Spas urbane në Barcelonë - Vendet më të mira për pushim dhe relaksim

Aire + de + Barcelona

Pas ndonjë gjë një ditë e vështirë në Barcelonë ju mund të dëshironi të marrë një moment për veten tuaj dhe të ketë një pasdite relaksuese e kënaqje në një banjë urbane Barcelonës. Ka shumë mundësi, të cilat shkojnë nga një pedikyr peshku, për banjot e nxehta termike në Barcelonë, apo një banjë stil më tradicionale. Pra, ku duhet ju të kthehet për një aqua fix ftohtë? Shikoni një nga këto wonderlands përlotur ...

Arabisht Tualete: një spa urban në Born

Përfitimet e ujërave termale kanë qenë prej kohësh gëzuar, nga romakët e lashtë për të arabëve. Por ajo që ju nuk mund të di është se Moors fakt lënë disa banja tucked nën Passeig de Picasso, që është bërë tani Aire de Barcelona, ​​një nga Spas më të njohura urbane në Barcelonë. Mbërrijnë në kohën e caktuar dhe stafi diskrete do të ju përshëndes me peshqir dhe këpucë të veçantë për brenda këtij spa ekskluzive Barcelonës. Work your way poshtë shkallët candlelit dhe ju menjëherë të vini re muzikë arabe e stilit dhe ndriçimit ka hije që butësisht plotësoni fushat harkuar.

Relax dhe lëshohem

Së pari ju do të shihni në dhomë me avull, e cila është forca super dhe aspak si e gjysmë-zemre ato më shpesh ju të gjeni në palestra. Por pjesa më e mirë është vetëm pasi kjo: një koleksion i pishina të temperaturave të ndryshme. Në fillim kur keni hyrë në pishinë ngrohtë (97 ° F), ju mund të thjesht të ndjehen pak si ju jeni në një banjë. Por ndiqni këtë me pishinë të nxehtë (104 ° F) dhe pishinë të ftohtë (61 ° F), para se të kthehej në pishinë të ngrohtë dhe ju do të vëreni efektin qetësuese.

Masazh dhe Jacuzzi

Nëse ju gjithashtu rezervoni një masazh terapeutik, një anëtar i stafit në heshtje vjen puna për të gjetur ju - ata mund të ju vend nga ngjyra e rrip ore tuaj. Fshehur nga pamje, ju pastaj të merrni një masazh të butë në një pllakë të ngrohtë mermeri. Pas dush, kreu në zonën Jacuzzi dhe konsolidojë masazh me pummeling butë e avionëve të ujit.

Natyrisht këto banja termale Barcelona janë shumë të njohura (veçanërisht në fundjavë) kështu librit përpara.

Pedikyr Peshku në Barcelonë

? Duke kërkuar për një lloj alternative të pedikyr në Barcelonë Alternative Peshku kanë kaluar nga Azia ku njerëzit kanë kohë që janë ulur këmbët i lodhur në tanke peshk Garra rufa, në një përpjekje për të lehtësuar veten nga preokupimet e ditës - si dhe një shumë të thatë lëkurës. Tani ky trajtim është në dispozicion në zemër të Barcelonës.

Aqua Bliss Fish Spa peshk-spa-barcelona

I ndodhur në Carrer Comtal (të përshtatshme për këmbët pazar lodhur!), Qendra Aqua Bliss është një oazë të vogël të qetë. Para një trajtim, terapistët bukuri kontrolloni këmbët tuaja dhe do t'i lash me 100% sapun natyral për të siguruar se ata do të bëjnë një ushqim të shëndetshëm. Por kurrë frikë - Garra peshk rufa janë përdorur në mënyrë specifike për shkak se ata nuk kanë dhëmbë. Ulur qetë vetëm mbi një tank, këmbët janë ulur ngadalë në. Ndjesi është menjëherë i vështirë, por kërkojnë për të qesh nën hundë më kalon disa minuta në, pas së cilës ju ndiheni pak si këmbët e tua janë të lundrues në një gotë gjigande e shampanjë. Si ju gllënjkë çaj ose Cava, peshk zell të merrni për të punuar, duke mos lënë një pjesë të këmbës suaj dore në këtë mënyrë. Lëvizja përfundimisht të ju lulls në një gjendje të relaksuar.

Më pas, këmbët kanë mbetur veçanërisht e duhur, dhe ju mund të plotësojë pedikyr tuaj peshk me një të tradicionale, apo një masazh.

Spas Më shumë urbane në Barcelonë

Ndërsa më sipër mund të jenë disa nga mënyrat më inovative për të shkelm prapa në qytet, ka shumë fakte të tjera Spas në Barcelonë. Merrni një manikyr, ndërsa duke dëgjuar blues dhe munching në një shuplakë brownie në e W hotelit begatshme Spa. Dhe pranë placa Espanya ju do të gjeni Agua & Vida, e cila përmban loungers termike për mbështetur. Një udhëtim në një nga këto Retreats urbane është një mënyrë luksoze për të çlodhur gjatë pushimit tuaj pushime në Barcelonë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , shtëpi dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>