Kultura në Barcelonë: Paella dhe Flamenco

Flamenco, Barcelona

Paella dhe Flamenco janë një palë të zakonshme në kulturën spanjolle dhe Barcelona ofron kombinime të mrekullueshme të dy në një përvojë darkë-show. Pse të mos gëzojnë një natë të plotë të kuzhinës këndshëm spanjolle ndërsa duke u argëtuan nga një profesionist, ekip të talentuar e valltarë; një përvojë sigurimin e kujtime që të zgjasë një kohë të jetës! Ka, natyrisht, shumë mënyra për të marrë pjesë në anën katalanisht e kulturës për të cilën Barcelona është i njohur shumë, por për një mbrëmje të traditës spanjolle, ky duo dinamik është një zgjedhje e madhe!

Ka shumë të Paella dhe flamencos vende në ofrimin Barcelona tregon jetojnë me kuzhinë të shijshme, kështu që përdorni udhëzuesin tonë dhe për të marrë Lo-poshtë në vendet më të mira atje për të shijuar një mbrëmje tradicionale spanjolle.

Tablao Flamenco Cordobes, Barcelona

Flamenco Barcelona Tablao Cordobés

Një nga pikat më të njohura flamencos në Barcelonë është e drejtë në Las Ramblas. Tablao është projektuar për të ngjajnë Alhambra Palace andaluziane. Këtu ju mund të gëzojnë një mbrëmje të admirimin e artit të vërtetë të flamenko.

Duke filluar nga mish mouthwatering dhe peshk, për tradicionale, Paella shijshme, dhomë shuplakë-style ngrënie është e sigurtë se do të ngjall oreksin tuaj. Flamenco Shfaqja Barcelonës zhvillohet në një dhomë të vogël, duke siguruar një përvojë intime për të gjithë!

La Rambla, 35.

Barcelona Flamenco Paella, Barcelona

Në këtë vend ju jeni në për një duart-në përvojën e të mësuarit se si të gatuaj Paella të preferuar në Barcelonë. Ju gjithashtu do të trajtohet në një performancë private flamenko, një mundësi të rrallë për të sigurt. Ky aktivitet është një mënyrë e madhe për të përjetuar dhe të marrin pjesë në disa kultura emocionuese spanjolle.

Nou de la Rambla, 42.

El Patio Andaluz

El Patio Andaluz, Barcelona

Kjo Andalucian ftohtë ndikuar vendtakim ndodhet në zonën Eixample, është një vend i mbushur me lule ekzotike, ngjyra, dhe pllaka mozaik. Ky cilësim të ndritshme krijon një atmosferë të këndshme kur shfaqja vjen gjallë me të gjitha që e rrethon atë. Këtu ju do të le në kulturën klasike spanjolle me gjallërues muzikë, vallëzim dhe ushqim. Nuk ka nevojë të shqetësohem për të cilat natyrisht për të zgjedhur, menu juaj është vendosur me Paella mirë dhe Sangria në qytet!

C / de Aribau, 242.

Për një ndryshim të vogël në një temë, shikoni se çfarë vende të tjera kanë në ofertë për twists të ndryshme për ushqim dhe muzikë flamenko në Barcelonë.

Restaurante Palacio del Flamenco është vend për ju, nëse jeni të interesuar në një mbrëmje njohës. Ky teatër është i modës së vjetër, e bukur, dhe ka atmosferë të përsosur në qoftë se ju jeni duke kërkuar për diçka të veçantë. Ofruar këtu janë zgjedhur menu kombinuara me shfaqje, dhe një natë ju gjithmonë do të mbani mend.

Carrer de Balmes, 139.

Patatas Bravas Barcelona Pata Negra do të të shërbejnë tapas fund të lartë dhe një atmosferë fshatar kombinuar me muzikë të madh. Shumëllojshmëri të gjerë të ushqimit të ofruar është një përfaqësim shijshme të kuzhinës në shtëpi të stilit në jug.

Carrer de Caceres, 32.

Tarantos, Barcelona Los Tarantos, gjendet në placa Reial, mban 30 koncerte minuta 3 herë në natë, duke ofruar një hov të shpejtë të kulturës spanjolle. Lokacioni është e përkryer për një natë e argëtuese dhe kuzhinë, ashtu siç është e rrethuar nga shumë opsione të kuzhinës në këtë shesh të bukur.

Placa Reial, 17

Zgjidhni ndonjë nga këto spote lokale dhe ju jeni të sigurt në një eksperiencë të paharrueshme. Ju madje mund të marrë në shtëpi disa frymëzim për të provoni Flamenco too!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Komentet janë të mbyllura.