Bike Tours mira dhe Rentals në Barcelonë

Bike Tours Barcelona

Eksplorimi Barcelonën në dy rrota mund të jetë një mënyrë e madhe për të parë qytetin. Është i shpejtë, i përshtatshëm dhe për të mos përmendur kënaqësi e madhe! Kapitali Katalonje ofron një sërë shërbimesh të ciklit, për të dy vendasit dhe vizitorët, nga Rentals biçikletë për të udhëzuar plotësisht turne ciklit. Këtu janë disa nga biçikletë me qira dhe turistikë kompanive tona të preferuara në Barcelonë, për të bërë qëndrimit tuaj vetëm se pak më emocionuese!

Qira dhe turne tona biçikletë lartë kompanitë në Barcelonë:

 

1. AJO Bike

I ndodhur në lagjen Raval, AJO Bike është e përkryer për ata që duke kërkuar për të eksploruar qytetin në ritmin e tyre. Ju mund të marrësh me qira një biçikletë nga aq pak sa 4 € dhe shikoni se çfarë Barcelona ka për të ofruar në kushtet tuaja. Ata gjithashtu ofrojnë turne grup private për grupet e miqve, të udhëhequr nga një ekspert nëpër qytet, ju mund të presin për të parë qoshet e fshehta Barcelonës dhe pamjet e saj më të famshme.

AjoBike Barcelona Bike Tours

2. çeliku Donkey Tours

Çeliku Donkey Tours ofrojnë një përvojë e madhe për të zbuluar gems fshehur Barcelonës, larg nga ngutje dhe nxitim e zonave më të ngarkuara Barcelonës! Ju mund të gjeni veten marrjen e mostrave të bravas mirë Patatas në Barcelonë, duke eksploruar atraksione unike të tilla si Spitali de la Santa Creu i Sant Pau dhe ndoshta edhe ndalimin jashtë për një lojë e ping pong në rrugën për në plazh! Secila dhe çdo turne premton të jenë të ndryshme si çeliku Donkey Tours kujdesem turne e tyre për secilin grup individual.

3. Fat gomave Tours

Shih pamjet joshës Barcelonës dhe të eksplorojnë historinë e saj në dy rrota në duart e një udhëzues të ekspertëve, duke eksploruar të gjitha tërheqjet kryesore dhe më shumë. Fat gomave udhëzon vërtetë e di stuff e tyre! Ka shumë ndalesa përgjatë udhëtimit, që do të thotë njerëzit e të gjitha moshave dhe aftësive çiklizmit janë të mirëseardhura. Në qoftë se ju mund të ngasin një biçikletë, ju jeni në?

4. Bikes gjelbër

Bikes gjelbër ofrojnë të dyja turne grup dhe turne private në të gjithë qytetin. Shqyrtuar disa nga pamjet më të lartë të Barcelonës, të tilla si në tremujorin e gotik dhe BARCELONETA Beach, në duart (ose rrota) të një udhëzues lokale. Kompania ka udhëzon në një numër të gjuhëve duke përfshirë edhe anglisht, holandisht, spanjisht, gjermanisht dhe italisht! Sillni fëmijët së bashku shumë, helmeta dhe vende fëmijët janë të lirë!

Dashuroj një ndryshim i peizazh?

Për ata që duan aventurën, pse jo shqyrtuar Malet Collserola dhe Garraf masiv përreth Barcelona? Ka një numër i turne biçikletë veprojnë nëpër male, të përsosur për çdo të dashuruar e natyrës apo kërkuesit aventurë!

Terra diversione të sigurojë një numër të udhëtimeve për aftësi të ndryshme që mund të merren në mënyrë individuale, si pjesë e një grupi apo në shoqërinë e një guide shumëgjuhëshe. Çiklistët me Terra diversione marrin përditshme sigurim sportive së bashku me ujë të lirë dhe snacks për të ju shkuar!

Bike Tours and Rental Barcelona

Rides Montjuic Hill Bike

Një tjetër mënyrë fantastike për të parë qytetin është e çiklizmit rreth kodrës Montjuic, ku ju mund të presin për të shijuar pamje spektakolare mbi qytet si dhe disa pamjeve të mëdha të tilla si Montjuic Kalaja dhe stadiumit olimpik. Pasi, ne rekomandojmë të drejtohet për placa Espanya për disa ndonjë gjë më shumë, duke marrë Avinguda Paral-Lel drejt Port Vell dhe Columbus statujë!

Barcelona është Bike-Friendly

Barcelona është aktualisht renditet si shtatëmbëdhjetë në drejtim të qyteteve biçikletë-miqësore dhe është vazhdimisht përpiqet për të përmirësuar në këtë. Rregullime kohëve të fundit përfshijnë kufijtë e shpejtësisë, përdorimin e detyrueshëm të helmeta, dritat e trafikut për çiklistët dhe duke i lejuar qasje biçikletë në stacionet e metrosë dhe mënyrat e tjera të transportit rreth qytetit.

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një apartament me qira kompani udhëheqëse me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 900 apartamente Barcelona me qira për qëndrime të shkurtra dhe afatgjata, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>