Cruïlla фестивал Барселона 2013-2 Денови на Музички лудило

Cruilla фестивал, Барселона

Доаѓаат во Барселона во јули оваа година? Добар избор! Настрана од тоа да биде во можност да уживаат во безброј топли временски услови активности како велосипедизам и одбојка на плажа, таму е еден посебен настан доаѓа што едноставно не може да го пропушти: на Cruïlla фестивал!
Ова високо-очекуваната музички фестивал кој ќе се одржи на 4 јули и 5, во кој повеќе од 40 различни уметници од целиот свет, вклучувајќи ги и желбата-познатиот Снуп Дог! На Cruïlla фестивал е дводневен настан на која се одвива на Барселона Parc del форум, совршено место што може да се справи со голем толпата и сепак го задржи чувство на интимност.

Музика за сите

Cruïlla, која во каталонски значи "премин патеки", е настан кој ги привлекува сите видови на љубителите на музиката, од фановите на хип-хоп до душа следбеници, а неговата еклектичен спектар на жанрови е една од главните причини зошто тоа стана толку популарна.

Snoop Lion, Cruilla Festival Barcelona Снуп лав (порано Снуп Дог)

Снуп Лавот е и отсекогаш бил познат по својата неверојатна настапи во живо, но оваа година треба да биде интересен за уште две причини: Прво, ова е само станица во Шпанија дека Снуп ќе се прави за време на неговата актуелна турнеја, нешто што ги прави јасна големината на Cruïlla фестивал; И второ, Снуп Дог не само што направија неодамнешната трансформација на неговото име, но целата неговата личност, што резултира со земање на нови жанрови на музика. Неговиот нов албум, реинкарнација, става акцент на малку реге, жанр не вообичаено се поврзува со рапот гигант во неговите претходни снимки.

Џејмс Морисон

James Morrison, Cruilla Festival, Barcelona

Англискиот пејач-текстописец и гитарист Џејмс Морисон постигне слава кога деби сингл Вие Дај ми нешто беше објавен на 16 јули, 2006. Неговата песна жанрови се разликуваат во голема мера од навестувања на латино на класичните фолк на душата со поздравниот на евангелието. Публиката во Cruïlla во петокот на фестивалот ќе се пука со возбуда со звуците на неговиот најнов албум, на будење.

Wyclef Jean и од кампот за бегалци Wyclef Jean Cruilla Festival, Barcelona

Wyclef Jean, меѓународните суперѕвезда и поранешен член на Fugees, никогаш не била една да ги разочараме. На трикратниот Греми победничката уметник и љубител на сите нешта Хаити ќе настапат неговиот реге-рап отчукувања на 5 јуни во Барселона, за прв пат во својата кариера, а последен пат во Шпанија за остатокот од годината.

Руфус Вејнрајт

Канадско-американски пејач-текстописец и композитор е во музичкиот бизнис за повеќе од 20 години. Заедно со својот уникатен глас, Руфус Вејнрајт е најдобро познат по неговата "popera" звуци, песни за кино касетите и своето деби оперска пејачка. Откако препознае како "Најдобар нов изведувач" од страна на списанието Rolling Stone, Руф, ќе ја покажат 7 албум надвор од игра оваа година на Cruïlla фестивал, еден кој е произведен од страна на Марк Ронсон и сигурно ќе биде голем хит како што booms низ форумот.

Со над 40 уметници, супер страшни песни и атмосфера лето фестивал, не пропуштајте ја Cruïlla фестивал во Барселона оваа година. Цени за билети со почеток во 40 евро на ден, со дводневна билет кој чини 65 евра. За повеќе информации за местото на одржување, билети и формација, посетете ја официјалната веб-страница Cruïlla фестивал.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, настани, Насловна, Ноќен живот и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>