Një Shijoni e Diversitetit - 5 Restorante jo-spanjolle në Barcelonë

Ushqim etiopian Barcelona

Ndonjëherë kur udhëtojnë larg nga shtëpia, ju mund të merrni një kuptim të malluar për ushqim ju jeni duke përdorur për të, ose e kundërta, për të provoni diçka krejtësisht të ndryshme. Kur vijnë në Barcelona, ​​diçka që ju mund të jetë mirënjohës është larmia mbajtur këtu. Barcelona është shtëpia e shumë njerëz që vijnë nga prejardhje të ndryshme, dhe ushqimi i paraqitur se shfaq këtë fakt mirë. Pra, nëse ju jeni përmalluar për shtëpi për disa trajton mirë i dashur, ose thjesht duan të shohin se si kuzhinë jo-spanjoll në Barcelonë është bërë, ju duhet të shikoni disa nga këto restorante të lartë rreth qytetit!

1. dashuruar italiane shtroj këtu

Italian food Barcelona Nëse 'Da greko' nuk piskat italian, unë jam i sigurt se ushqimi në këtë restorant do të qartë gjërat. I njohur për risottos dhe pastas të tyre, Da Greco duhet të jetë në krye të listës suaj, nëse ju jeni një dashnor ushqim italian! Me një të plotë klasike brendshme me një përvojë ngrënie gjobë Da Greco është një vend i madh për të shijuar ushqimin italian në Barcelonë. Nëse ju jeni duke kërkuar intimitet apo një ngjarje të madhe të partisë, menu këtu do të jetë i sigurt për të përshtaten nevojave tuaja, si ajo ofron shumë opsione!
Da greko - Carrer de Santa Teresa, 10

2. Pakta është e mbushur me Peru

Nëse ju ndjeheni si duke shkuar në një aventurë peruan pas shëtitës lart dhe poshtë Montjuïc, ky restorant është i sigurt për të kapak përvojën tuaj të mirë. Ndodhet pranë fund të kodrës famshme, ajo ka edhe shqyrtime të shkëlqyera në të gjitha fushat e përvojës ngrënie, nga shërbimi i mirë për ushqim të madh. Pakta duhet të jetë në rradhë në listën tuaj të ndjesive të këndshëm kur kërkojnë ushqim peruan në Barcelonë.
Pakta - C / Lleida 5

3. Joshës Etiopi

Ethiopian food Barcelona Hapi në këtë skenë ekzotike për një natë të aventura dhe kultura. Restaurante Addis Abeba do të transformojë mbrëmje tuaj në një nga rrënjët Ethipian, ju ofron më të mirë e më të mirë. Duke filluar nga pjesë për individin, për ata që për partitë e tre ose më shumë, ju jeni në gjendje të zgjedhin: të ndarë ose jo për të ndarë! Sido që të jetë, ka një përvojë ngrënie fun pritje ju këtu në këtë restorant etiopian në Barcelonë.
Restaurante Addis Abeba - Carrer del Vallespir, 44

4. Lodhur e Paella? Provoni Parco!

Në humor për peshk në Barcelonë, por duan diçka tjetër se Paella? Padyshim, një nga restorantet më të mira sushi në Barcelonë, Parco ka marrë atë në vazhdim e sipër. Me një staf i vëmendshëm, të lumtur, ushqime të shijshme, dhe gjendet në lagjen e madhe të Gracia, ajo që më shumë ju mund të kërkoni? Nëse ju jeni për një natë të sushi, sushi, dhe më shumë sushi, mirë, Parco është vend për ju.
Parco - Passeig de Gracia 119

5. Provoni disa Thai

Thai food Barcelona Komod deri në këtë restorant tradicional Thai për një pasdite të përgjithshëm të madhe ose në mbrëmje. Nuk ka nevojë për të bërë rezervimet, por në qoftë se ju jeni ndjeheni përpara lojës, ju jeni të mirëpritur për të! Mbushur me aromas e curries më të mirë në qytet, është e pamundur të thuash jo kur ecin nga ky vend. Pra, hap brenda dhe festës sytë tuaj, kënaq në shqisat, dhe gëzojnë një shije autentike të Thai në Barcelonë.
Thailandes Restaurant - Avd. Diagonal, 379

Këto janë vetëm pesë vende të sugjeruar në Barcelonë, një qytet me mijëra restorante. Nëse ju nuk jeni ndjenjë tërhequr drejt një apo një tjetër, unë ju sfidë për të thjesht hap jashtë, të marrë një sy përreth, dhe shkojnë diku të reja. Ti nuk e di derisa ju të provoni!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>