PortAventura Theme Park: Të gjithë ju duhet të dini për një aventurë fun Family

Fëmijët PortAventura park

Nëse ju jeni duke vizituar Katalonjës me fëmijët, ose ju jeni vetëm do të doja për lirimin kec brendshme tuaj të madhe për ditë, atëherë PortAventura Theme Park është udhëtim përsosur ditë nga Barcelona për ju. E vendosur pranë Salou në Costa Dorada, ju jeni të sigurt që të ketë një kohë të exhilarating pasi kjo është një nga parqet më të lartë të Spanjës theme. Rides shkojnë nga disa nga coasters rul e lartë në Evropë për të atraksione të dizajnuara veçanërisht për ato të rinj. Ka edhe një park ujor emocionuese e cila është ideale për ato ditë vere të nxehtë në Barcelonë. Ejani së bashku për udhëtim si ne të ju jap një pasqyrë në këtë park temë jashtezakonshme vetëm një orë nga Barcelona, ​​dhe tregon e saj të mahnitshme dhe shfaqje.

PortAventura Argetime

Furius Baco PortAventura Barcelona PortAventura ka gjashtë fusha të ndryshme theme, secili me atmosferën e saj unik. Merrni një shëtitje nëpër Meksikë dhe të shohim rrënojat e lashta Mayan, ose kokë e në Perëndim e Largët dhe të përjetojnë një qytet të vërtetë amerikan perëndimor ... Por udhëtimi nuk ka ndaluar atje! Ka edhe zonat e Polinezia, Kina dhe Mesdheut për të zbuluar, si dhe zonën SésamoAventura për ato me të vërtetë të rinj. Nuk është e tillë një shumëllojshmëri të gjerë të tërheqjet në PortAventura që ju jeni të sigurt për të gjetur një udhëtim të preferuar, kështu që këtu janë disa nga më popullore për të merrni ju keni filluar: - Shambhala, slitë lartë rul në Evropë, gjithmonë duket për të marrë adrenalin rrjedhin. - E Baco Furious do katapultë ju lart mbi tokë. - Tutuki Splash, një vullkan i fjetur, do të të thith. Nëse jeni duke eksploruar me fëmijët e vegjël, shikoni zonën Sesame Street themed me ton të rides emocionuese.

PortAventura Park ujor  

PortAventura Aquatic Park Në qoftë se ju dëshironi të qetësohem dhe të provoni disa slides të mëdha dhe valë pishina pastaj shikoni Kosta Caribe ujore Park të PortAventura, i cili përfshin mbi 50.000 metra katrore. Prindërit mund të të pushojnë nga pishinë Paradise Beach duke dëgjuar muzikën reggae, ndërsa fëmijët të trajtuar rrëshqitje e ujit Mbreti Khajuna. Ky park ujor është një domosdoshmëri pas një dite të gjatë, të nxehtë të eksploruar çdo gjë tjetër që PortAventura ka për të ofruar.

Argëtim

Temple of Fire PortAventura Mjaft e tregon spektakolare dhe shfaqje të zhvillohet gjatë PortAventura Theme park në kohë të ndryshme të ditës, edhe pse demonstratat më të njohura të ndodhë në mbrëmje. Këto përfshijnë Tempullin e zjarrit dhe West Trego Bang Bang për diçka e gjithë familja mund të gëzojnë së bashku. Cirque du Soleil është i njohur edhe për të bërë paraqitjet në park herë pas here! Kontrolloni kalendarin e parkut për ngjarjet sezonale të veçanta, të tilla si temë të tyre Halloween, too.

Informacione të rëndësishme

Tutuki Splash PortAventura PortAventura ndodhet rreth një orë jashtë të Barcelonës me tren. Ju mund të merrni një tren të drejtpërdrejtë nga Estacio de Franca, Passeig de Gracia apo Sants. Për ta bërë atë të lehtë, ju mund të bleni biletën tuaj trenit dhe Theme Park biletën e hyrjes së bashku në stacionin e trenit. Çmimet për bileta të fillojë në rreth 45 euro për të rriturit dhe 39 € për fëmijët. Nëse ju blini kalon për më shumë se një ditë ju do të merrni një zbritje. Për më shumë informacion, vizitoni PortAventura internetit.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, gjëra për të bërë dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>