mëdha në Barcelonë për të rrëmbyer një pintë Guinness dhe kapur ekipin tuaj të preferuar Footy në veprim, ju vetëm duhet të dini se ku për të gjetur ata! Tradicionale spanjolle & Katalonje bare janë të mëdha, por nëse ju jeni mall disa comforts shtëpi shikoni udhëzuesin tonë për bare lartë britanike dhe irlandeze në Barcelonë.

1. Filharmonia

The Philharmonic English Pub Barcelona Filharmonia është një vjetër-shkollën pub anglisht me një pasion për muzikën Jazz. Ata të presë një numër të ngjarjeve javore, duke përfshirë një Quiz Pub në netët e enjte (në anglisht dhe spanjisht) dhe netët e Jazz çdo të premte dhe të shtunën. Nëse mirë e vjetër grub britanik pub është ajo që ju jeni të humbur, atëherë ata kanë marrë që i mbuluar, too! Kokë poshtë në Filarmonisë çdo fundjavë për një tradicionale rosto dielën me rosto viçi, lëng mishi dhe puddings Yorkshire - yum!

Vendndodhja: C / de Mallorca, 204

Pub irlandez 2. P. Flaherty-së

Flaherty-së është një popullor, në pronësi të familjes pub irlandez në Barcelonë vendosur vetëm jashtë Las Ramblas aktiv. Nëse jeni duke kërkuar për craic klasik irlandez dhe disa argat pijetore të lartë, ju do të dëshironi të përjetojnë një mbrëmje në P. Flaherty-së. Çdo natë javë 18:00-08:30 ju mund të rrëmbej Fish & Chips, bizele squllët dhe një pije për vetëm 9,50 €. Ata gjithashtu të presë ngjarje të tjera gjatë gjithë javës duke përfshirë Beer Pong natë në enjteve dhe Ladies Night çdo të premte, ku ju mund të rrëmbej një koktej për vetëm 3,50 €!

Vendndodhja: Placa Joaquim Xirau i Palau, s / n

Wild Rover Irish Bar Barcelona 3. Wild Rover Irish Pub

Ky pub komod irlandez është e vendosur në zemër të Barcelonës vetëm jashtë Las Ramblas. Wild Rover ofron mbi 40 lloje të birrës dhe muzikë live çdo ditë të javës nga 11 pasdite deri 2am. Atmosfera është shpesh krahasohet me atë të një pijetore autentike në Irlandë. Nëse ju jeni vetëm në kërkim të ketë një pije komod me miqtë apo të shikojnë të fundit sportive jetojnë lojë në 2 ekranet e tyre gjigand dhe 6 TV të mëdha, Pub irlandez Wild Rover në Barcelonë ke mbuluar!

Vendndodhja: C / de Santa MO Nica, 2

4. Black Horse

Me shigjetat konkurruese dhe kuize pijetore në dielave, kali Zi së shpejti mund të bëhet lokal tuaj! E vendosur në lagjen El Lindur të Barcelonës, Black Horse është një nga baret më të veçantë britanik në qytet. Birra tradicionale janë në menynë si janë të nxehtë, enët ndërkombëtare tapas! Ata madje kanë dhoma të ndryshme me TV pavarura të thotë që ju mund të shikojnë zgjedhjen tuaj të ngjarjes sportive, duke përfshirë futbolli dhe rugby.

Vendndodhja: C / d'Allada Vermell, 1

5. George Payne Irish Bar

The George Payne Barcelona

George Payne është më i madh pijetore irlandez në Barcelonë dhe ka një reputacion si më të mirë! Popullor me vendasit dhe turistët njësoj, George Payne shërben një numër të ngjarjeve fun javore përfshirë Beer Pong hënave, të enjteve dhe të Karaoke grub shijshme pijetore çdo ditë të javës! Me tetë 50 inç TV shpërndara në të gjithë pub, ju kurrë nuk duhet të humbasë një ndeshje ju përsëri!

Vendndodhja: Placa d'Urquinaona, 5

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>