Archives Author: Marina - Marketing Team

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."

Top 5 Këshilla për të udhëtonte për në Barcelonë

Turizëm arritshme, Casa Batllo

Gjatë vizitës në Barcelona është një eksperiencë e jetës; megjithatë, siç e dimë të gjithë, cilësia e përvojës varet nga detajet. Sa më shpejt që ju hap jashtë rutinë tuaj që ju duhet të marrin në konsideratë se ku të qëndrojnë, çfarë për të ngrënë, ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , Turistike Guide | Tagged , , , , , , | Lini një koment

Fraza dobishme spanjolle për vizitën Barcelonë

Duke folur spanjisht Barcelona

Barcelona është një vend i madh për të vizituar, dhe duke qenë një destinacion turistik të lartë, ka shumë gjuhëve fluturues rreth qytetit. Ndërsa shumica e shërbimeve kanë anglisht dhe opsione të tjera të gjuhës, duke e ditur disa fraza të thjeshta spanjolle do të bëjë tuaj ... Vazhdo leximin

Tagged , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , Turistike Guide | Tagged , , , | Lini një koment

Sarrià-Sant GERVASI lagjes në Barcelonë

tibidabo sarrià GERVASI san

Një histori e shkurtër e Sarrià-Sant GERVASI këtij rrethi është një bashkim i fundit i asaj që dikur ishin dy zona të veçanta. Sarrià ka qenë e populluar për shumë shekuj dhe ishte i qarkut fundit për të aneksuar nga Barcelona në vitin 1921, e cila është arsyeja pse ajo ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , Lagjet | Tagged , , , , , , , | Lini një koment

Top 7 sportet e ujit në Barcelonë

Rrëshqitje në ajër Barcelona

Kur Sunshine vera është në aktivitet të plotë nuk ka mënyrë më të mirë për të qetësohem se të shkojnë në një nga shumë plazhe Barcelonës. Edhe pse zbutës në diell është gjithmonë një opsion, plazhet këtu të ofrojë kaq shumë emocionuese ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete , Fillimi | Tagged , , , , , , , , , | Lini një koment

Më 7 Akullore Shitoret Barcelonës

eyescreamfriends barcelona

Moti i nxehtë e verës ka filluar për të bërë rrugën e saj në Barcelonë dhe që do të thotë njerëzit kanë shpenzuar më shumë kohë jashtë dhe në plazh. Gjatë një ditë me avull, nuk ka mënyrë më të mirë të mundë të ngrohjes se për ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , | Leave a comment Postuar në Places , Restorante dhe Ushqimit , Verë | Tagged , , , , , , | Lini një koment

Mercat Galvany në Barcelonë - Një Tregut Barcelona me Historinë

mercat galvany

Barcelona është një nga qytetet e pakta evropiane që kanë një traditë të tillë të fortë të tregjeve të ushqimit, me tregjet e gjerë komunale në të gjitha lagjet e tij. Shumë prej tyre filloi si tregjet e fermerëve dhe evoluar gjatë shekujve. Ata rinovuar nga ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , restorante dhe Ushqimit , turistike Guide | Tagged , , , , , , , , , , , , , , | Lini një koment

Hidrolokator 2014 në Barcelonë

Hidrolokator Festivali Barcelona (Foto anë. Hidrolokator Official 2013)

Get gati për të fundit përvoja elektronike muzikë e drejtë këtu në Barcelonë! Ky vit shënon përvjetorin e 21-të të Festivalit hidrolokator, i njohur edhe si Festivali Ndërkombëtar i avancuar Muzikës dhe New Media Art. Duke qytetin nga stuhia për ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete , Events , shtëpi , gjëra për të bërë | Tagged , , , , , , , , , | Lini një koment

Zbuloni Barcino: Roman Barcelona në zemër të rrethit gotik

Barçi

A e dini se qyteti romak i Barcelonës u quajt Barcino? Kjo ishte një nga komunat më të rëndësishme urbane në Gadishullin Iberik. Por sot ajo që ishte dikur Roman Barcelona është tani Ciutat Vella apo Gotic Barri. ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , Lagjet | Tagged , , , , , | Lini një koment

Olimpik Trashëgimia Barcelonës

Olympic pingulthi Barcelona

1992 Olimpiadën e Barcelonës zbriti në histori si një moment historik të vërtetë për qytetin. Një nga aspektet e saj më të madhe përcaktuese ishte krijimi i kilometra plazhe artificiale, që shtrihet nga BARCELONETA Beach në Nova Mar Bella. Organizatorët e ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi , Turistike Guide | Tagged , , , , , , , , , , | Lini një koment

Spas urbane në Barcelonë - Vendet më të mira për pushim dhe relaksim

Aire + de + Barcelona

Pas ndonjë gjë një ditë e vështirë në Barcelonë që ju mund të dëshironi të marrë një moment për veten dhe të ketë një pasdite zbutës për kënaqje në një banjë urbane të Barcelonës. Ka shumë opsione, të cilat shkojnë nga një pedikyr peshku, të nxehtë ... Vazhdo leximin

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete , Fillimi | Tagged , , , , , , , , | Lini një koment