Barcelona Ha Nën 10 €!

Menu del Día

Ngrënie jashtë në Barcelonë nuk duhet të jetë i shtrenjtë. Shikoni disa nga ha favorite tona të lirë në qytet ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Places, Restorantet dhe Ushqimit, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Top 8 Restorantet për Paella në Barcelonë

Paella në Barcelonë

Vijnë të gjithë një Paella tradicionale në Barcelonë mund të jetë e vështirë me kaq shumë restorante që pretendojnë për të shërbyer "e Paella mirë në qytet". Lajm i mirë është, ka shumë vende ku ju mund të merrni në duart tuaja në një shijshme ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Places, Restorantet dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Vetëm në Barcelonë? 5 Këshilla mbi Si për të takuar njerëz

Eksploroni Barcelona

Barcelona është vendi ideal për të pengohen të gjithë kafene të ftohtë Back Street, eksplorojnë arkitekturë të bukur Modernsime dhe, kush e di, ndoshta edhe të takohen që dikush të veçantë! Edhe pse Barcelona mund të mos jetë e njohur botërisht për romancë e saj si Paris, kombinimin e spanjoll ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Bare dhe natës, Brendshme, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Top 5 Bare britanike dhe irlandeze në Barcelonë

Wild Rover Irish Bar Barcelona

Ka shumë pika të mëdha në Barcelonë për të rrëmbyer një pintë Guinness dhe kapur ekipin tuaj të preferuar Footy në veprim, ju vetëm duhet të dini se ku për të gjetur ata! Tradicionale spanjolle & Katalonje bare janë të mëdha, por në qoftë se ju jeni të ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Posted në Bare & Natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Barcelona y Flamenco: muzikë tradicionale dhe valle

opera y flamenco barcelona

Një udhëtim në Spanjë do të jetë asgjë pa një shfaqje Flamenco ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , | Leave a comment Posted në Aktivitetet, Ngjarje, Shtëpi, gjëra për të bërë, Turistike Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Kurse gatimi në Barcelonë

Klasat Gatim Barcelona

Merrni një klasë gatim në Barcelonë dhe të mësojnë se si të bëjnë kuzhinën tradicionale spanjolle dhe katalanisht, nga tapas shijshme në një Paella autentike ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , | 2 Comments Postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë | Tagged ​​ ​​ ​​ | 2 Komente

Top 5 bare verë në Barcelonë

Monvinic

Verë, pije e përkryer që lehtë çifte me ushqim të madh dhe fillon bisedë të shkëlqyer. Këto top 5 bare verë në Barcelonë kanë qenë të njohur për të ofruar verë që e bën vetëm se! Vazhdo leximin →

Tagged , , , , | Leave a comment Posted në Bare & Natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit | Tagged ​​ | Lini një koment

5 Muzetë Bizarre në Barcelonë - NR. 4 Ju duhet të shikoni për të besuar!

Museu de La Xocolata 1

Nëse kjo është hera e parë në Barcelonë ose keni jetuar këtu gjithë jetën tuaj, ju duhet të shikoni këto pesë muzeume të çuditshme! Çdo muze merr krijimtarinë në një nivel të ri dhe inkurajon ju për të hapur mendjen tuaj me ... Vazhdo leximin →

Tagged , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Gjërat për të bërë, Tourist Guide | Tagged | Lini një koment

Sitges karnaval 2015: partia më e madhe e Vitit

Sitges karnaval paradave

Karnavale është një nga më të ndritura, festimet më të gjallë për të goditur qytetin piktoresk të Sitges pranë Barcelonës çdo vit, dhe 2015 do të ketë asnjë përjashtim! Festivali do të zhvillohet nga 12 - 18 shkurt, dhe në qoftë se ju jeni me fat ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitetet, Ngjarje, Shtëpi, Places | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Joan Miró dhe Miro Fundació në Barcelonë

Fundació Miro Barcelona

Fundació Miro është shumë konsiderohet si një prej galerive më të lartë të artit të Barcelonës, dhe në vitin 2015 feston 40 vjetorin e saj si një vitrinë për artin bashkëkohor. Fondacioni ka krijuar një koncept të ri për muzetë e artit, ekspozuar më të mirë të Miro-së ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Places, Gjërat për të bërë, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ | Lini një koment