Horchata në Barcelonë - The Ultimate Summer Drink

Horchata

Ju mund të keni parë '' horchata shitur në shumë vende në të gjithë Barcelona gjatë muajve të verës, por çfarë në të vërtetë është ajo? E pra, kjo është shumë e go-për të pirë për shumicën katalanasit në një të nxehtë, ditë vere.

Horchata është shitur në shumë variacione të ndryshme në të gjithë botën, megjithatë horchata Katalonje është shumë unik. Megjithë pamjen e saj qumështi, horchata në Barcelonë është e përkryer gjobë për të pirë për ata që janë lactose intolerant.

Çfarë është saktësisht Horchata?

Horchata in Barcelona Horchata (Katalonisht: orxata) në Barcelonë është i përbërë nga 3 përbërësit të thjeshta: ujë, sheqer dhe tigernuts - ne mund t'ju siguroj se nuk ka të bëjë me tigrat ose arra. Në fakt, tigernuts janë një bimë e përbërë nga yndyrna të shëndetshme dhe vitamina tha uljen e kolesterolit, që do të thotë trupi juaj me siguri do të bien dakord me një gotë akull-ftohtë të horchata. Shijen e horchata mund të përshkruhet si e ëmbël, qumështi dhe i shijshëm (edhe pse nuk ka arra apo qumësht përfshira) me një amëz pak e hidhur.

Ku mund ta gjej një në Barcelonë?

Siç u përmend më parë, horchata është shitur në të gjithë Barcelona gjatë muajve të ngrohtë. Shumë restorante në qytet për të shërbyer deri horchata në një stil makinë Slush-Puppie, dhe ai gjithashtu mund të blihet në shumë supermarkete. Megjithatë, në qoftë se ju doni të provoni disa nga horchatas të shijshme në qytet, ne rekomandojmë një nga këto pika:

1. El Tío Che

El Tio Che Horchata Përshtatshme të vendosura pranë plazhit, do të thotë që ju mund të qetësohem këtu me një horchata të ftohtë në një ditë të nxehtë vere, El Che Tío Horchatería shërbejë deri një nga horchatas më të mira në qytet, si dhe sanduiçe shijshme dhe desserts, ideale për ata që kërkojnë për të rrëmbyer një pickim për të ngrënë. Ky vend është shpesh i zënë kështu që të jenë të përgatitur për radhë - kjo është me vlerë të presim!

Adresa: Rambla del Poblenou, 44-46.

2. Sirvent

Sirvent Barcelona Horchata Ky dyqan shijshme ëmbëlsirë është e vendosur në lagjen Eixample të qytetit dhe ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1920 - e cila flet mrekulli në lidhje me prodhimet e tyre dhe të shërbimit. Sirvent shpesh është i zënë dhe ju mund të duhet të prisni pak, por ne premtojmë horchata tyre, në mesin e shumë gjëra të tjera, është gjithashtu edhe vlerë prisni.

Adresa: Carrer del Parlament de Catalunya, 56 (dyqan origjinal) dhe Carrer de Balmes, 130

3. Planelles Donat

planelles Donat Barcelona I famshëm për Turrón saj (nuga), Planelles Donat gjithashtu të shërbejë deri disa nga horchata më të mirë në qytet i cili palë dhe me një nga baret e tyre të famshme të nuga ose një krem ​​shijshme akull! Ato janë të përshtatshme të vendosura të drejtë në zemër të Barcelonës, në tremujorin e gotik, duke Planelles Donat vend i përsosur për një pushim horchata në mes të një dite të ndonjë gjë interesante në Barcelonë.

Adresa: Avinguda del Portal de l'engjëll, 7

A keni provuar horchata? Le ta dinë se çfarë keni menduar në komentet më poshtë!

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Restorante dhe Ushqimit , turistike Guide dhe tagged , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>