5 Shumica Restorante romantike në Barcelonë

Elsa y Fred2

Duke kërkuar që të ketë një natë të bukur me që dikush të veçantë këtu në Barcelonë? Nëse ju jeni në datën tuaj të parë apo 15-të, ose duke festuar 25 vjetorin tuaj të dasmës, ne kemi bërë një listë të shijshme, restorante më spektakolare në qytet për një mbrëmje të paharrueshme të romance.

1. Biletat

Tickets Bar in Barcelona Konsiderohet si një nga restorantet më të mira në botë, si dhe një novator në botën e kuzhinës e gastronomisë, Tickets Bar është e sigurtë se do të jetë një nga përvojat më të paharrueshme ngrënie gjatë qëndrimit tuaj në Barcelonë. Këtu, ushqim dhe arti janë të përzier së bashku për të krijuar një gamë për buds tuaj shije që është e shijshme dhe frikë-frymëzuese. Stafi krenohet vetë në krijimin e një përvojë në të cilën mysafir nuk është vetëm një konsumator, por edhe një përkthyes i artit.

Menuja përbëhet nga tapas me varieteteve të gjerë të detit dhe mish, si dhe disa opsione vegjetarian. Shumë si një pikturë peisazhit, enët janë të përgatitur në një mënyrë që është në vend të visually tërheqës për të ftuar. Këtu, brendshme është po aq i patëmetë si ushqim. Zbukuruar në një kombinim harmonik të teatrit koncert variete dhe oborr spanjol në natyrë, kjo locale nxit një ambienti shumë sociale. Megjithëse ju do të keni për të bërë një rezervë të paktën një muaj më parë, ajo është definitivisht vlen përvoja!

Adresa: Av. del paralel, 164, Barcelona

2. Indochine Ly brishtë

Indochine Ly Leap in Barcelona E vendosur në lagjen Eixample e Barcelonës, Indochine Ly brishtë është i famshëm për ambienti e saj unik dhe kuzhinën e tij fantastike aziatike. Brendshme e saj është e zbukuruar me palma, lule dhe tavolina e ulëta prej druri të pezulluara gjatë hurdhat e peshqve si ishuj, duke e bërë të ftuarit të ndjehen si ata janë duke u transportuar në xhunglat e Azisë Juglindore. Kjo përvojë gjobë ngrënie është e përkryer për çiftet që kërkojnë që të ketë një pushim të përkohshëm nga atmosfera qytetit aktiv.

Adresa: Carrer de Muntaner, 82, Barcelona

 

3. Gurqui

Gurqui Restaurant in Barcelona Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë ngrënie që është plot me ngrohtësinë dhe bukuri e gatimit gjyshe pastaj të shohim më tej se Gurqui. Me të butë luajtur muzikë jazz dhe e brendshme e saj e zbukuruar me mobilje antike dhe vepra nga artistë vendas, ky restorant krenohet me një atmosferë që është mjaft komod dhe të rëndomtë, ashtu si ushqim.

Enët ndryshojnë sipas sezonit dhe janë bërë me përbërës të cilësisë së lartë lokalë. Disa artikuj të njohura nga menuja përfshijnë: omëletë karkaleca, clams me salcë hir, fileto viçi me sauteed Gras, dhe Chicken Fried duck vezë me me Gras foie dhe të skuqura. Përveç një brendshme komod, Gurqui përmban një qiri-lit tarracë të bukur që është e përkryer për një mbrëmje edhe më romantike. Ndërsa ky restorant është e hapur vetëm gjatë natës, ajo është e garantuar për të siguruar një madhështore, eksperiencë të paharrueshme darkë për të gjithë mysafirët.

Adresa: Carrer de Mallorca, 303, Barcelona

4. Torre d'Alta Mar

Torre d’Alta Mar in Barcelona E vendosur në krye të një kullë kabllor në Port Vell, ky restorant ofron pamje spektakolare që përfshijnë të peisazhit të qytetit. Ajo përmban një një menu la carte me ushqim deti dhe mish të hollë enët. "Ngrënie në mesin e yjeve" Atmosfera e saj e bën atë restorant ideal për një datë romantike natë. Me Torre d'Alta Mar, ju merrni më të mirë të të dy botëve: kuzhinë gjobë mesdhetare dhe pikëpamjet më të mirë panoramike e Barcelonës. Çfarë mund të jetë më romantike se kaq?

Adresa: Passeig de Joan de Borbó, 88, Barcelona

 

5. Elsa y Fred

Elsa y Fred in Barcelona Kjo simpatik restorant 1950-frymëzuar është e vendosur në zonën e qytetit të vjetër të Barcelonës, vetëm një shëtitje të shkurtër nga El Born. Krijuar nga dy motra nga Argjentina, Sofje dhe Camila Matarazzo, Elsa y Fred Gastrobar ka mahnitur zemrat e shumë banorët dhe turistët njësoj me përgatitur me kujdes, tapas cilësinë e tij enët që kurrë nuk arrijnë të amaze.

Dekori i cilësisë së mirë këtë restorant dhe ndriçim komod krijojnë një atmosferë që është elegante, por i qetë. Në qoftë se ju pëlqen muzikë, netët e martë janë më të mirë për kapjen e një performancë jetojnë jazz si ju shtroj. Përveç kësaj darke, ne rekomandojmë kontrolluar nga mëngjes i vonë e shijshme të fundjavës si dhe menu tyre drekë të ditës.

Adresa: Carrer del Rec Comtal, 11, Barcelona

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Places, Restorante dhe Ushqimit, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>