Icebarcelona - Bar parë akull Plazhi në botë

Icebarcelona nga plazhi

Si moti fillon të ngrohet në Barcelonë, ju do të gjeni veten me dëshpërim kërkim për shiritin e afërt me ajër të kondicionuar. Icebarcelona kanë shkuar një të mirë dhe ka krijuar një bar akull nga plazhi, duke e bërë atë i pari i këtij lloji në botë!

E vendosur në plazh BARCELONETA, pranë portit Olimpic, bar shtëpi disa skulptura fantastike akulli, duke përfshirë preferencat e Sagrada Familia. Nga duke ecur përgjatë brigjeve ranore të Barcelonës për të hyrë në bar, ju mund të presin një ndryshim temperaturë deri në 40 gradë, me temperatura brenda arritur në rreth -5 ° C (20ºF). Me muzikë të mirë dhe kompania e ngrohtë e të tjerëve, Icebarcelona është vendi që të jetë këtë verë!

Bar coolest në qytet

Pas sipërmarrësit holandezë vizitoi bar Amsterdamit akull në vitin 2007, ata kishin idenë unike për të krijuar një bar akull nga plazhi - diçka që kurrë nuk kishte qenë më parë në tentativë në një klimë të ngjashme me atë të Barcelonës.

Bar akull barcelona skulpturë Bar është skalitur plotësisht nga akulli. Në fakt, një masiv 25 ton akull janë importuar nga Belgjika për të ndërtuar bar. Për shkak të klimës së ngrohtë Barcelonës, Icebarcelona duhet të ri-ndërtohen çdo vit, që do të thotë ajo gjithmonë e mban një pamje të freskët! Amazingly, ajo merr vetëm skulptorët frymëzues, Marc Lepire dhe Sven Morawietz, vetëm 4 ditë për të ri-gdhend bar. Në qoftë se ju së shpejti të merrni të lodhur nga të ftohtit, Icebarcelona gjithashtu kanë një bar të ngrohtë tarracë me pamje të Mesdheut!

Ngjarje

Inside icebarcelona ice bar Ju mund të hyjë në bar për rreth 15 € dhe për të marrë një pije të lirë në mbërritjes, plus një pallto dhe doreza për të mbajtur të ngrohtë brenda. Zgjedhin nga një gamë të pijeve, duke përfshirë kokteje, birrë dhe zgjedhje jo-alkoolike të thotë që ju mund të sjellë fëmijët së bashku too!

Ngjarjet në rangun Icebarcelona nga palët gjatë fundjavës me DJ për të modës tregon dhe topa dimër / verë. Ata gjithashtu kujdesem për grupe të mëdha me paketat e tyre të veçanta, duke përfshirë ur dhe dre paketat për të përsosur Bachelor Party / Bachelorette! Ndërsa në qoftë se të gjithë që nuk është e mjaftueshme, ata madje mund të punësojë muzikantë, fotografë, aktorë apo xhongler për të bërë akull përvojën tuaj bar edhe më të veçantë.

Vend

Icebarcelona është e vendosur nga në mes të Icebarcelona location by the beach klubeve të natës Shoko dhe Pasha, nën Passeig Maritim, pranë Port Olimpic. Këtë janë është i njohur për natës e saj fantastike dhe klube plazh zbavitëse.

Adresa: Ramón Trias Fargas, 2, 08005 Barcelona

Metro: Merrni vijën e verdhë L4 në Ciutadella | Vila Olímpica.

Bus: Lines 36, 45, 59, 71, 92, D20 dhe V21.

Orari: 12:00 (mesditë) - 3:00 ndonjëherë ditë

Libër online në icebarcelona.com ose telefononi +34 933 153 675

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Natës, Shtëpi, Vendet dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ , Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>