Дали сте подготвени за хидролокатор 2012 година во Барселона?

Хидролокатор 2012 Барселона

За сите оние електронска музика фанатици таму, само една дестинација нуди незаборавно лето ... Барселона! Со каталонскиот главен град во собата да биде домаќин на 19-от Меѓународен фестивал на Напредна музика и уметност на новите медиуми (исто така познат како Сонар) од 14 јуни до јуни 16 - тоа е 72 часа нон-стоп забава! - Не постои подобар град за да го поминете летниот одмор. На фестивалот, кој што возбудува публика на годишно ниво со најновите 'Електроника песни и визуелната уметност прикажува, е наместено да биде домаќин на уште еден незаборавен настан во 2012. Со неоспорно неверојатна формација оваа година, издание на хидролокатор ова лето сигурно ќе биде еден за историските книги!

Читај на за нашата крајна водич за хидролокатор 2012 година во Барселона ...

Партијата во Барселона ова лето!

Deadmau5, Sónar Barcelona 2012 Со првиот Сонар фестивал што се одржа во 1994 година, овој настан постојано расте во популарност и меѓународни признанија, кои треба да дојде како изненадување, бидејќи листата на претходните изведувачи вклучува врвни уметници како што се The Chemical Brothers, Карл Кокс, 2manydjs, Goldfrapp и режа сестри. Со таков незаборавен уметници ја појавува на сцената во текот на годините, следува дека овој настан е наречена како еден од најважните моменти во европскиот календар музички фестивал.

Овогодинешната замена е наместен да биде уште една голема, со имиња вклучувајќи Канадски куќа диџеј, deadmau5, јужноафриканскиот шок хип-хоп трио, Die Antwoord, британскиот диџеј Fatboy Slim и Американската група нео душата / хип-хоп, корените на шефот на агендата. Што повеќе, повеќе од 100 уметници од сите страни на светот, од добро познати на новодојденците, ќе патуваат во Барселона за хидролокатор 2012 година, обезбедувајќи шоу во кое, секако, ќе tantalize музички вкус пупки на сите!

Сонар по ден: уметничко Портал

Sónar by Day, Barcelona Sónar 2012 Сонар се раздели на две главни настани: хидролокатор преку ден и преку ноќ хидролокатор, нудејќи и музички осакатување и визуелни задоволства. Тоа подразбира дека атмосферата во Барселона за време хидролокатор е исполнет со возбуда за љубителите на музиката и постојаното звук на предење грамофони, но за оние кои бараат повеќе смирувачки културен настан, фестивали во текот на денот е понудат бегство во инспиративни светот на новите медиуми уметност.

Во текот на денот, хидролокатор дозволува концерт-посетителите можност да се потопи во светот на визуелните уметности, со платформи кои се движат од филмски проекции на изложби. Сонар од Денот трае од 12:00-10:00 секој ден од фестивалот, и се карактеризира со различни активности и експонати на MACBA и CCCB музеи, како и паралелни културни настани кои се случуваат во текот на Барселона, на места како што е Auditori и музеј на Космокаикса науката.

Тридневната Електронски Преоптоварување

Sónar by Night, Sónar 2012, Barcelona Со бесконечна сума на неверојатни уметници за вашиот гледање и слушање задоволство, организаторите на фестивалот во Барселона се подготвуваат за повеќе од 100.000 учесници во сите три главни локации во Барселона: MACBA, CCCB и Fira Gran Via. Додека секојдневно поминува (39 €) и ноќни поминува (60 €) се на продажба сега, можете да бидете заинтересирани за купување на целата цена на билетите за € 155. Го сметаат тоа за мала надокнада за бесконечна количина на музички талент на екранот! За повеќе информации за локалите или билети за Фестивалот, посетете ја веб страната Сонар фестивал, или проверете на страницата хидролокатор Фејсбук.

Значи, ако се бараат еден незаборавен летен настан, направи вашиот начин на Сонар фестивал 2012 во Барселона! Имате своја билети денес и книга една од многуте апартмани во Барселона, за удобен престој за време на вашиот тридневниот музички лудости, но побрзај, каталонскиот главен град е речиси спакувани да пука со локалното население и туристите кои бараат да уживате во најжешките фестивал во Европа !

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Настани и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>