Kurse gatimi në Barcelonë

Klasat Gatim Barcelona

Fancy duke u përpjekur diçka të re gjatë qëndrimit tuaj në Barcelonë? Mësoni rreth kuzhinës lokale është një nga mënyrat më të mira për të marrë të dini një qytet. Dhe çfarë është mënyra më e mirë për të mësuar në lidhje me kuzhinën lokale? Përgatitja dhe provë atë veten! Duke marrë një kurs gatimi në Barcelonë është një mënyrë fantastike për të përjetuar shumë më të mirë e ushqimit spanjisht dhe katalanisht. Kështu rrokulliset sleeves tuaj, pres në platformë tuaj dhe hap në të këpucë të Ferran Adria për një ditë!

Cook & Shijoni

Cook & Taste Barcelona

Ekuipazhit gjatë në Cook & dashurisë Shijoni të ndajnë pasionin e tyre për kuzhinën spanjolle dhe mesdhetare. Të gjitha kurset e tyre janë në gjuhën angleze dhe madje të fillojë me një udhëtim në treg Boqueria të marr nga përbërësit mirën lokale! Ju pastaj do të marrë përbërësit përsëri në shkollë gatim dhe të përgatisë një pjatë tradicionale mesdhetare.

Kjo përvojë duart-në është një që ju nuk do të harrojmë! Nëse ju keni kërkuar ndonjëherë për të përgatitur Paella përsosur ose të provoni dorën tuaj në disa pjatave tradicionale tapas, pse nuk filloni me një klasë gatimi në Cook & Shijoje!

Adresa: C / Paradis, 3

bcnKITCHEN

bcnKitchen Barcelona

E vendosur në qendër të Barcelonës në lagjen El Born, bcnKITCHEN ofrojnë përvojat emocionuese gatim në një mjedis të veçantë. Ata gjithashtu kanë një tjetër seminar gatimi ndodhet brenda famëkeq treg La Boqueria.

Shumë nga kurset e tyre janë në spanjisht por ato nuk ofrojnë një punëtori tradicionale gatim spanjolle në gjuhën angleze, duke përfshirë edhe një vizitë në një treg lokal të ushqimit të tilla si La Boqueria. Nëse ju dëshironi për të testuar aftësitë tuaja gjuhësore pse jo të marrë një nga kurset e gatimit spanjolle dhe të mësojnë se si të përgatisin sërën e Tapas & pintxos.

Adresa: C / Fusina, 15

Amaltea

amaltea

Amaltea është një restuarant popullor indian vendosur në zonën Eixample e Barcelonës. Nëse Kuzhina vegjetariane është më gjë tuaj, pse jo të marrë një kurs gatimi në Barcelonë me Amaltea?

Së bashku me restorantin e tyre motër Govinda, Amaltea shërbejë deri disa nga kuzhina mirën vegjetarian rreth - dhe ata janë të gatshëm për të ndarë sekretet e tyre me ju! Chef Dava do të ju tregojnë se si të bëjnë një shumëllojshmëri të pjatave duke filluar nga rrotullon pranverë dhe oriz basmati për tortë karrota me çokollatë - yum!

Adresa: C / Diputación, 164

Gatim barcelona

Barcelona Cooking

Kombinuar një vakt të shijshme me një gotë verë të mirë nuk është gjithmonë e lehtë, fatmirësisht Gatim Barcelona jemi këtu për t'ju ndihmuar jashtë! Klasa e tyre Spanjisht gatim kombinon shumë më të mirë të katalanisht dhe kuzhinë spanjolle duke përdorur përbërësit sezonale nga Katalonjës.

Bëni një motorino tradicionale, supë, Paella dhe ëmbëlsirë çiftëzohet së bashku me gotë e përsosur të verës. Ky kurs gatim gjithashtu përfshin një udhëtim në treg Boqueria për burim përbërësit dhe ndoshta të bisedoni me shitësit e tregut në lidhje me origjinën e përbërësit.

Adresa: La Rambla, 58, ppal 2

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

2 Përgjigjet për kurse gatimi në Barcelonë

  1. Laura Garcia thotë:

    Oh mirësinë time, çfarë një klasë awesome! Unë dua të provoni këtë spanjisht klasa në Barcelonë në qëndrimit tim të ardhshëm. Thanks për këtë informacion!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>