Top 5 beachfront Klubet në Barcelonë

Nightlife Barcelona

Një nga atraksionet më të njohura Barcelonës është natës e saj të gjallë. Shumë nga klubet e natës Barcelonës të mbetet e hapur deri në 6 të mëngjesit, me demonët dancefloor dhe dashamirët partiake hedhur forma dhe socializing gjithë rrugës në orët e hershme të mëngjesit. Një udhëtim verë në Barcelonë thjesht nuk do të jetë i plotë pa përjetuar energjinë unik i një klub plazh Barcelona! Bregdet shëtitore e Port olimpike ka një zgjedhje të ndryshme të klubeve të natës elegant dhe emocionuese, të gjithë me pamje spektakolare të Mesdheut. Lexo për zgjedhjen tonë të klubeve të lartë plazh Barcelona dhe le të marrë partia filluar!

1. CDLC CDLC Morrocan desks

Carpe Diem Lounge Club (CDLC) është një nga klubet më në modë dhe elegancë Barcelonës beachfront. Dekori i saj maroken dhe orientale stil ka një kontakt të modës moderne. Shtretër kot brenda dhe në tarracë në natyrë ju ftojmë për të qetësohuni në stil. Ju mund të filloni mbrëmje tuaj me një vakt luksoze në restorantin CDLC e cila është e specializuar në kuzhinë fusion-style. Favoritet përfshijnë roll sushi CDLC dhe gurit crispy ton. Porosit një kanë plot me Sangria tyre të shijshme fllad-bërë për të shoqëruar ushqimin tuaj.

Opium Barcelona Nightlife 2. Opium Barcelona

Opiumi Barcelona është klubi më i madh beachfront në Barcelonë, Ajo ka tarracë të madhe në plazh, e cila është e përkryer për të marrë një pushim nga vallëzimi dhe muzika brenda. Ata organizojnë një ngjarje emocionuese këtu çdo natë, dhe gjithashtu të presë një nga më të mira elektronike festivalet muzikore, festivali WEDJ's. Kjo ndodh çdo të mërkurë nga qershori deri në shtator, me DJ rezidentë ngrohja deri për mysafirët e lartë ndërkombëtare si Tiesto, Avicii, dhe Steve Aoki.

3. Pacha Pacha Barcelona

Paca është një tjetër restorant popullor dhe klubi përgjatë shëtitores Port olimpik, i njohur më parë si Sotavento. Shko në fillim për të shijuar disa Cava në tarracë e tyre dhe të zhytem në pamje fantastike e detit. Ju mund të keni një pickim për të ngrënë këtu, të gëzojnë disa raunde të pijeve, duke përfshirë kokteje përziera fllad, dhe kërcejnë gjatë gjithë natës.

4. Eclipse në Hotel W W Hotel Eclipse Skybar

Nxehtësisht informoi si një nga më të "në" vende për vizitorët ndërkombëtarë, Eclipse Skybar është e vendosur në katin e 26-të të pesë yje W Hotel. Pikëpamjet e saj të lë pa frymë përfshijnë Montjuic, mesdhetare, dhe dritat e qytetit shtrihen nëpër horizont më poshtë. Kokteje e tyre origjinale dhe e shijshme janë të rekomanduar, të tilla si freskuese Shalqi Martini, dhe ka një përzgjedhje e madhe e kokteje jo-alkoolike shumë. Nëse ju jeni këtu gjatë verës, shikoni Deck Wet w hotelit Summer Series, një partisë ekskluzive pishinë ku ju mund të gëzojnë pije dhe muzikë në një ambient të qetë dhe elegante.

5. Shoko Shôko Barcelona nightlife

Kjo beachfront klub Port olimpik qëndron për dekor e saj elegant Feng Shui. Shoko është gjithashtu i njohur për netët e saj theme dhe partitë. Ata presë pas palët për koncerte e interpretuesve superstar si Lady Gaga, Elton John dhe Madonna, e kanë pritur edhe pas palëve për filma, duke përfshirë The Hangover dhe Paranormal Activity. Ky vend gjithashtu ofron një menu të shijshme darkë para vallëzimi natën larg.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Nightlife, Shtëpi, Natës dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>