5 Spots kryesore për cupcakes në Barcelonë

Kupa & Cake, Barcelona

Gjithkush ka një moment të ëmbël dhëmb çdo tani dhe pastaj, kështu që kur në Barcelonë, pse nuk shikoni se çfarë është trending nëpër qytet? Delectably cupcakes shijshme janë bërë e re duhet të ketë shoqërim kur ulur poshtë për një filxhan nge kafe, kështu që provoni një nga top 5 Hangouts favorite tona për trajton më të mira në qytet, dhe për të gjetur se ku për të shijuar disa nga cupcakes më të mira në Barcelonë .

Think Sweet Barcelona 1. Mendoni Sweet

Ky dyqan bukur tortë lehtë mund të humbur, por në qoftë se ju tru i këtij vendi, ju kurrë nuk do të ecin vetëm e kaluara. Trajton në dritare të tërheqë palates tona në, dhe kurrë nuk gaboj! Nëse të gjithë ju duhet është një vend i vogël, trajtojnë ëmbël, atëherë kjo e nivelit të ulët kafe është vetëm për ju. Ky është një vend i madh për të ndaluar për një kek i vockël kohë të Barcelonës në mes pazar dhe ndonjë gjë, dhe është e vendosur vetëm rreth qoshe nga maja e Passeig de Gracia.

Rambla de Catalunya, 124

2. Kupa & Cake

Kupa & Cake është një nga vendet më të njohura për të marrë cupcakes në Barcelonë, dhe turma pas hyrjes mund të vërtetoni këtë fakt. A nuk merrni rraskapitur, edhe pse, kjo është vlerë prisni! Cupcakes paraqitur këtu janë të pajisura me joshëse, dizajne kreative. Ngjyra të gjallë majë këto ëmbëlsira të përkryer bira-bira me krem ​​të butë të atje, dhe janë të sigurt për të mbështjell në ju të provoni një nga këto trajton.

C / Enric Granados, 19

Cupcakes in Barcelona 3. Daniela Bakery

Në zemër të L'Eixample, Daniela Bakery është i sigurt për të ofruar diçka që ju do të gëzojnë. Me çmime të ulëta, opsionet vegan, dhe një larmi të madhe të zgjedhje ëmbël, ju nuk mund të shkojnë keq këtu. Ky është një vend i madh për të bërë disa lexim ose duke studiuar, pasi ata kanë të lirë Wi-Fi, ose vetëm të sjellë miqtë tuaj për një trajtojnë pasdite!

C / Consell de Cent 378

4. Zuckerhaus

Me frymëzim drejtuar nga recetave të familjes, këto ëmbëlsira janë më pak standarde, dhe më tradicionalisht në shtëpi i bërë. Përgatitja për të marrë gishtat tuaja të pista, dhe buzët ngjitet në Zuckerhaus, sepse cupcakes këtu janë me siguri një përvojë! Ky dyqan quirky është tucked away në Poble Sec, dhe është një nga Hangouts quirkiest tortë në Barcelonë.

C / Parlament, 17

Amelia Bakery, Barcelona 5. Amelia Bakery

Ndoshta një nga nyjet më të mira kek i vockël në Gracia, ky dyqan cute pak ofron shumë opsione të ëmbël, duke filluar nga cupcakes në më shumë se 40 shije të Brownies dhe pies. Made me përbërësit natyral, këto i trajton janë sigurisht të shijshme. Plus, ka shumë të zgjedhjes për ata lactose intolerant-cake-dashuruar atje.

C / Ramón y Cajal 4

 

E dini të ndonjë spote të tjera kek i vockël të lartë në Barcelonë? Na lënë një koment më poshtë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>