Top 10 Bars tapas në Barcelonë

Tapas hekurave Barcelona

Tapas, tapas dhe më shumë tapas! Çfarë është Barcelona pa eksitim e tapas të mira? Me opsionet e shumta të bare të mëdha tapas për të zgjedhur nga në qytet, ne kemi përpiluar një listë të lartë 10 vende për të ngrënë tapas në zonën e Barcelonës. Nëse ju jeni një banor i këtij qyteti të bukur apo një vizitor të mirëpritur, kjo listë do të duhet stomaku ulëritës, gojët lotim dhe orekset gumëzhimë! Në shenjën tuaj ... të marrë të gatshme, i vendosur, Tapas!

1. Quimet y Quimet Quimet y Quimet- Barcelona Tapas

Kjo tavernë në pronësi të familjes ka mjaft disa vende presin nga ju për një pasdite vini mua! I njohur për tapas e saj të hollë, mur në mur shishe të birrës, verërave dhe shpirtërore, dhe një grup i vogël njerëzish që presin në linjë për buds shije e tyre të shpërthejnë, Quimet y Quimet është një nuk do të zhgënjej.

Rekomandojmë salmon me mjaltë truffled, ton pasur me havjar dhe shurup balsamic ose viçi shërohet me domate pjekur dhe speca të kuq - e shijshme.

Carrer del Poeta Cabanyes 25, 08.004 Metro: L2 Paral-lel

2. Cal Pep

Mirëpritur me qeshur fytyrat dhe një atmosferë optimiste, Cal Pep nuk ka asnjë problem duke e bërë rrugën e saj në këtë listë! Ofruar disa nga tapas më të mira në Barcelonë si pjatë ushqim deti i cili përfshin, calamari skuqur thellë, karkaleca skuqur të vogël dhe dy lloje të ndryshme të peshkut, apo speca pjekur në skarë gjelbër! Flisni për kënaqësinë!

Duke kërkuar për origjinalitet dhe origjinalitetin? Kërko jo më shumë! Cal Pep vjen shumë e rekomanduar nga të dy banorët dhe vizitorët e afërt dhe të largët. Ky Barcelona tapas bar inkurajon ju për të bërë rezervimet paraprakisht për të siguruar se koha juaj është vlerësuar dhe shtroj-në tuaj përvojë është i paharrueshëm.

Placa de les Olles 8, 08.003 Metro: L4 BARCELONETA

3. Bar Pinotxo

Bar Pinotxo- Barcelona

"Çfarë është e mirë sot?" Kjo një pyetje do t'ju çojë në një botë të tapas shijshme për të zgjedhur. Një shije e tapas tyre tradicionale enët tilla si merak qengji, thjerrëzat, chickpeas dhe me botifarra (një lloj të sallamit katalanisht) shoqëruar në mënyrë të përshtatshme nga vera vet Pinotxo-së me gaz, shton një prekje e inovacionit! Ky bar legjendar vende 14 njerëz në një kohë, e cila do të shpjegojë turmën e njerëzve të fluturonte mbi, kështu që të mbajë këtë në mendje kur ju jeni duke vizituar këtë klasik Catalan!

Carrer la Rambla 89, 08.002 Metro: L3 Liceu

4. El Xampanyet

E themeluar në vitin 1929, El Xampanyet, dikur i quajtur Ca l'Esteve, është një bar tapas historike që i ka ruajtur mirë personalitetin e saj mikpritëse gjatë dekadave. Kjo i vogël, por i çuditshëm, bar është shumë popullor me vizitorët dhe nuk është në mesin e vendeve të quietest në Barcelonë.

El Xampanyet caters për dashurinë e saj të tapas dhe verës, e cila është plotësuar gjithmonë me bisedë dhe të qeshura. Ejani në dhe gjeni një vend, të gëzojnë zgjedhjen e anchovies, bukë me domate apo asparagus, pa marrë parasysh vendimin tuaj se ju jep një gjë më shumë për të folur për!

