Best Ski Resorts Pranë Barcelona

Vendpushimet e skive Pranë Barcelona

Edhe pse Barcelona është i njohur për aktivitetet e saj të plazhit të verës, një pushim të dimrit në kryeqytet katalanisht nuk do të largohet nga vizitorët pakënaqur. Barcelona është e përshtatshme të vendosura në mes të vende të ndryshme të njohura të skive ofrojnë aktivitete dimërore, sportive dëborë dhe mjediset natyrore vetëm jashtë qytetit. Qëndro në një nga shumë apartamente Barcelona vetëm pak orë nga mahnitëse Pyrenees Malet për qasje të lehtë për shumë vendpushimet e skive.

Andorra: Grandvalira

3 orë nga Barcelona- fillestar të ekstreme skiatorë

Andorra, një vend i vogël Catalonian vetëm disa orë në veri të Barcelonës, është shtëpia e shumë vendpushimet e skive shpërndara në të gjithë Pyrenees. Grandvalira Andorra është më e madhe e këtyre vendpushime, si në Andorra, si dhe në Pyrenees. Grandvalira është e lidhur me gjashtë vendpushimet e skive më të vogla dhe fshatrat në Andorra: Pas de la Casa, Grau Roig, Soldeu, El Tarter, Canillo dhe të vendosin kampin, duke e bërë udhëtim në male të përshtatshme për skiatorë të të gjitha moshave dhe ekspertizës. Në total Grandvalira ofron 65 ashensore me 110 shkon shpat, 4 parqe stil i lirë borë, dhe aktivitete të ndryshme, duke përfshirë ndërtimin e banesë eskimeze dhe motor borë biking. Dhe nëse kjo nuk është e mjaftueshme, parku do të luajë të presë për Ski alpine Ladies Kupën e Botës këtë shkurt. Mënyra më e mirë për të marrë për të Grandvalira është që të përzënë ose të marrë një trajner. Ka 2 linjat kryesore trajner që mund t'ju marr në Barcelona El vithe Aeroporti, do t'ju jap në shpatet në 3 orë. Vizito faqen e internetit Grandvalira-së për më shumë informacion.

Girona: La Molina

2 orë nga Barcelona- fillestar të avancuar skiatorë

La Molina, gjendet vetëm 2 orë në veri të Barcelonës, është një tjetër opsion i madh për snowbunnies etur. Turistik, i vendosur në Pyrenees në afërsi të kufirit francez, ofron gjallë një turmë e ski shkon si tub, udhëtim me sajë, dhe një aventurë pemë litarë kurs. La Molina është e lehtë të arritshme me tren, autobus, dhe Renfe Rodalies dhe Sagales Biznes kompanisë ofrojnë marrëveshje të madhe në transportin. Për të marrë tren nga Barcelona, ​​mysafirët mund të marrë "Tren-Blanc" ose tren të bardhë, nga Placa Catalunya, në 06:10 gjatë vikendeve nga janari në prill. Për një udhëtim një ditë, atëherë të ftuarit mund të ri-hipte në tren në La Molina në 17:50 skiatorë rënie përsëri në Barcelonë nga 20:14. Vizito faqen e internetit La Molina për më shumë informacion.

Francë: Font-Romeu

2 orë nga Barcelona- fillestar të avancuar skiatorë

Nëse ju jeni në kërkim për të marrë nga e Spanjës për ditë, Font-Romeu në anën franceze të Pyrenees është një tjetër opsion i madh. Vetëm një makinë 2 orë nga Barcelona, ​​qyteti historik ofron skiatorë 40 shkon, mbi 3000 orë me diell në vit, dhe një nga më të mëdha operacioneve dëborë duke bërë në Pyrenees. Ngjashëm me Grandvalira, Font Romeu është e lidhur me 8 të tjerë vendpushimet e skive Neiges Catalanes: Bolquère Pyrenees 2000 Cambre d'Aze, Cerdagne Puigmal, Formiguères, La Quillane, Les Angles, Porte Puymorens dhe Puyvalador. Këto të gjitha mund të arrihen nëpërmjet Font-Romeu në një skive çmim shtesë kalojë. Vizito faqen e internetit font-Romeu s për më shumë informacion (në dispozicion vetëm në frëngjisht).

Ribes de Freser: Vall de Nuria

1.5 orë nga Barcelona- fillestarë skiatorë

Përveç stacionet më të mëdha, shumë vendpushimet e skive më të vogla për fëmijë ose skiatorë më pak përvojë mund të gjenden pranë Barcelonës shumë. Me 10 shpatet dhe 2 ashensore, Vall de Nuria është një alternativë e përkryer për fillestar. Më pak se një makinë apo tren 2 orë udhëtim nga Barcelona, ​​Vall de Nuria mund të arrihen përmes Renfe Rodalies dhe "Tren-Blanc." Ashtu si për të arritur në La Molina, mysafirët mund të hipte në tren në 06:10 në Placa Catalunya në fundjavë në mes të janarit dhe prillit. Vizito faqen e internetit Vall de Nuria-së për më shumë informacion.

Nëse jeni të vijnë në Barcelonë, dhe në kërkim të një udhëtim fantastik dimrit ditë, apo edhe një largim të fundjavës në pranverë, të mbajtur këto vendpushimet e skive në mendje. Secili ofron paketa të ndryshme dhe ekskursione në varësi të kohëzgjatjes dhe aktivitetit të nivelit të qëndrimit tuaj. Zgjidhni nga një prej shumë apartamente në Barcelonë afër me stacionet e trenit në qytet, dhe eja ju mund të kthehet lehtë dhe të përshtatshme për një të rehatshme në shtëpi-larg-nga-shtëpi pas një ditë të madhe në shpatet.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Places , Travel & Pushimet dhe tagged , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>