Barcelona e transportit publik

barcelona bus

Pa dyshim Barcelona është një qytet i madh për të ecin rreth me një shumë të rrugëve të bukur, bulevardet, vendet dhe alleys dhe vende të ndryshme interesante për t'u vizituar. Kjo mund të jetë mirë për të ecin nëpër Paseig de Gracia ndërsa pazar, por disa vende interesante janë mjaft larg nga njëri-tjetri dhe ju do të duhet të përdorin transportin publik. Në këtë post do të gjeni të gjitha informatat të rëndësishme rreth Barcelonës Transporteve mitropolitët de (TMB) .

TMB paraqet katër mjetet e transportit në Barcelonë: metro, autobus, trena udhëtarësh, dhe tramvaje, Transporteve mitropolitët de Barcelona (TMB) ofron shërbime të transportit 24hours një ditë. Në këtë post ju do të gjeni rrugët më të efektshme dhe të rehatshme të transportit në Barcelonë për ju.

Metro

Barcelona Metro Nga e hëna deri të enjten metro vepron nga 5,00 deri në mesnatë, të premten ajo vepron deri në 2.00 dhe vetëm të shtunën metrosë është e hapur për 24hours.Tickets Metro, Biznes, FGC (tren FGC drejtuar vija të ngjashme me metro rreth qendrës së qytetit), tramvaj dhe RENFE janë të njëjta dhe të gjitha operojnë në Zonën 1 zona. Fushat kryesore qendër të qytetit janë të gjitha në çmim Zona 1.The për një biletë është 1,40 dhe T10 e cila i jep 10journeys kushton rreth € 8, kështu që nëse keni ndërmend të më shumë se 5 udhëtimeve të saj më të mirë për të blerë T10 ticket.You mund të përdorni një biletë T10 për grupin udhëtimeve, por secili anëtar i një grupi do të llogaritet si i veçantë one.T10 bileta janë në dispozicion në çdo ndaluar metro dhe në hyrje të trenit RENFE.

Trenat e udhëtarëve

Rrjeti tren që lidh Barcelona me qytetet e tjera të ngushtë dhe të fshatrave të dy nga shërbimet urbane dhe periferike të drejtuar nga FGC dhe Renfe.

Tramvaje

Tramvaje barcelona Tramvaje Barcelona janë të gjelbër dhe të bardhë dhe ju mund të shihni të gjithë rreth Barcelonës, ata nuk janë të njohur edhe si autobus dhe metro shërbimeve, por ndonjëherë mund të shërbejë si një shërbim i madh për marrjen e rreth city.They kanë lidhje me të njëjtën shpejtësi si makinë dhe në shumicën e rasteve e tij një më të shpejtë të thotë të transportit se tramvajit udhëtimeve bus.For ju mund të me një biletë të vetme të përdorur në stacionet e të gjitha tramvaje apo një biletë T10.


Autobusët

Barcelona autobus Barcelona e rrjetit autobus mbulon 109 linja që dhe një distancë prej më shumë se 920 autobus sistemit kilometers.Barcelona përbëhet prej më shumë se 1000 automjete përfshirë edhe 7 autobusë dykatësh turistik me audio gjuhësore mund të gjeni rrugë guides.You autobusi në stacionin, si dhe Harta Barcelona autobus.


Ju mund të lërë një përgjigje , ose trackback nga faqja juaj.

13 Responses to "Barcelona transportin publik"

 1. Është me të vërtetë një pjesë e bukur dhe e dobishme të informacionit. Unë jam i kënaqur që ju të përbashkët këtë informacion të dobishëm me ne. Ju lutemi të na mbajnë të informuar si kjo. Thanks for sharing.

 2. AmyWhineInHouse thotë:

  Gjithmonë një kënaqësi leximi blogun tuaj, kinda më bën të ndjehem fajtor që i plogët në blogun tim dhe nuk don ndonjë punë : (

 3. Adaline Kunert thotë:

  Gjëja më e vështirë është për të gjetur një blog me përmbajtje unike dhe të freskët, por ju patjetër shtojnë vlerën. Bravo.

 4. pdf engine thotë:

  Një pjesë e fuqishme, kam dhënë vetëm këtë mbi një koleg i cili ishte duke bërë një vlerësim pak më për këtë. Dhe ai në realitet blerë mua mëngjes si pasojë e kam zbuluar atë për të .. buzëqeshje. Pra më lejoni të përsëris se: Thnx për marrëveshje me të! Megjithatë yeah Thnkx për shpenzimet kohë për të diskutuar këtë, unë me të vërtetë ndihen keq në lidhje me të dhe dashurinë lexuar më shumë në këtë temë. Në qoftë se i arritshëm, si ju kthehet në përvojë, do të ju mendimet përditësimin blogun tuaj me veçoritë shtesë? Kjo është jashtëzakonisht e dobishme për mua. Thumb të mëdha për këtë weblog paraqesë!

 5. Hank ju për këshilla të dobishme! Unë nuk do të duhet marrë këtë të mi! Mund të jetë mirë për të referencës arsyet për këtë në web faqen time nëse unë të përfshijnë një backlink në këtë faqe?

 6. Kjo është në të vërtetë interesante, Ju jeni një bloger shumë të aftë. Ive u bashkua rss tuaj dhe pamjen përpara për të kërkuar më shumë nga shkrimin tuaj të madh. Gjithashtu, unë kam ndarë web faqen tuaj në rrjetet shoqërore e mia!

 7. Im marrjen e një probleme important minimale I cant duket të jetë mirë në të regjistroheni feed tuaja individuale, Im kanë të bëjnë me lexuesit e madhe motorët e kërkimit.

 8. Unë preferoj sa herë që flasim për këtë lloj të gjëra brenda postimet tuaja. Ndoshta ju mund të vazhdoni këtë?

 9. Është mirë që të gjeni patjetër një faqe interneti në të cilën bloger i zgjuar. Faleminderit për krijimin faqen tuaj te internetit.

 10. Excellent post. Do të vizitojë blogun tuaj. Kam mësuar shumë informacion. Well done. Gjuetia për ngjarje të lartë të ndërtimit të ekipit në Surrey telefon kompaninë time.

 11. Ekipet pro si Philadelphia 76ers ose Rapters Toronto janë të paparashikueshme kur është fjala për një ndeshje. Ndonjëherë ne kuptimin se ajo që është vendimtare në një ndeshje janë tendencat e këtyre ekipeve. Ne llogaritur një shumë të grumbullimit të numrit për këto lojëra, sepse mendoj se e kaluara zakonisht të na japë atë që mund të ndodhë në të ardhmen. Një shumë e vështirë të deshifroj saj ekipi fitues në basketboll profesionale. Kjo është arsyeja kryesore pse ne rekomandojmë përdorimin e statistikave të fundit. Është diçka për të peshoj rreth kur kërkim të marr një kampion.

 12. Lupita Lloyd thotë:

  Kjo është një faqe e mrekullueshme web. I mbajtur të vijnë këtu një herë në javë për të studiuar artikujt tuaj të mrekullueshme. Keep up madhe të kryer.

 13. Mua më pëlqen activies e ujit dhe duke qenë mbi ujë, edhe unë pëlqyer lexuar këtë shkruaj-up. Më lejoni të di nëse ju preferoni bayliner anije, ne mund të marrë një dalje në det.

Leave a Reply