Barcelona Ha Nën 10 €!

Menu del Día

Sigurisht gjatë udhëtimit tuaj në Barcelona ju do të dëshironi të mostrës disa shijshme lokale, por marrjen e mostrave shumë më të mirë të kuzhinës spanjolle & katalanas nuk duhet të jetë i shtrenjtë. Ka shumë eateries shijshme, lokale dhe të lirë në Barcelonë. Për t'ju ndihmuar jashtë, ne kemi zgjidhur me dorë disa nga të preferuarat tona për të ju kursejnë disa pennies ...

1. La Tasqueta de BLAI

14843185741_94ffb010fc_k Shijshëm, pintxos spanjolle mund të gjenden të shpërndara për të katër anët e qytetit. Këto snacks të vogla janë në krye me mish, djathrave, speca, ju atë emër; dhe pastaj janë therur me një kruese dhëmbësh, duke mbajtur toppings në vend. Për të rrëmbyer disa prej këtyre snacks kafshoj-sized, ne ju rekomandojmë që të shkojnë në Carrer BLAI ku yuo mund të marr pintxos për vetëm 1 €!

Adresa: Carrer de BLAI, Poble Sec, Barceñpa

2. mjet shërues

Nëse keni ndjenja si një meze të lehtë dhe duan diçka për të-shkuar, që është edhe e shijshme dhe të lira, shikoni Nostrum - një vetë shpallur "! Mama e ushqim takeaway" Ky zinxhir ofron ha të shpejta në një shumëllojshmëri të pjatave, të tilla si supë, makarona, veggies, mish, desserts dhe fruta për nën 5 €. Kompania beson në cilësi, në shtëpi i bërë, 100% produkte natyrore dhe të balancuar, dhe kjo është vetëm ajo që ju do të gjeni në këtë restorant të lirë në Barcelonë.

Locations gjithë Barcelona.

3. Buenas Migas 4989657376_16de62cc08_b

Me shumë vende citywide, Buenas Migas është në mesin e disa të cilësisë më të mirë restorante ende të përballueshme në Barcelonë. Këtu ju mund të gjeni një përzierje e trajton italiane dhe angleze, sanduiçe, salads dhe desserts. Pick up një pickim të shijshme të nxehtë apo të ftohtë për të ngrënë, të garantuara për të kënaqur urinë tuaj, për nën 8 €!

Të gjithë të Barcelonës (incl. Qendrës El Triangle tregtare pranë PL. Catalunya)

3. Bo de B

Jo vetëm një vend sanduiç, kjo përbashkët vrimë-në-the-mur shërben disa nga subs të mira që ju do të merrni ndonjëherë në duart tuaja në Barcelonë. Keni zgjedhjen tuaj të pule, viçi, salmon, ton, ose grumbull mbi toppings dhe të paguajnë rreth 4 € për sanduiç freskët dhe e shijshme! Ky restorant është i njohur mirë për vendasit dhe turistët njësoj, kështu që nuk do të dekurajohen kur ka një linjë jashtë!

Adresa: Carrer de la FUSTERIA, 14

3996768978_6e67c4d0bd_b 4. Cerveceria 100 Montaditos

Me mbi 100 "montaditos" për të zgjedhur nga, këto kafshoj-sized sanduiçe shijshme do të ju vijnë për më shumë. Çmimet për këto trajton miniaturë shkojnë nga 1 deri € 2 secili, si dhe vetëm 1 € për një birrë, por ajo merr më mirë: Çdo të hënë gjitha montaditos janë rrëzuan poshtë në vetëm 50 përqind - volitshëm!

Adresa: Rambla de Catalunya, 11, Carrer d'Aribau, 242, Heron Qyteti Barcelona Av. Rio de Janeiro, 42

5. König

Nëse ju jeni në kërkim të një shijshme, hamburger të mirë me madhësi dhe / ose tapas ne ju rekomandojmë që të japë Konig një provoni. Kjo gjerman / Katalonje restorant është e përshtatshme të vendosura vetëm jashtë Placa Catalunya. Me kaq shumë opsione për të zgjedhur nga, yuo mund të ecin jashtë do një bark të plotë për nën 10 €! Kur është fjala për eateries lirë në Barcelonë, Konig ofron çmimet e mëdha, ushqim të cilësisë dhe shërbime të shkëlqyera.

Adresa: Rambla Catalunya, 5

Një çift Këshilla për rrugën

  • Shumë restorante në Barcelonë ofrojnë një menu del dia e cila është një menu të vendosur çdo ditë në një çmim të arsyeshme të lirë. Shpesh ju mund të gjeni një menu del dia për më pak se 10 €!
  • A e dini në Barcelonë ju mund të merrni edhe tapas falas kur ju të urdhërojë një pije në disa bare?

Foto - Flickr: Marcus Hansson, Donna, Trubble, dhe Melanie J Watts

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Places, Restorante dhe Ushqimit, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>