Top 7 Sportet e ujit në Barcelonë

Windsurfing Barcelona

surfing-main Kur kohë e mirë vera është në aktivitet të plotë nuk ka mënyrë më të mirë për të qetësohem se të shkojnë në një nga shumë plazhe Barcelonës. Edhe pse zbutës në diell është gjithmonë një opsion, plazhet këtu të ofrojë kaq shumë aktivitete emocionuese sportive të ujit. Nëse ju jeni në kërkim për të marrë aktiv, zgjidhni asgjë nga kayaking për rrëshqitje në ajër dhe ne e dimë se ju do të jetë i kënaqur. Shkojnë në drejtim të ujit dhe të bëhen gati për një eksperiencë të paharrueshme plazh Barcelona!

1. Windsurfing

Rrëshqitje në ajër, një nga sportet më intensive të ujit, është një zgjedhje ideale për ata që duke kërkuar për diçka të vështirë. Në qoftë se keni ndjenja për atë, shikoni Escola de Vent që ofron mësime dhe outings në Mesdhe. Ky sport ujë Barcelona është një domosdoshmëri caktuar për ato prej jush të gatshëm për të provoni diçka jashtëzakonisht aktive, por shumë e fun!

2. Kayaking

Ju mund të gëzojnë kayaking në plazhet e Barcelonës ose kreu në një nga qytetet e afërta plazh në një ditë udhëtim. Kompani të tilla si Ekskursione Barcelona ofrojnë një udhëtim të mrekullueshëm në Kosta Brava, ku ju mund të hip në një kajak dhe shikoni shpella të lë pa frymë dhe jetën e detit të Mesdheut.

3. SUP SUP-300x166

SUP, i njohur gjithashtu si Stand Up vozis, është bërë një nga sportet më popullore të ujit rreth në disa viteve të fundit. Hop në atë që duket si një sërf tepërt dhe kreu jashtë në mes të Mesdheut. Ka shumë vende që ofrojnë outings si SUP Barcelona dhe Surf House BCN për fillestar dhe ekspertët njësoj. Kjo është mënyrë e përsosur për të qenë aktiv me disa miq!

sailing barcelona 4. Lundrim

Një udhëtim zbutës me vela është një mënyrë e madhe për të shijuar ujin. Edhe pse një sport më të ulët të rëndësishme të ujit, ajo definitivisht merr ju lëvizin. Kontrolloni Skyline BCN, një kompani që ofron të gjitha llojet e aventurave me vela. Ju edhe mund të rezervoni një turne privat, nëse jeni duke kërkuar për diçka pak më të veçantë në Mesdhe hollë.

5. Flyboarding

Ky sport uji është duke bërë thirrje të gjitha prej jush entuziastësh sportive ekstreme atje! Ky aktivitet do të keni fluturuar lartë mbi ujë mesdhetare me një paketë jet bashkangjitur në këmbët tuaja, të shtënat poshtë ujin nën ju, duke ju bërë të ndjeheni si një superhero të vërtetë. Flyboard Barcelona ofron outings grup kështu që nëse kjo tingëllon si ju, nuk hezitoni të regjistroheni!

Ski 6. Jet Jet-Ski-Barcelona-Tours1-300x164

Fancy ajri oqean defekt nëpër flokët tuaj, ndërsa duke marrë në disa nga pikëpamjet prettiest Barcelonës? Marrja me qira një ski jet është alternativë e përkryer për ju. Ju mund të gëzojnë një turne Barcelonës ski jet përgjatë plazheve Barcelonës dhe për të marrë në një pamje unike të horizont qytetit si ju shkoni. Look up Jet Ski BCN dhe Barcelona Jet Ski për të filluar emocionuese aventurën tuaj sport uji.

7. Surfing

Nisej jashtë në Mesdheun e bukur me një dërrasë sërfi është një nga ndjenjat më energjike. Qetësia ujërat e Mesdheut janë alternativë e përkryer për ata që janë vetëm duke filluar në këtë sport të ujit. Nëse grabbing një dërrasë sërfi dhe duke marrë në valët në mëngjes ose gjatë ditës, një përvojë surfing këtu në Barcelonë do të jetë një për të kujtuar. Kontrolloni BoxBarcelona ose Pukas Surf Escola për të nënshkruar për mësimet!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>