5 Këshilla për pazar suvenir i suksesshëm në Barcelonë

Art-Montfalcon-Barcelona-300x225

Pas vizitës Barcelona, ​​është gati e pamundur që të kthehen në shtëpi pa e blerë një suvenir. Pazar në Barcelonë mund të jetë aq e vështirë apo e lehtë, dhe si i këndshëm apo i mërzitshëm si ju bëni atë. Pothuajse çdo rrugë në Barcelonë është e pajisur me argëtim, Dyqane të gjallë në pritje hyrje tuaj, dhe në qoftë se ju të vini një të drejtë, ju mund të tokës vetëm se suvenir të përsosur! Nëse pazar për veten apo për dikë tjetër, ndiqni këto udhëzime të thjeshta se ku në dyqan dhe se si për të blerë suvenire të mira në Barcelonë.

1. E di kur të volitshëm

Një nga mënyrat më të lehta për të bërë Barcelona përvojën tuaj pazar dhuratë të këndshme është të volitshëm, nëse mundeni. Ju do të dini që dyqanet ju jeni në gjendje për të negociuar me të, sepse ata zakonisht të zgjasë një ofertë diku gjatë shkëmbimit. Dhe në qoftë se ata nuk e bëjnë, thjesht pyesni! Shumë dyqane do të tërhiqet me ju, ashtu si ata e gjejnë të kënaqshme për të bisedoj me konsumatorin dhe si për t'i dhënë fund përvojën ndjenjë sikur të dy partnerët janë të kënaqur me blerjen.

2. Të jetë i vetëdijshëm para

Kur pazar në Barcelonë, është e rëndësishme që të jetë i vetëdijshëm për të kursit të këmbimit nëse vlen për ju. Items mund të duket të jetë më e lirë ose më e shtrenjtë se ata në të vërtetë janë për shkak të kursit të këmbimit, kështu që nëse ju keni një makinë llogaritëse i dobishëm në telefonin tuaj, ajo mund të jetë me vlerë duke marrë një vështrim. Gjithashtu, mos harroni të ruajtur hop: që do të thotë, shkoni në një dyqan, mbani artikujt tuaj të zgjedhur në mendje, dhe shkoni për të ardhshëm. Ti nuk e di se cili dyqan do t'ju ofrojë një marrëveshje më të mirë apo çmim më të ulët në ato suvenire në Barcelonë. Kjo është e rekomanduar vetëm në qoftë se ju jeni duke bërë të gjitha pazar tuaj në një ditë. Ne do të shpjegojmë pse në Tip # 4 ...

3. Explore alleys Boutique Vintage, Barcelona

Nëse ju jeni duke ecur nëpër rrugët kryesore të tilla si Las Ramblas, Passeig de Gracia, etj, sfidë veten për të marrë atë majtas tjetër ose nga ana e djathtë poshtë një rrugicë të panjohur. Këto rrugë anësore të mbajë disa nga më të rastit, dyqane të papritura, dhe ju nuk e dini kur një nga këto twists ose kthesa mund t'ju çojë në dyqane tuaj të preferuar suveniresh në Barcelonë!

4. Nëse ju pëlqen atë, të blerë atë

Për shkak të Barcelona qenë e rëndë me turizmin, pazar është një aktivitet që zhvillohet çdo ditë të javës. Për këtë arsye, është e rëndësishme të kihet parasysh gjasat e një artikull të veçantë të qenit në dispozicion për ty të nesërmen, pasi ju keni ecur larg nga blerja një ditë më parë. Nëse ju shikoni një send që ju pëlqen, dhe nuk e kanë clocked atë më parë (gjatë dyqan-hopping sugjeruar në Tip # 2), të blerë atë! Duke mbajtur prapa nga të blesh atë drejtë atëherë dhe atje mund të thotë që ju të humbni jashtë në këtë artikull të veçantë.

5. A kërkimit tuaj

Jo, unë nuk jam duke folur në lidhje me kërkimin e madh, vetëm të jetë i vetëdijshëm për kulturën në të cilën ju jeni pazar. Ka një periudhë të shkurtër, zakonisht nga 02:00-16:00 njihet si periudha "Siesta", ku shumë dyqane suveniresh në mbyllje Barcelonës për drekë. Mbajeni këtë në mendje kur ju jeni të vendosur jashtë për një pasdite e pazar në Barcelonë. Çfarë është më tepër, mos harroni të mbani ndonjë sy në ditët e javës. Nëse ju do të bëni pazar të shtunën, dhe dëshironte të presë deri të dielën për të blerë diçka, mendoni përsëri. Dielat janë ditë të lira për shumicën e dyqane në Barcelonë, dhe këto të kërkuar sendet do të duhet të shkojnë unclaimed deri të hënën.

Këtu kemi disa sugjerime për disa suvenire të madh nga Barcelona:

• Casa Miranda - asortimenteve shtëpiake quirky C / Banys Nous 15

• Col.leccionisme Coixet - art cilësisë së mirë, ushqim, dhe më shumë C / Banys Nous 19

• ELS Encants Vells - Barcelonës pazar gjerash të lira C / Dos de Maig, 186

Tani që ju keni fituar disa njohuri në mënyrat për t'iu pazar për suvenire në Barcelonë, unë shpresoj që ju të gjeni të dobishme dhe në avantazhin tuaj. Ndjehen të lirë për të na tregoni se çfarë mendoni në një koment më poshtë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>