Carrer de Montcada 22, 08.003 Metro: L4 BARCELONETA

5. La Cova Fumada

La Cova Fumada- Barcelona Shiko për dyer druri dhe një linjë të gjatë të njerëzve të uritur, kjo është e vetmja mënyrë ju do të gjeni këtë vrimë-në-the-mur tapas bar të vogël! Në shikim të parë kjo mund të ndjeheni pak të mbushur, por një herë ju merrni ulur kongjestion do të jetë gjëja e fundit që në mendjen tuaj. Në këtë pikë problemi më i madh

do të jenë të zgjedhur atë për të ngrënë nga një menu që përfshin një grup të tapas autentike dhe të këndshëm! Fat të mirë!

Carrer del Boluart 56, 08.003 Metro: L4 BARCELONETA

6. El Quim

Kur diçka është e mirë që ju mbani atë në familje. El Quim de la Boqueria është një shembull i sigurt i një biznesi të vërtetë familjar. Ky bar tapas mund të kufizohet në tapiceri, por ushqimi i saj është definitivisht me vlerë të prisni. Ofrimi croquettes shtëpi, karçof i pjekur dhe midhjet steamed me verë të bardhë, aroma bujshme të këtij Barcelona Tapas Bar-së do të takohet hundë tuaj para se ju të shihni atë. Ndërsa ju jeni në El Mercat de La Boqueria të marrë një të ndaluar nga, stomaku juaj do të ju falenderoj më vonë.

Mercado de La Boqueria, Les rambles 91, 08.002 Metro: L3 Liceu

7. Morryssom

Morryssom- Barcelona

Duke kërkuar për të gëzojnë tapas shijshme në tarracë ndërsa njomje deri dielli? Morryssom ka një zonë të vogël në natyrë shtrojë të bukur, perfekt për ato të ngrohta, muajt e verës. Pavarësisht nga ku ju zgjidhni për të ulem shërbimin dhe zgjedhjen e tapas dhe ushqime të tjera janë të mëdha, të cilësisë autentike! Nëse keni humbur gje e shpejton pasdite, nuk shqetësohet; Morryssom ju lejon të ha darkë me ta deri në 01:00 gjatë ditëve të javës!

Calle Girona 162, 08.037 Metro: L4 Verdaguer

8. Nou Candanchu

E vendosur në zemër të Gracia dhe shpejt në zemrën tuaj shumë, Nou Candanchu inkurajon një atmosferë që mirëpret të gjitha moshave. Restoranti ofron nje menu gjerë nga tapas standarde katalanisht, për entrees plotë, sanduiçe dhe salads. Dëshironi të rri jashtë? Ata kanë këtë opsion too!

Placa De la Vila de Gracia 9, 08.012 Metro: L3 Fontana

9. Jai Ca

Çmim me mirësjellje tapas dhe kana e Sangria? Çfarë një kombinim! Kjo miqësore Barcelona tapas bar nuk mund të jetë për ju, nëse ju nuk e gëzojnë tingujt e qeshura me gjithë shpirt, bisedë me zë të lartë, kamerierë shoqërueshëm dhe ushqim deti frymëzuar gjobë tapas si të mejillones (midhjet në domate vinaigrette), i cili është i njohur si një prej tyre më të popullarizuara mrekullon! Jai Ca jep atë bar-si ndjenjë keni dëshirë me një kontakt të ngrohtësi thyer.

Carrer de Ginebra 13, 08.003 Metro: L4 BARCELONETA

10. Cervecería CATALANA

Cerveceria Catalana- Barcelona

Koha është gjithçka! Dëshironi një vend të mirë? Planifikoni strategjike! Cervecería CATALANA është një bar i njohur tapas në Barcelonë ushqim e të cilit vjen shumë e rekomanduar. Herë më të mirë të marrim pjesë në këto tapas ftohtë apo të ziera janë gjatë orëve të drekës ose për një darkë të hershme.

Carrer de Mallorca 236, 08.008 Metro: L3 Passeig de Gracia

Rreth Apartament Barcelonë

Apartament Barcelona është një apartament kompani udhëheqëse qira bazuar në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona të marrësh me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Restorante & Ushqimit dhe tagged , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>