6 Must See tërheqjet në Barcelonë

Barcelona Nga Mbi

Barcelona, ​​metropol i madh në Mesdhe, është përcaktuar nga gastronomisë e saj spanjoll dhe katalan, Fiestas imagjinative, frikë-frymëzuese artit dhe arkitekturës tij spektakolare. Si një nga destinacionet turistike më të njohura në botë, dhënë "qyteti më i mirë plazh" status nga National Geographic, në shtëpi të lëvizjes Modernisme, me shumë ndërtesa datojnë qysh në romake dhe mesjetë, historia Barcelonës është kuptimi i pasur nuk është vetëm kaq shumë për të shih gjatë qëndrimit tuaj. Për t'ju ndihmuar jashtë, ne kemi zgjidhur me dorë të lartë ynë 6 duhet parë bukuritë në Barcelonë.

1. Plazhet Barcelona

Barceloneta Beach Barcelona Ah, plazh! Plazhet Barcelonës janë ndër atraksionet më të lartë në qytet. Bekuar me 4.5 km e plazh artë, dhe nëntë plazhe të veçanta për të zgjedhur nga, nuk ka dyshim që ju do të gjeni vend i përsosur për të thith diellin spanjoll.

Plazhi më popullor, Barceloneta, është i dashur nga vendasit dhe vizitorët njësoj. Siç kemi përmendur më herët, Barcelona ka qenë edhe dhënë "të qytetit më të mirë plazh me" status nga National Geographic.

2. Tremujori gotik

Gothic Quarter Barcelona Pengohen me gems fshehur si ju shëtitje poshtë në rrugët e pasme të këtij pjesën historike të qytetit. Tremujori gotik ka një të ndjehen autentike me rrugica e saj dredha-dredha dhe butiqe unike, dhe është vendi i përsosur për të marrë humbur në histori të pasur Barcelonës. Barcelona Katedralja, rrënojat romake dhe arkitekturës Katalonisht-gotik janë vetëm disa arsye pse Gotic Barri duhet të jetë një domosdoshmëri gjatë kohës tuaj në Barcelonë.

Sagrada Familia in Barcelona 3. La Sagrada Familia

Pjesa më i rëndësishëm Antoni Gaudi-së e punës, edhe pse një kryevepër të papërfunduar, La Sagrada Familia është me të vërtetë një kryevepër i mrekullueshëm dhe u quajt e luaj kufirin e lartë në Evropë për vitin 2015. Nga e jashtme e saj të fuqishme të brendshme të saj të larmishme të detajuar, kjo bazilikë është një duhet të shohim gjatë tuaj vizitë në Barcelonë. Të jetë i sigurt për të sjellë aparatin tuaj si Sagrada Familia nuk do të shikojmë të njëjtën herën tjetër që ju bëni në mënyrë të qytetit. Ndërtimi ka qenë e vazhdueshme për më shumë se 100 vjet, i financuar vetëm nga donacionet publike dhe tarifat e biletave të hyrjes, por ajo është planifikuar të përfundojë rreth 2026.

4. La Rambla

La Rambla Barcelona Kjo 1.2km shëtitje të gjatë, e mbushur me dyqane suveniresh, dyqane lokale, e famshme La Boqueria Mercat dhe shumë restorante të lartë, është e dytë më ecte poshtë rrugë në Barcelonë, pranë Portal de l'engjëll. Lidhja e qendror Placa de Catalunya të Kristofor Kolombit përmendoren në Port Vell, La Rambla është një duhet të shohim për ata që dëshirojnë të eksplorojnë shumë më të mirë të Barcelonës.


5. Camp Nou

FC Barcelona Camp Nou Një pjesë e madhe e jetës në Barcelonë është futbolli. Duke vizituar stadiumin FC Barcelona dhe muze e tyre historike është një domosdoshmëri për shumë tifozë të futbollit. Në qoftë se ju mund të shtrydh në disa kohë për të kapur një lojë, edhe më të mirë! Ecin në gjurmët e shumë legjendave Barca, e kaluara dhe e tashmja, në "Camp Nou" Përvoja turne - dhënien e fansave një kuptim edhe më të madhe të forcës lëvizëse prapa ekipit. Ju do të merrni një pasim ekskluzive qasje në zonat e stadiumit, duke përfshirë dhomat e veshjes dhe në fushë.

6. Tibidabo Mountain Tibidabo Ferris Wheel in Barcelona

Catch shkurtër teleferikut-tren udhëtim deri në një nga parqet më të vjetra dëfrim në Spanjë në majë Tibidabo Mountain. Gëzojnë 360º pamje panoramike mbi qytet nga maja e Tempullit de Sagrat Kor ose, në qoftë se ju jeni ndjeheni aventureske, hip në timon Ferris ose një nga coasters rul e parkut.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Shtëpi, Places, gjëra për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>