Топ 5 идеи за елен и кокошката партии во Барселона

Кокошка партии во Барселона

Планира да се врзуваат на јазол наскоро? Потоа следи стапките на многу улиците пред сте во потрага за да го прослават нивните последните неколку дена на singledom и да се одбере Барселона како дестинација за вашиот елен или кокошката партија. Преполни до гребенот со диви барови, неверојатни глетки и многу забавни активности, Барселона е одлично место за да ги споделите вашата коса надолу. Дали ќе го истражуваат градот во трка со времето за потрага по богатство, или да уживаат во вкусно јадење и некои кул коктели во еден од најпознатите клубови по должината на крајбрежјето, едно е сигурно, се одлучуваат да го прослават вашиот елен или кокошката партија во Барселона е одличен избор за незаборавен sendoff!

Проверете нашата Топ 5 идеи за елен и кокошката партии во Барселона.

1. Бурлеска во Барселона

Дами, дали сте подготвени за диви ноќта? Па, сте направиле првиот чекор во вистинската насока со избирање за да го прослават вашиот Кокошка партија во Барселона. Значи, додека сте во овој прекрасен град, Ви препорачуваме обидува својата рака во бурлеска танцување. Типичен бурлеска работилница во Барселона трае 2 часа, се осигура дека ќе го добиете движи надолу и имаат многу се смее на патот. Плус, има дополнителна чаша Кава што само може да ви даде дека екстра инчи на храброст, ако сте чувство малку срамежлив!

2. Виски Казино предизвик

Секој за место на виски дегустација и дрски залог или два? Поминат ноќта во виски бар каде што вие и вашата група ќе има свој приватен чекаат персонал за да ви донесе голем број на најдобрите whiskys да се вдишуваме, додека вашите пријатели и семејството да одговара на прашања за вас - сето тоа се ризикува со покер чипови! Ова е многу забавно, но сигурни да се донесе неколку скелети од плакарот. Дознајте повеќе тука .

3. пловење во Барселона - на отворено авантура Barcelona Sailing Trip

Т тука се многу активности се достапни за групи упати кон Барселона на елен или кокошката викенд, но една од нашите омилени вклучува притискање на кул бранови на Медитеранот за еден ден. А едрење патување во Барселона не е само одличен начин да се опуштите (или партија!) под шпански сонцето, но исто така ќе бидат во можност да уживаат во некои од најдобрите знаменитости на градот од крајбрежјето. Ја ослободат назад со некои шампањ или "cervezas" на свој брод, кој може да се одржи 10-22 луѓе.

4. богатство во Барселона

Сакате да направите некои знаменитости додека допуштајќи лабава? Потоа Барселона богатство е дефинитивно за вас. Истражуваат град како што собираат предмети за кои треба да се штиклираат вашата листа во трка да биде првата група да се заврши. Ова е една од најпопуларните групни активности во Барселона и е сигурен дека за да ви овозможи со многу смеа!

5. Традиционален Забава

Barcelona Nightlife

Ако активностите погоре не се точно до вашата улица и сте во потрага за нешто малку повеќе тивка, да се одлучат за традиционалните ноќ надвор на градот. Еден од нашите фаворити за вечера и пијалаци е Целзиусови бар и ресторан во С / Aribau 131, нуди сè, од nibbles до целосен оброк, плус некои од најкул коктели во Барселона. По вашата прекрасна оброк, од глава до еден од многуте клубови поставата на плажата Барселона од супер sheek Shoko да елита опиум март

Се разбира, има многу повеќе можности да се изберат за елен или кокошката партии во Барселона. Од бањи и уживање дена на ФК Барселона на фудбалски натпревари и вински тури во регионот Penedes, таму е, секако, нешто за секого во потрага за незаборавна прослава!

Апартмани во Барселона за вашиот Викенд Away Barcelona Luxury Apartments

Подгответе се да книга вашиот стан во Барселона? Изберете од една од нашите многу станови за групи во посета на Барселона, можност да се сместат до 10 луѓе. Без разлика дали сакате да биде на суета Las Ramblas или да изберете да се одлучат за нешто малку потивок, Стан Барселона е сигурен да имаат совршен стан погодни за вашата викенд во каталонскиот главен град. И со повеќето од нашите станови се наоѓа во близина на јавниот превоз, вие сте сигурни да уживаат во сите глетки во и околу Барселона, додека пак нека вашата коса надолу. Превртени!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во активности , барови и Јаневски живот , Дома и обележани , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>