Halloween në PortAventura 2011

Halloween në PortAventura 2011

Nëse ju jeni një fanatik lemeri apo një vizitor kurioz, duke marrë pjesë në Halloween PortAventura është një domosdoshmëri për ata që vizitojnë Barcelonës këtë vjeshtë. PortAventura është më i madh dhe më i njohur theme park Spanjës. E vendosur në vendpushimin popullor pushime të Salou në Costa Dorada, kjo është vetëm një orë udhëtim me tren nga Barcelona duke e bërë atë një udhëtim ditë zbavitëse për të gjithë familjen.

Halloween është një nga ngjarjet më të mëdha për të parkut, duke tërhequr në të dy vendasit dhe turistët nga e gjithë bota. Nga shtatori 24-të deri në nëntor 20-të në vitin 2011, PortAventura është transformuar plotësisht në dekor Halloween, me pumpkins rreshtim rrugët, karaktere të veshur me kostumet e tyre të preferuar Halloween, dhe tregon të shumta dhe tërheqjet që ndodhin në të gjithë parkut. Kjo është një kohë e madhe për të vizituar për shkak se ajo është më pak e mbushur me njerëz se në kohën e verës, por po aq të gjallë. Por mos u bëni merak, nëse ju nuk mund të përballet me ndonjë gjë shtesë frikshme këtë Halloween - parku ende shkon nget e saj të zakonshme, shfaqje dhe restorante gjatë pesë zona e saj theme gjatë kësaj periudhe drithërues.

Kjo year's sezon Halloween është futur 8 tregon të reja në formacion. Më të rekomanduar quhet Mystery 2, në të cilin kërcimtarët dhe akrobatë argëtojë turmën në një mjedis gotike, natyrisht flaunting të veçantë dhe të egër veshje Halloween. Ekziston edhe një paradë Halloween çdo natë, e cila përfshin karaktere të njohura të tilla si Addams Family, Frankenstein dhe Beetlejuice.

Gjë e madhe për PortAventura është se ajo është e bukur dhe të përshtatshme për të gjitha moshat dhe këtë vit ajo është e ndarë festimet Halloween në dy zona të ndryshme. Për ata të përgatitur për të gjithë terrorin e që PortAventura ka për të ofruar, vizitoni seksionet e deri në perëndim, dhe Meksikë. Sigurisht, ju duhet të tregojë respekt ndaj ghouls, fantazmat, dhe Vampires përmbytjet e rrugëve, ose ju do të paguajë çmimin. Për një të ndjehen më shumë fëmijë miqësore, vizitoni Mediterrania dhe SésamoAventura. Këto pjesë janë shumë më pak të frikshme, dhe fëmijët do të gëzojnë duke parë karakteret e tyre të preferuar miqësore veshur në disa Halloween marrë-up.

Sa i përket argëtuese shkon, ka shumë aktivitete zbavitëse ju nuk do të duan të humbasë. Më e rekomanduar është la Mina del Diablo, i njohur ndryshe si miniera e Djallit. thuhet se minatorët ishin varrosur në këtë bosht të braktisur dhe në qoftë se ju dëgjoni me kujdes ju mund të dëgjoni zërin e tyre jashtë duke shikuar dridhet terren.

Për ato pak, ka kukull tregon çdo ditë që të tregojë historinë e Halloween. Dhe ju nuk mund të harrojmë për pjesën më të mirë në lidhje me këtë kohë të vitit: karamele. Mos ki frikë, eja natë, të gjitha shtëpitë në park do të jetë e hapur dhe e gatshme për disa të mira mashtrim, i modës së vjetër apo trajtimin.

Do not humbas në një nga atraksionet më të pritura të Spanjës! Çmimet për PortAventura mund të variojnë nga 44 euro në ditë për një biletë të rritur, për 69 euro për 2 ditë, duke përjashtuar Speciale Halloween. Për më shumë informacion mbi çmimet, itinerare dhe si për të arritur atje vizitoni PortAventura's faqen zyrtare.

Nëse ju jeni të drejtohet për Halloween në PortAventura për ditën apo thjesht duke planifikuar të kalojnë disa kohë në rajonin e bukur të Costa Dorada, ju mund të gjeni disa marrëveshjeve të madh në internet në apartamente Barcelona dhe strehim në vetë'Golden Coast'. Nga Costa Dorada apartamente në plazh apartamente në Barcelonë, ka mbi 500 Rentals për të zgjedhur nga, kështu që ju jeni të sigurt për të gjetur strehim të përsosur për këtë ngjarje magjike!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitetet, Ngjarje dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>