Barcelona y Flamenco: muzikë tradicionale dhe valle

opera y Flamenco barcelona

barcelonayflamenco Imagjinoni zhgënjimin e lënë Barcelonën pa përjetuar një nga format më të rëndësishme të artit e kulturës spanjolle. Rrjedhin nga Andaluzi, flamenco është një shfaqje të mrekullueshme të muzikës, vallëzimit dhe këndimit, një e cila ka luajtur një rol të rëndësishëm në historinë e Spanjës jugore.

Infused me këngë tradicionale dhe koreografi intensive, tregon Flamenco mund të shihet në të gjithë Barcelonë, por nën drejtimin e drejtorit çmim-fituese Rafael Amargo, nuk ka asnjë argument se pse Barcelona y Flamenco ka prodhime më parë në teatro të qytetit.

Ka dy tregon kryesore:

1. Opera y Flamenco

Gjatë 10 viteve të fundit, anëtarët e Barcelonës y Flamenco kanë ndarë dashurinë dhe pasionin e tyre për artin në të gjithë Evropën dhe Amerikën e Veriut, duke arritur në mbi dy milionë pranishmit për prodhimet e tyre. Shfaqja e tyre, Opera y Flamenco, tregon një histori të shkëlqyer të dashurisë dhe adhurimit në mes të interpretuesit. Nëse ju të gëzojnë tingujt e operës kombinuar me këmbët ndërlikuar e Flamenco, ju do të magjepsur me këtë shfaqje.

2. Gran Gala Flamenco

Gran Gala Flamenco Barcelona

Ky prezantim i shquar ju merr prapa në kohë për rrënjët më të thella të Flamenco. Në këtë performancë, ju do të merrni një të ndjehen vërtetë për origjinën e artit, përmes shpirtit dhe individualitetin e interpretuesit. Bashkimi mes muzikës dhe vallëzimit në këto shfaqje i bën ata një duhet-shih për të gjithë shikuesit.

Locations spektakolare

Palau de la Música Catalana

Ju mund të gëzojnë prodhime më të admiruar Barcelona y Flamenco së në dy teatrot më të bukura të Barcelonës. Duke parë vende vetëm do të bëjë udhëtim edhe atë vlerë. Tregon të mbahet në monumentale Palau de la Musica CATALANA, duke paraqitur disa nga tregon më madhështore të mozaikë dhe hekuri në qytet, dhe Teatre Poliorama, një nga vendet më të mira për të gjetur kulturën katalanisht.

Të dy objektet janë perfekte për immersing veten në kulturën e Spanjës, dhe me të paktën tri shfaqje në dispozicion në javë, ju janë të garantuara për të gjetur një kohë që punon më mirë për ju. Ju mund të ndalet edhe me një nga shumë bare fqinje tapas për një pickim të shpejtë për të ngrënë para ose pas shfaqjes.

Nëse dëshironi më shumë informata për herë tregojnë dhe vende, të marrë një sy në Barcelona y Flamenco website . ¡Ole!

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament kompani udhëheqëse me qira bazuar në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona të marrësh me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , shtëpi , gjëra për të bërë , turistike Guide dhe tagged , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>