5 Më Apps për të vizituar Barcelona

TripAdvisor App

Një nga mjetet tuaja më të rëndësishme të udhëtimit është telefoni juaj i zgjuar, kjo është për shkak treg në rritje për Apps tani ofron udhëzon mahnitshme turistike, offline harta, kritikat e konsumatorëve dhe më shumë. Ju nuk do të duan të jenë të zënë në Barcelonë pa një udhëzues turne qytet i fshehur drejtë brenda telefonit tuaj. Të gjithë ju duhet të bëni për një vizitë të mahnitshme dhe të lehtë për të qytetit është shkarkuar këto pesë Apps lartë celular dhe të fillojnë të eksploruar.

1. TripAdvisor App

Nga të gjitha Apps e keni shkarkuar, ndërsa ju jeni në Barcelonë, TripAdvisor mund të jetë më e dobishme për shkak se nuk ka aq shumë për të ofruar në komente të konsumatorëve. TripAdvisor është ndaluar një tuaj për zbulimin e cila restorant të vërtetë ka Paella më të mirë, në krahasim me të cilat pretendon restorant për të.

Në këtë app ju mund të shikoni restorant Më të vlerësuara dhe të biznesit nga kategori apo zone dhe pjesa tjetër e siguroi se ratings janë duke u dhënë nga vendasit dhe udhëtarët ashtu si veten. Ju mund të përdorni TripAdvisor për të gjetur informacion në lidhje me vende të nxehta në qytet që janë gumëzhimë me njerëz, ose të gërmoj pak më thellë për të gjetur një thesar të fshehur që ndoshta edhe më banorët nuk kanë qenë asnjëherë, dhe mos harroni të lënë komente tuaja përmes app për të ndihmuar udhëtarët e shokët tuaj.

2. Zyrtare Barcelona Mobile Udhëzues

Official Barcelona Guide Mobile App

Shmangni Zyrën e mbushur me njerëz Turistike Barcelonës dhe të shkoni direkt në telefonin tuaj zgjuar për ins-dhe-opozitë e turne kryeqyteti Catalan. Zyrtare Barcelona Mobile Guide, e krijuar nga Barcelona Turisme, do të bëhet mjet i juaj më i çmuar, ndërsa në qytet.

Ky sy infektues app do të ju pikë në drejtimin e duhur të çdo gjë që ju mund të dëshironi në Barcelonë, si shatërvan Magjike, Sagrada Familia, dhe BARCELONETA Beach. Qasja në të mëdha restorante, tërheqjet, muzetë, dhe ngjarjet do të jetë e drejtë në majë të gishtave tuaj, dhe pjesa më e mirë është harta tipar, duke përfshirë edhe sistemin e metrosë, të cilat mund të arrihen në linjë në mënyrë që ju kurrë nuk do të jetë e humbur.

Park Güell Barcelona, Gaudí App 3. Barcelona Gaudi-së

Barcelona eksploruar Gaudi-së është diçka që shumë vizitorë vijnë për të bërë, dhe Barcelona Turisme e ka bërë atë shumë të lehtë për të lundruar nëpër të gjitha kryeveprat e arkitektit katalanisht me këtë app. Këtu ju do të gjeni vendndodhjen, herë operative, dhe çmimet e hyrjes për veprat e tij më të famshëm në qytet si të Sagrada Familia, Park Guell, dhe La Pedrera.

Tipari më të mahnitshme në lidhje me këtë app, dhe përse ia vlen të blerjes, është se sapo të mbërrini në destinacionin tuaj Gaudi, ajo transformon në vetë udhëzues tuaj turne personale siguruar informacion me shkrim, si dhe një udhëzues audio. Të gjitha pyetjet tuaja do të përgjigjet me anë të këtij app me njohuri të gjerë të arkitektit fund dhe vizionet e tij artistike.

4. CAT112 Shërbimet e urgjencës App

Siguria është pjesa më e rëndësishme dhe nganjëherë më të harruar e të pasurit një pushim të mahnitshme. Kjo app është një domosdoshmëri në qytet, natyrisht ju nuk presin të ketë nevojë për shërbimet emergjente, por ajo është gjithmonë më mirë të jetë e sigurt se sa keq. Këshilli lokal ka zhvilluar këtë app në disa gjuhë të ndryshme, duke përfshirë anglisht, frëngjisht, gjermanisht, dhe kineze.

Kur keni shkarkuar app CAT112 ju të dhëna të dhënat tuaja personale që e bën atë shumë të lehtë për responders emergjente për të trajtuar më mirë gjendjen tuaj, ajo gjithashtu accesses vendndodhjen tuaj në mënyrë që ata e dinë saktësisht se ku mund të gjeni ju. Ju keni nevojë për një kod aktivizimi për të hyrë në karakteristikat e tij, thjesht pyesni ofruesin tuaj të akomodimit.

5. Nightlife Barcelona App Catwalk Barcelona, Nightlife App

Barcelona është e njohur për natës, por kur çdo gjë është gjithmonë i zënë është e vështirë të dini se ku do të jetë vendi më i mirë për ju, app Nightlife Barcelona ndihmon në lehtësimin konfuzionin tuaj, duke i dhënë informacion të detajuar rreth të gjitha baret e mahnitshme dhe klube në qytet.

Aplikacioni përmban përshkrimet dhe shqyrtimet e të gjitha njollat ​​e nxehta dhe gjithashtu ju tregon se ku ata janë të vendosura në një hartë. Ju mund të kërkoni duke përdorur vendndodhjen tuaj të tanishme, ose sipas kategorisë kështu që ju mund të jeni i sigurt që të mos përfundojë në një bar me metale të rënda, kur ju me të vërtetë preferojnë Top 40 hitet.

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament kompani udhëheqëse me qira bazuar në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona të marrësh me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Turistike Guide , Informacione të dobishme dhe tagged , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>