Privacy Policy dhe Cookies

Privacy nga vizitorët tonë është shumë e rëndësishme për ne në www.welcome-to-barcelona.com. Kjo Privacy Policy përshkruan se si informacioni juaj personal është mbledhur dhe përdorur. Përdorimi juaj i Welcome-to-Barcelona.com përbën pranimin e këtë Privacy Policy.

Log Files

Si me shumicën e faqet e internetit të tjera, ne mbledhim dhe përdorimin e të dhënave të përmbajtura në fotografi log. Informatat në fotografi log përfshijnë IP tuaj (Internet Protocol) adresën, ISP juaj (Internet Service Provider), shfletuesit që e keni përdorur për të vizitoni faqen tonë (të tilla si Internet Explorer ose Safari), koha që ju vizituar faqen dhe të cilat tona faqe ju ka vizituar faqen tonë të gjithë. Këto të dhëna anonime në përgjithësi, dhe mund të konsiderohen të dhënat personale në rrethana të caktuara, të tilla si kur ato janë të kombinuara. Në këto raste, të dhënat do të përpunohen në bazë të Ligjit aktual Evropiane për Mbrojtjen e të Dhënave.

Biskota

Cookies janë shuma të vogla të informacionit të ruajtur në shfletuesin tuaj web nga një faqe interneti. Ne nuk përdorim cookies për të ruajtur informacione në lidhje me preferencat e vizitorëve; megjithatë, Welcome-to-Barcelona.com mbështet reklama e palës së tretë. Reklamuesit palës së tretë, të tilla si Google, përdorni cookies për të shërbyer reklama në bazë të përdorimin tuaj të Welcome-toBarcelona.com dhe vende të tjera. Cookies përdorur mund të ruajtur informacione të tilla si adresën tuaj IP, ISP tuaj, shfletuesit keni përdorur për të vizitoni faqen tonë, dhe në disa raste, nëse keni të instaluar Flash.

DoubleClick cookies

Google, një shitës palë e tretë, përdor cookie DoubleClick për të shërbyer reklama të veçanta për ju në Welcome-to-Barcelona.com bazuar në historinë tuaj në shfletim mëparshme. Përdoruesit mund të zgjedhin nga përdorimi i cookit DoubleClick duke vizituar Google menaxher reklama preferencë.

Nëse dëshironi të çaktivizoni cookies ju mund ta bëjë këtë në çdo kohë nëpërmjet opsionet e shfletuesit tuaj web. Udhëzimet për të bërë kështu që mund të gjenden në faqen e internetit shfletuesit tuaj. Për më shumë informacion se si të menaxhojnë reklamues cookie palës së tretë, vizitoni aboutads.info.

Ndryshimet në këtë deklaratë

Ne kemi të drejtën për të bërë ndryshime në këtë politikë në çdo kohë. Nëse ndonjë ndryshimet janë bërë, kjo deklaratë do të rifreskohet.

Kjo deklaratë është përditësuar të fundit në mars 2013.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>