10 начини да се трошат вашето недела во Барселона

Барселонета

Ах неделите. Еден ден кога уживаме апсолутно ништо повеќе од ставање нозете нагоре и ги полни нашите батерии по стресни недела на работа. Но, кога во Барселона, уживајте во Барселона. Поминуваат вашиот недела brunching во quirkiest кафулиња во градот, ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Места, Што да се стори, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

6 Неверојатни спот бранч во Барселона

функција на сликата

Дали сте конзервативен фан на јајца за појадок? Како за сланина? Палачинки, некој? Ако сте во за срдечна и задоволување на првиот оброк после долги денови и ноќи истражувајќи чуда на градот, тука е листа на шест ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Ресторани и храна, туристички водич | Тагирани | Остави коментар

На 5 Повеќето романтични ресторани во Барселона

Елса y Fred2

Овде сум за да имаме една прекрасна ноќ надвор со тоа некој посебен овде во Барселона? Без разлика дали сте на првиот или 15-ти вашиот датум, или слави својата 25-годишнина од бракот, ние го направи листа на највкусното, најспектакуларните ресторани во ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Ресторани и храна, туристички водич | тагирани | Остави коментар

Фудбалскиот Класи во Барселона

Салса танцување Барселона

Бараат да се преселат на латино бие во Барселона? Салса танцување е одличен начин за да дознаете некои жешки нови чекори, да бидат активни и да се направи поголемиот дел од вашето Барселона ноќен живот искуство во еден да одам! Фудбалскиот го доби својот прв ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Барови и Ноќен живот, Дома, Туристички Водич | тагирани | Остави коментар

Најдобрите фестивали во Шпанија надвор од Барселона

Tomatina фестивал

Барселона е познат поради тоа што некои од најдобрите фестивали во Шпанија, како што се масивните недела на оган-патеки и човечки кули во Ла Mercè фестивал во септември. Но, ако сакате да истражувам во повеќе шпанската традиции низ ... Продолжи со читање →

Leave a comment Објавено во Настани, Насловна, Места, Туристички Водич | Остави коментар

6 мора да се види атракции во Барселона

Барселона одозгора

Барселона има огромна, богата историја значење има толку многу да се види во градот. Да ви помогнеме, ние сме рака бере некои наши мора да се види атракции за време на вашата посета на ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Што да се стори, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

Најдобрите плажа Активности во Барселона

Барселона плажа

Од велосипед на Падобран, пливање да јава на брановите, Барселона има изобилство на плажа активности достапни на целата година ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Што да се стори, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

Horchata во Барселона - најдобрата летен пијалок

Horchata

Може да се види 'horchata' продаваат на многу места во Барселона во текот на летните месеци, но она што всушност е тоа? Па, тоа е многу зелено да пијат за повеќето Каталонците на топло, летен ден. Horchata е продаден во голем број на ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Ресторани и храна, туристички водич | Тагирани | Остави коментар

Лето во Барселона 2015: активности, настани и Апартмани

Барселонета Бич, Барселона

Со времето на загревање за славна сезона полна со плажа дена, излети во паркот и вечерните излегувања со пријателите, Барселона е на сигурно место да биде за незаборавно лето! Почнувајќи од неверојатни Гауди архитектура до фантастични фестивали ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Барови и Ноќен живот, настани, Насловна | Тагирани | Остави коментар

Icebarcelona - Првата плажа мраз бар во светот

Icebarcelona покрај плажа

Како вие би сакале една ледена пијалак, од замрзнатата извајаниот чаша, во еден бар во целост изработени од мраз? Импресивни! Температури Icebarcelona е достигнат околу -5 ° C (20ºF) внатре, што го прави совршено место за да се разладат ова лето ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Барови и Ноќен живот, Дома, Места | Тагирани | Остави коментар