Ski Pranë Barcelona - Top Resorts në Pyrenees

Ski Resorts, Barcelona

Barcelona është një qytet i njohur për plazhet e bukura, Fiestas e saj të pafund të verës dhe klimën e dëshirueshme, por atë që shumë nuk e dinë është se kapitali Katalonje është gjithashtu një destinacion popullor pushime dimrit, too! Barcelona është e vendosur në afërsi të shumë vendpushimet e skive të lartë Pyrenees, duke ofruar vizitorëve mundësinë për të bërë më të madhe të sezonit të dëborës me aktivitete duke filluar nga ndër-ski vend në banesë eskimeze-ndërtimin! Për më tepër, me shumë apartamente të skive në Pyrenees në dispozicion me qira për pushimet e dimrit të shkurtër, ju mund të qëndroni pranë shpatet dhe për të marrë maksimumin e maleve çdo ditë të qëndrimit tuaj!

Këtu ju jap info thelbësore në vendpushimet e skive më të mirë pranë Barcelonës:

La Molina, Girona Mushing, Grandvalira Resort

Një nga vendpushimet e skive tona të preferuar është La Molina, ndodhet vetëm 2 orë nga Barcelona në Pyrenees katalanisht. Kjo strehë në natyrë mund të gjenden në afërsi të kufirit francez dhe ofron diçka për çdo lloj të skiator, nga fillestar të avancuar. Me një numër të pistave të skive, plus aktivitete të tilla si udhëtim me sajë dhe mushing (kalërimi Huskie), ata që duke kërkuar për një aventurë në shpatet këtë dimër nuk do të jenë të pakënaqur. Të bëjë rrugën tuaj në këtë wonderland dimrit duke shpresuar në bordin e një treni Renfe ose duke përdorur autobusin kompanisë Sagales. Kontrolloni faqen zyrtare La Molina për më shumë informacion.

Barcelona skibus

Ju mund të kapur skibus nga Barcelona në vendpushimet e La Molina dhe Masella. Skibus niset Barcelona në 6.30am dhe më vonë largohet mjetin tuaj të preferuar të skive në 4pm. Një një ditë të kalojë në qoftë kostot turistik rreth 38.00 € e cila përfshin një udhëtim kthimit trajner, të kalojë skive, të sigurimit ski dhe një udhëzues të udhëtimit në bord trajnerin.

Grandvalira, Andorra

Ky shesh lojërash në natyrë dimër, i vendosur në vendin e vogël e Andorrës, është një domosdoshmëri për të dashuruar sportive borë. Turistik Grandvalira Andorra është e vendosur vetëm disa orë nga Barcelona, ​​dhe është më i madh turistik në Evropën Jugore. Ajo ka më shumë se 210 km të terrenit dhe mbi 110 shkon, duke siguruar që të gjithë, nga ato që vetëm duke u nisur në ski për snowboarders pro, mund të bëjë më të maleve! Për më tepër, Grandvalira lidh gjashtë vendpushimet individuale në Andorra: Pas de la Casa, Grau Roig, Soldeu, El Tarter, Canillo dhe fushoj, do të thotë që ju mund të kaloni ditë për javë eksploruar shpatet. Plus, ka aktivitete të tjera për të shijuar edhe këtu, të tilla si ndërtimin banesë eskimeze dhe borë biking.

Dy linjat kryesore trajner të drejtuar nga Aeroporti El-Prat në Barcelonë në Grandvalira dhe për të marrë ju në shpatet në 3 orë. Për më shumë informacion mbi se si të merrni atje dhe aktivitetet që ofrohen, vizitoni faqen zyrtare Grandvalira.

World Snow Day [Photo via World Snow Day] Baqueira-Beretave, Lleida

Kjo është një nga vendpushimet më të njohura të skive të Spanjës. Ajo është vendosur në Lleida, rreth 4 orë nga Barcelona, ​​dhe është në të vërtetë më i madh turistik dimëror në Pyrenees katalanisht. Ajo është e ndarë në 3 zona: Baqueira, Bereta dhe Bonaigua, dhe krenohet me mbi 70 shpatet, duke e bërë atë një hit me skiatorë të avancuara, duke përfshirë preferencat e familjes mbretërore spanjolle. Nëse ju jeni një skiator i ndërmjetëm, ne rekomandojmë Safari Blue. Kjo rrugë ju merr në të gjitha qoshet e turistik Baqueira me një pije pak të nxehtë ndalesa gjatë rrugës. Për më shumë informacion vizitoni faqen e internetit Baqueira.

Vall de Nuria, Ribes de Freser

Për ata që kanë ende për të zotëruar artin e ski apo snowboarding, apo ata që thjesht duke kërkuar për të provoni dorën e tyre (ose këmbën) në exhilarating sportet dimërore, Vall de Nuria është zgjidhja e përkryer për të vizituar! Kjo është një nga vendet më të vogla të skive në Pyrenees, gjendet vetëm 1.5 orë jashtë Barcelonës, dhe fillestar do të ndjehen të drejtë në shtëpi këtu. Vall de Nuria mund të arrihen nga Renfe tren ose "Trenit Blanc". Vizito faqen e internetit Vall de Nuria për më shumë informacion mbi atë që ju mund të gjeni këtë turistik të lartë të skive pranë Barcelonës.

Së shpejti: Snow Botërore Barcelona

Së shpejti ju do të jetë në gjendje për të kaluar nga rërë në dëborë në një çështje të minuta me shpatin artificiale skive shtëpie Barcelonës! Snow Botërore është aktualisht në procesin e planifikimit, por është vendosur të shfaqë një shpat 300 metra skive si dhe 2 akull-patinazhi rinks, shumë restorante, një palestër, një dimrit sportive dyqan dhe më shumë. Hidhni një sy në e tyre website për përditësime të rregullta.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, shtëpi, Vendet dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>