Anën e qetë e Las Ramblas

las-Ramblas

Gjithkush e di se ju duhet të vizitoni Las Ramblas të paktën një herë në udhëtimin tuaj në Barcelonë. Megjithatë, ka kaq shumë njerëz përreth që gjithmonë duket të ketë të njëjtën ide, duke e bërë pamjet e mëdha të mbipopulluara dhe kaotike. Pra, pse nuk e provoni për të kapur një paraqitje e shkurtër e pamjeve askush nuk flet për dhe për të shmangur turmave? Më poshtë ju do të gjeni disa këshilla dhe truket për të përjetuar Las Ramblas jashtë udhë rrahur.

Hidden nekropol

Vetëm jashtë Las Ramblas, pranë Placa Catalunya, ju do të gjeni një shesh të vogël, e pasur me histori të vjetër të qytetit. Placa de la Vila de Madrid është shtëpi për një varrezë romake që daton në shekullin e 2. Ky shesh i bukur është përmban rreth 70 varre që janë ndërtuar fillimisht jashtë qytetit të vjetër, Barcino. Kjo është një thesar sekret që nuk është vizituar shpesh nga turistët në Barcelonë, dhe një të parë, ndërsa ju jeni duke eksploruar Las Ramblas.

Pazaret në Boqueria la-boqueria

Shumë njerëz vizitojnë tregun La Boqueria, më portreti treg ushqime të freskëta në qytet. Ajo mund të merrni shumë të zënë gjatë drekës, por atë që shumë njerëz nuk e dinë është se ju mund të merrni disa marrëveshjeve të madh në qoftë se ju shkoni të drejtë para mbylljes.

Kalo në treg gjatë ditës dhe kokë e rreth 5 pasdite. Ju do të gjeni se shumë nga shitësit janë të gatshëm për të ju jap një marrëveshje, sidomos në fruta të freskëta. Ju mund të merrni çmime të mëdha si 3 për 1 lëngje, too. Ju mund të keni për të praktikuar teknikat tuaja duke diskutuar, por në qoftë se keni ndjenja të theksuara ju patjetër do të jetë në gjendje për të lënë me disa snacks të mëdha dhe kujtime unike.

Vizitoni Font de Canaletes

Font_de_Canaletes

Ky burim legjendar është përfolur për të shërbyer një ons e magjisë së bashku me ujin e tij. Legjenda e vjetër thotë se në qoftë se ju pini nga burimi ajo është e garantuar që ju do të kthehet në Barcelonë. Çdo ditë kalimtarët të ndaluar për një gllënjkë të ujit. Magjepsur

Një tjetër përdorim sekret për burimit është një stacion larë për frytet e tua blerë fllad dhe veggies nga La Boqueria. Grab një drekë të lehtë të djathë, Jamon, avokado, domate, dhe ndoshta një bukuroshe të freskët, të marrë të gjitha për të shkuar pastaj ndalet pranë burimit dhe të japë gjithçka një shpëlarje të mirë para se të gjetur një qoshe të bukur në Placa Catalunya ose Port Vell që të ketë pak piknik.

Gran Teatre del Liceu

Shumë njerëz shkojnë në turne të përditshme udhëzuar të Teatrit Liceu për të mësuar në lidhje me historinë e saj të gjatë në kryeqytet katalanisht. Për një përvojë unike që është e sigurtë për të pritur më shumë vendasit se turistët, të marrë pjesë në një opera apo balet treguar këtu. Biletat mund të jetë mjaft e volitshme nëse blihen në kohën e duhur dhe ju mund të jepni vetes një turne të shpejtë gjatë pushimit.

Ju mund të shpëtojnë nga ngutje dhe nxitim të Las Ramblas në teatër për mbrëmje dhe të gëzojnë një nga shumë tregon të njohur të botës që janë kryer këtu. Mos u shqetësoni për marrjen e jashtë shumë vonë, sepse Las Ramblas është rrugë që nuk fle në Barcelonë.

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Gjërat për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>