Top 8 Restorantet për Paella në Barcelonë

Paella në Barcelonë

Vijnë të gjithë një Paella tradicionale në Barcelonë mund të jetë e vështirë me kaq shumë restorante që pretendojnë për të shërbyer "e Paella mirë në qytet". Lajm i mirë është, ka shumë vende ku ju mund të merrni në duart tuaja në një Paella shijshme në Barcelonë, ju vetëm duhet të dini se ku për të gjetur ata! Këtu në Mirë se vini në Barcelona, ​​ne kemi bërë detyrat e shtëpisë tonë për të ju ofrojnë udhëzues i fundit për të gjetur Paella mirë në qytet - me të vërtetë! Këtu janë tetë zgjedhjet tona të lartë ...

1. MariscCo

Në mënyrë që të mostrës freskët, kuzhina mesdhetare në MariscCo, ju do të duhet të sipërmarrje në në zemër të lagjes Eixample. Edhe pse kjo zonë nuk është i njohur për atë e restorante ushqim deti, MariscCo shërbejë deri disa nga freshest, ushqim deti tastiest rreth - duke përfshirë Paella! Me të hyrë, ju jeni vënë në krye të zgjedhur atë që prodhimet e detit ju do të donte, dhe se si ajo është e përgatitur. Nëse ju nuk jeni i sigurt, stafi gjithmonë të dobishme janë gjithmonë në dorë për të ju jap sugjerime.

MariscCo Barcelona Admiroj erë modern të brendshëm dhe të freskët të detit brenda ose qetësohuni në tarracë e gjërë, i cili është i hapur gjatë gjithë vitit.

Vendndodhja: C / Córsega 272

2. L 'Arenal

Cila është pjesa më e mirë e këtij restorant ushqim deti? Kjo është padyshim tarracë jashtë pozicionuar vetëm në këmbët e plazhit. Gëzojnë një pjatë të shijshme oriz ose një koktej përgjatë plazhit-përparme dhe thith disa prej se, diell të ngrohtë mesdhetare.

Për vetëm 25 €, të gëzojë një kurs të parë, natyrisht kryesore, ëmbëlsirë dhe i shoqëruar nga zgjedhjen tuaj të një pije. Në mes të një bisedë të mirë, i shoqëruar nga melodi e valëve, ju do të ndjeni allure Barcelonës që i mban njerëzit të vijnë kohë dhe prapë kohë.

Vendndodhja: Passeig Maritim, La Barceloneta

3. Gustos Barcelona

Gustos Barcelona Menduar ndonjëherë se çfarë e bën Paella në mënyrë të veçantë? Merrni një vizitë në kuzhinë e hapur Gusto dhe dëshmitarë ndonjë përgatitje Paella për veten tuaj. Enët e mëdha të Paella janë përgatitur këtu të cilat janë ideale për një person apo edhe për të ndarë në mes të një pale të dy ose më shumë.

Me dy nga vendet e tyre brenda qendrave tregtare në Barcelonë, dhe tjetri në zemër të Barcelonës, Gustos është vendi i përsosur për të marrë një pushim nga zbavitje tuaj të zënë pazar apo dite të gjatë të ndonjë gjë interesante, të gëzojnë një pickim shijshme për të ngrënë, dhe ndoshta edhe kënaq në një gotë verë nga zgjedhjen e tyre të shkëlqyer të verërave shtëpisë.

Vendndodhja: Gustos Maremagnum - Qendra Tregtare Maramagnum, Gustos Comtal - C / Comtal 11, Gustos Barcelona Arenas - Las Arenas Shopping Centre (Placa Spanjë). 1st Floor

4. La Fonda

Ndër të gjitha restorantet rreth saj, La Fonda ka një reputacion si nga restorantet më të mira Paella në Barcelonë. Vendosur nga Port Olimpic, kjo restaruant gjërë është ideale për grupe të vogla dhe të mëdha deri në 60 persona.

Shumë nga enët e tyre me çmim nën 15 €, por menu e ditës për 11 € është gjithmonë një opsion i madh. Me një mjedis të tillë i lezetshëm dhe i shoqërueshëm, ju jo vetëm që do të bie në dashuri me ushqim këtu, por atmosfera si.

Vendndodhja: Moll de Gregal 7-10, Port Olímpic

5. Cal Pinxo

Cal Pinxo Barcelona

Ky restorant simpatik, së bashku me port të famshme Barcelonës Port Vell, është një vend i madh për njerëz-shikuar si vizitorë nga e gjithë bota bëjnë rrugën e tyre mbi të BARCELONETA.

Atmosfera e qetë e tyre bën Cal Pinxo një destinacion ideal për të marrë disa dielli, ndërsa sipping në një gotë verë, dhe duke shijuar një Paella shijshme. Kjo nuk do të jetë shumë e nxehtë, natyrisht, si tarracë e tyre ofron kombinim perfekt i hije, dhe Barcelona është gjithmonë i butë meze, mesdhetare.

Vendndodhja: Placa de Pau Vila, 1

6. Elche

Elche ishte një nga restorantet e parë në Barcelonë për të specializuar në oriz dhe enët Paella, dhe shpesh është referuar si "tempull për të dashuruar Paella". Ata të mbajë e vërtetë të kësaj deklarate si enët e tyre gjithmonë shije i lezetshëm dhe janë paraqitur bukur.

Në qoftë se ju nuk mund të vendosë në vetëm një, e konsiderojnë urdhërimin e një shumëllojshmëri të pjatave të mëdha për të gjithë tryezë për të ndarë, por sigurohuni që të lënë hapësirë ​​për ëmbëlsirë, sepse pas marrjes së një sy në listën e tyre të opsioneve, ju do të dëshironi ata të gjithë!

Vendndodhja: C / Vila unë Vila, 71

7. A mund Majo

Can Majo Barcelona E vendosur përgjatë plazhit BARCELONETA, me përbërës të freskët dorëzuar në restorant çdo ditë, mund të majo me të vërtetë është një parajsë Paella!

Pa marrë parasysh se çfarë gjellë tuaj të preferuar ushqim deti, ose sa aventureske ju jeni të gatshëm që të jetë, me listën e tyre e opsioneve, ju jeni të sigurt për të gjetur diçka për të gudulis dashuroj tuaj. Ky biznes familjar në pronësi është e mbyllur netë Sunday dhe gjithë ditën hënave në mënyrë të sigurt për të planifikuar vizitën tuaj në përputhje me rrethanat.

Vendndodhja: Almirall Aixada nº23

8. Los torerot

Popullor me vendasit dhe turistët njësoj, ky restorant vrimë-në-the-mur ushqim deti, e vendosur në lagjen Raval, ofron një shumëllojshmëri të madhe të ushqim deti, tapas dhe enët Paella të shkëlqyer. Ka edhe opsione për të dashuruar jo-ushqim deti. Nëse ju jeni të hapur për të duke u përpjekur gjëra të reja, ne rekomandojmë pulpo (oktapod) për një eksperiencë me të vërtetë unik Barcelonës ngrënie.

Vendndodhja: C / Xuclá, 5

A nuk bie në të kurth turistike Paella në Barcelonë! Ha drekë në një nga këto restorante të lartë dhe ju jeni të garantuar për të mostrës një Paella shijshme vlerë bragging rreth!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Places, Restorantet dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ , ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>