Top 7 Ice Cream Dyqane Barcelonës

eyescreamfriends barcelona

Moti i nxehtë veror ka nisur të bëjë rrugën e saj në Barcelonë dhe kjo do të thotë njerëzit kanë shpenzuar më shumë kohë jashtë dhe në plazh. Gjatë një dite me avull, nuk ka asnjë mënyrë më të mirë të mundë të ngrohjes se sa për të kënaq në disa krem freskuese akull. Ka kaq shumë dyqane akullore shijshme në Barcelonë që ofrojnë flavors tradicionale si dhe shumë nga-e-the-zakonshëm shijet. Ne kemi zgjedhur nga 7 nga dyqanet më të mira për të ju ndihmojë të zgjidhni vendin e duhur për ju.

1. Gelaaati Di Marco

Ky akull krem ​​dyqan është e vendosur prapa Catedral de Barcelona, ​​duke e bërë atë vend i përkryer për të rrëmbyer diçka të ëmbël dhe të gëzojnë në shkallët e Katedrales. Çfarë e bën Gelaaati kaq unike është ushtria e tyre e shije të këndshëm së bashku me shije të ëmbël. Për ata që janë ndjenja aventureske, të shkojnë përpara dhe të provoni lloj djathi dhe ullinjtë flavors naftës! Kokë këtu me disa miq dhe për të marrë një shumëllojshmëri të flavors këndshëm dhe të ëmbël për të ndarë. Gelaaati është një domosdoshmëri duke ecur nëpër lagje El gotic.
Carrer de la Libreteria 7

akullore ottimo 2. ottimo

Ottimo krijon më të lartë të cilësisë, akullore natyrore duke shtuar origjinalitetin për shkak të vendndodhjes së saj në fushën e çuditshëm të Gracia. Përbërësit natyrore janë bërë në një shumëllojshmëri të flavors që përfshijnë luleshtrydhe të freskëta dhe këndshëm 'Dulce de leche' (gjalpë). Ata madje kanë zgjedhje të gluten dhe krem ​​lactose pa akull për ata që duke kërkuar për një alternativë. Ju mund të gëzojnë një akullore (ose dy!) Dhe kulturën në Placa de la Vila, e cila është e drejtë jashtë.
Placa de la Vila de Gracia 15

3. Belgious

Ky Barcelona dyqan akullore është e vendosur në zonën El gotic duke e bërë atë dyqan përkryer për të shkuar nga pas ndonjë gjë ose darkë. Belgious merr akullore në nivelin e ardhshëm për shkak të fokusit të saj në përbërësit të freskëta dhe shijet unike. Disa nga shijet krijuese dhe të preferuar të përfshijë rozmarinë, Black Olive, dhe mango. Përveç kësaj, Belgious i bën disa nga waffles mira belge dhe crepes që janë një shtesë e mrekullueshme për akullore.
Carrer d'Avinyo 50

4. Syri Scream dhe Miqtë

Si ju mund të thoni nga emri, kjo është padyshim një zgjedhje e intrigues. Me një afërsi të BARCELONETA Beach, Syri Scream dhe Miqtë është e përkryer opsion akullore pas një dite të relaksuar nga uji. Ky Barcelona akullore sallon ofron një klasës së parë të mrekullueshme për të krem e saj tashmë të shijshme akull - sytë adorable googly. Ky detaj shton një pjesë të fun për akullore, të përsosur për fëmijët!
Passeig de Joan de Borbó 30

5. Vioko

Ky sallon akullore shton një kthesë gustator në krem ​​tuaj akull tradicionale. Ata jo vetëm që ofrojnë akullore, por edhe çokollata dhe ëmbëlsira në qoftë se ju doni një diçka pak më shumë. Disa nga zgjedhjet e tyre përfshijnë frutat e qumështor pyjeve, uiski dhe arrë, dhe lyche. Nëse jeni duke kërkuar për diçka më të pasura se rregullt akull dyqan tuaj krem në Barcelonë, shtoni Vioko në listën tuaj të vendeve për ballë për këtë verë!
Passeig de Joan de Borbó 55

delacrem barcelona 6. Delacrem

Akullore në Delacrem është padyshim për ata që trajtojnë krem ​​e tyre akull si një mënyrë jetese. Të gjitha të krem ​​e tyre akull bëhet përditshme të freskëta, duke siguruar cilësi më të mirë për secilin nga klientët e tyre. Për secilin nga shijet, përbërësit janë zgjedhur me kujdes dhe i tërë procesi është kryer me hollësi të madhe gjatë gjithë rrugës deri akullore në duart e konsumatorit. Të gjitha të akulloreve këtu janë gluten-free duke lejuar askënd që të gëzojnë zgjedhje e tyre të punuar me dorë. Ndaluar nga ky Barcelonës dyqan akullore për një eksperiencë me të vërtetë origjinale.
Carrer d'Enric Granados 15

7. Amorino

E vendosur në Las Ramblas, Amorino është vendi i përsosur për të ndaluar gjatë verës pas një dite të gjatë të eksploruar qytetin. Ky akull krem ​​dyqan u themelua në një pasion për të bërë më të mirë akullore atje, dhe konsumatorët me siguri do të bien dakord se është pas duke u përpjekur një nga shumë shije të shijshme. Me shumë shije të reja dhe gjithashtu tradicionale, ju patjetër do të gjeni një shije që ju përshtatet, si qershi amarena, kokosit, dhe Tiramisu. Ne sugjerojmë që ju të merrni një kon për të parë lule të bukur se të punësuarit krijuar nga akullore!
Las Ramblas 125

Akullore është trajtuar përsosur ftohjes për një verë të nxehtë në Barcelonë, prandaj sigurohuni që për të ndaluar nga një ose të gjitha këto unike dyqaneve akullore për një shije të vërtetë freskuese të qytetit.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places, Restorante dhe Ushqimit, verore dhe tagged Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>