Top 5 bare verë në Barcelonë

Monvinic

Kur vjen puna deri në gjetjen e një përzgjedhje të ndryshme të verërave nga qelqi, shishe etiketuar nga vendet afër dhe larg, dhe një atmosferë që ju merr larg, Barcelona ju ka mbuluar. Disa bare e madhe e verës mund të gjenden në këtë qytet dhe ne jemi këtu për të ndihmuar të ngushtuar atë poshtë për vetëm disa. Për të gjitha sybarites dhe connoisseurs verë ashtu, kjo listë e Top 5 bare verë në Barcelonë është për ju!

Vila Viniteca - Barcelona 1. Vila Viniteca

Barcelonës Vila Viniteca u themelua në vitin 1932 dhe është i njohur të jetë një nga baret më të vjetra të verës në qytet. Gjatë viteve ky bar Barcelona verë ka rritur të jetë një distributori kryesor i verërave gjobë nga e gjithë Europa dhe ka grumbulluar 13 verëra shtëpi, tani në dispozicion nga qelqi.

Adresa: Carrer dels Agullers, 7

2. La Vinya de senyor

Kjo i vogël me dy nivele vend shtëpi një shumëllojshmëri të gjerë të mbi 400 verërave nga vende në të gjithë. Merrni shkallët spirale deri në tarracë ku ballkon duket për në kishë shekullin e 14-Santa Maria del Mar në zemër të rrethit Lindur ndërsa ju rri duarkryq, gllënjkë në verë freskët, dhe të shijoni pamje.

Adresa: Placa Santa María, 5

3. Monvínic

Monvínic Barcelona Ky bar mjaft mbresëlënëse verë në Barcelonë daton në vitin 2008, dhe që ka qenë i njohur për hartimin e saj modern të brendshëm, rrjedhjes harmonike, karakterit të ngrohtë dhe natyrisht mbledhjen e saj të madh e mbi 60 shishe të verërave ndërkombëtare.

Adresa: C / de la Diputació, 249

4. Casa Mariol Wine Bar

Një kombinim fitues Katalonisht e shtëpi Vermut dhe një apertivo (meze) mund të gjenden në këtë bar të verës në Barcelonë. Vetëm disa minuta nga menyja e verës Sagrada Familia Casa Mariol është deri në par, çmime të arsyeshme, dhe jep mundësi për të mbushur një shishe për të marrë në shtëpi.

Adresa: C / Rossello, 442

Zona d’Ombra - Barcelona 5. Zona d'Ombra

Ky bar Barcelona verë është fshehur përgjatë backstreets e Tremujori gotik dhe është provuar të jetë vështirë për të gjetur. Tapas Zona d'Ombra janë hartuar artistikisht në çift verë elegante si ajo sjell aromë në çdo gjellë. Muret janë të veshur me verërat gjobë dhe ka një ambienti mikpritës - mënyrë e përsosur për të kaluar mbrëmje.

Adresa: C / de Sant Domènec del Call, 12

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>