Archives Author: Marina - Marketing Team

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."

Verë në Barcelonë 2015: Aktivitetet, Ngjarje dhe Apartamente

BARCELONETA Beach, Barcelona

Me motit ngrohjes up për një sezon të lavdishme mbushur me ditë plazh, pikniqe në park dhe netë jashtë me miqtë, Barcelona është sigurisht vendi që të jetë për një verë të paharrueshme! Nga arkitekturës mahnitëse Gaudi në festivalet fantastike ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Bare & Nightlife, Events, Shtëpi | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Sitges karnaval 2015: partia më e madhe e Vitit

Sitges karnaval paradave

Karnavale është një nga më të ndritura, festimet më të gjallë për të goditur qytetin piktoresk të Sitges pranë Barcelonës çdo vit, dhe 2015 do të ketë asnjë përjashtim! Festivali do të zhvillohet nga 12 - 18 shkurt, dhe në qoftë se ju jeni me fat ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitetet, Ngjarje, Shtëpi, Places | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Ski Pranë Barcelona - Top Resorts në Pyrenees

Ski Resorts, Barcelona

Barcelona është një qytet i njohur për plazhet e bukura, Fiestas e saj të pafund të verës dhe klimën e dëshirueshme, por atë që shumë nuk e dinë është se kapitali Katalonje është gjithashtu një destinacion popullor pushime dimrit, too! Barcelona është e vendosur në afërsi ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Shtëpi, Places | Tagged ​​ ​​ | Lini një koment

Los Reyes Magos - Tre Mbretërve në Barcelona 2015

Tre Mbretërve Parade, Barcelona

Festimet Barcelonës janë të njohur në të gjithë botën si maja e kulture, kështu që nëse ju jeni me fat të mjaftueshme për të gjetur veten në kryeqytet katalanisht këtë sezon pushimi, ju jeni me siguri në për një trajtojnë! Një nga ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Posted në Ngjarje, Shtëpi | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Krishtlindje & Dimër në Barcelonë 2014-15: Aktivitetet dhe Ngjarje

Fira de Santa Llúcia, Barcelona

Të menduarit e Barcelonës për pushim tuaj dimrit të këtij viti? Zgjedhje e madhe! Edhe pse temperatura ftohet në kryeqytet katalanisht disi, atmosfera sigurisht warms up si dritat ngjyra e Krishtlindjeve mësoj rrugët, përgatitjet për ardhjen e tre ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Posted në Aktivitete, Events, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Shopping | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

La Fira de Santa Llúcia - Barcelona Christmas Market 2014

Caga Tío, Tradita Katalonje Krishtlindje

Nëse jeni të shpenzimeve pjesë e sezonit të festave në Barcelonë, ju jeni në për një trajtojnë të vërtetë, si çdo vit qyteti vjen në jetë me tregon ngjyra të lehta dhe katalunas zakoneve të pazakontë. Një nga Krishtlindjeve më të dukshëm ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Events, Shopping | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

La Castanyada dhe Halloween në Barcelonë 2014

Castanyada Barcelona

Barcelona mund të jetë i njohur për të pritur disa nga festivalet më të mëdha dhe më të gjallë në Evropë, por Halloween është pak më ndryshe. A mos presin "trick-or-trajtimin 'apo edhe rrugët e veshur me pumpkins, sepse në vend të kësaj, kryeqyteti Catalan feston një festë fetare, ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Events | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Gjej të lirë Wi-Fi në Barcelonë

Barcelona-pa-wifi

Qëndro i lidhur në Barcelonë. Gjeni se ku ju mund të merrni të lirë Wi-Fi rreth qytetit, qoftë nga kafenetë e internetit, pa pikat Wi-Fi apo edhe një pajisje portative Wifivox. Vazhdo leximin →

Tagged , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, turistike Guide, Informacione të dobishme | Tagged | Lini një koment

Zbuloni Top 5 parqet e ujit pranë Barcelonës

park ujor Lloret de Mar

Cila është mënyra më e mirë për të shpenzuar ditë të nxehtë vere në kryeqytet katalanisht? Ne nuk mund të mendoj për ndonjë gjë më shumë argëtim sesa splashing rreth në një park ujë të ftohtë. Një ditë në plazh është gjithmonë një alternativë e mirë, ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitetet, Brendshme, Verës | Tagged ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

PortAventura Theme Park: Të gjithë ju duhet të dini për një aventurë fun Family

Fëmijët PortAventura park

Nëse ju jeni duke vizituar Katalonjës me fëmijët, ose ju jeni vetëm do të doja për lirimin kec brendshme tuaj të madhe për ditë, atëherë PortAventura Theme Park është udhëtim përsosur ditë nga Barcelona për ju. E vendosur pranë Salou në Costa Dorada, ju jeni i sigurt ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Posted në Aktivitete, Shtëpi, Gjërat për të bërë | Tagged ​​ ​​ ​​ | Lini një koment