Aktivitetet më të mirë Beach në Barcelonë

Barcelona Beach

Është e vështirë të imagjinohet se 20 vjet më parë, gjysma e plazhet në Barcelonë nuk ekzistonte dhe gjysma tjetër nuk janë përdorur për kohën e lirë dhe turizmin. Që nga Olimpiada janë pritur në qytet në vitin 1992, shuma e plazheve është rritur masivisht dhe ata të gjithë kanë diçka për të ofruar.

Të gëzojnë një lojë e volejbollit plazh në plazh artë për të relaksuar dhe të klasës së parë deri tan tuaj, ka shumë aktivitete plazhit në Barcelonë për të përshtaten të gjithëve. Në fakt, Barcelona ka qenë edhe i dha statusin 'qytet më të mirë plazh' nga National Geographic. Nëse jeni duke planifikuar në shpenzimin e kohës tuaj në 'playa', top 10 aktivitetet tona plazh në Barcelonë do të ju ndihmojë të planifikoni udhëtimin tuaj.

1. bask në diell

Eksplorimi Barcelona mund të jetë punë e lodhshme! Grab peshqir tuaj plazh, faktor 20 dhe të gëzojnë një ditë relaksuese në një nga plazhet mahnitëse Barcelonës. Me 4.5 km shtrirje e saj të plazh artë, ju do të jetë në gjendje për të gjetur një vend të madh për të qetësohuni për ditë. Klima e Barcelonës gjatë verës e bën atë vend i përkryer për të shijuar një ditë nga plazhi. Disa plazhe kanë qasje të lirë WiFi kështu që ju do të jetë në gjendje për të rinovuar vendndodhjen tuaj në internet për të siguruar që të gjithë miqtë tuaj mbrapa në shtëpi janë xheloz!

2. Merrni një rënie e horizontit

Swimming in Barceloneta Beach Pozicionuar në Mesdhe, plazhet Barcelonës janë të qetë dhe të qetë duke e bërë not në det një përvojë relaksuese. Edhe pse, në qoftë se not në det nuk është gjë e juaj, Klubi Natació Barcelona, ​​ndodhet në BARCELONETA, ka një pishinë të gjerë not me pamje nga plazhi - kështu që ju kurrë nuk do të jetë larg plazh. Pajisur me loungers dielli dhe një pamje të mrekullueshme të plazhit, ky është një vend i madh për ata që dëshirojnë një përvojë më të relaksuar.

3. Merr në bord

Merrni një udhëtim me varkë me SkylineBCN dhe të eksplorojnë shumë më të mirë të bregdetit katalanisht. Udhëtimi dy orë me vela është një nga turnetë e tyre më të njohura. Lundrojnë në det të hapur dhe të gëzojnë pikëpamjet sensacionale e Barcelonës nga uji, ndërsa gjithashtu mësuar disa teknika vela nga kapiten profesionale. Ju do të lundronte pa u ndalur monumentet tilla si Statuja e Kolombit dhe Port Vell. SkylineBCN ofrojnë udhëtime të tjera varkë shumë, duke përfshirë jahteve dhe motoskaf ekskursione.

4. Cycling

Green Bikes Barcelona Tours Nëse ju të gëzojnë një udhëtim të këndshëm, biçikletë lehtë, ne rekomandojmë të marrë me qera një biçikletë në Barcelonë në ciklin përgjatë frontin plazh. Shumë nga kompanitë më të mira biçikletë me qira në Barcelonë ofrojnë normat e çdo orë dhe të përditshme me qira. Duke filluar në vetëm 1,50 € në orë me Bikes gjelbër, ju mund të ngasin përgjatë portit para se të bërë rrugën tuaj për plazh BARCELONETA. Ky aktivitet plazh është e madhe për ata që me një buxhet dhe për ata që duan për të eksploruar plazhet Barcelona pa pasur nevojë për të ecur.

5. Të jetë aktiv

Drejtimin në ajër të hapur nga ana e detit ka shumë përfitime për kapacitetin tuaj të mushkërive dhe qëndrueshmëri, me shtrirje të gjatë e plazheve Barcelonës do të ishte një humbje mos t'i përdorin ato në qoftë se ju të gëzojnë running! Ju gjithashtu mund të gjeni një gamë të pajisjeve në natyrë palestër që është i lirë për t'u përdorur për të gjithë. Për njerëzit që gëzojnë trajnime në grupe, Barcelona Beach Fit do të sigurojë workouts të mëdha nga plazhi për të gjitha nivelet palestër.

6. udhëtim valët

Unë Jet Ski Barcelona f ju dëshironi të provoni një përvojë të ndryshme sport uji, Jet Skitë janë në dispozicion të marrësh me qira nga shumë plazhe. Nga 30 praktikat minutë për ekskursione të plota ditore përgjatë bregdetit, ka pikëpamjet e madhe e horizont të qytetit për t'u parë - në qoftë se ju jeni në gjendje për të qëndruar në ski jet për aq gjatë! Ky aktivitet plazh duhet të konsiderohet nga çdo kërkuesit emocion shkon në Barcelonë.

7. Tabela Tenis

Ping pong (aka pingpong) Tabelat mund të gjenden kudo në qytetin e Barcelonës, sidomos në plazhet ku ju mund të gëzojnë këtë sport fun për të lira, por për aq kohë sa ju të sjellë bat tuaj dhe topin! Ping pong tavolina mund të gjenden në Barceloneta, Nova Icaria, Bogatell dhe plazhet Mar Bella.

8. Volejboll plazhi

Beach Volley Barcelona Volejboll plazhi është popullor përgjatë brigjeve të Barcelonës. Ju do të shihni vendasit duke luajtur përgjatë plazheve gjatë gjithë vitit. Ju gjithashtu mund të përfshihen në plazh Nova Icària ardhshëm në Port Olimpic. Ju gjithashtu mund të luajnë veçmas, por mos harroni topin tuaj dhe neto për të rregulluar në një nga gjykatat. Nëse ju jeni një lojtar me më shumë përvojë, përmes Meetup ju mund të konkurrojnë me lojtarë të tjerë me përvojë për një lojë në plazh.

9. fluturojnë mbi ujë

Fancy duke u përpjekur diçka të re dhe të guximshme? Një përvojë Hoverboard mund të jetë vetëm gjë për ju! Frymëzuar nga filmi "Kthimi në të ardhmen" dhe Mundesuar nga rrjedhat jet që ju shtyjnë në ajër dhe mbi det, përvoja Hoverboard ju ben te ndiheni si ju jeni surfing dhe duke fluturuar një të njëjtën kohë. Ky aktivitet nuk është për të zbehta zemre, prandaj sigurohuni që ju jeni të përgatitur para se të testimit nga Hoverboard.

10. vela pas motoskafit

Parasailing in Barcelona Për një përvojë ekstreme, ju mund të fluturojnë mbi oqean pacenuar mesdhetare me të mahnitshme me vela pas motoskafit përvojë. Lundrues mbi det, ju do të jetë në gjendje për të parë horizont e bukur Barcelonës dhe gjithashtu shumë e qyteteve aktivitetit të attractions.This famshme është më shumë për Junkies adrenalin, por një herë në ajër përvoja është menduar të jetë e përgjithshme të relaksuar dhe mesmerizing. Vela pas motoskafit në Barcelonë është ofruar nga shumë prej kompanive sportive ujore nga Port Olimpic dhe kushton rreth 90 € për person.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, Gjëra për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>