Katalonje Kuzhina - Dining Out Në Barcelonë

Tomate Pan con

Përvoja ndikimin dhe shijet që i bëjnë traditat kuzhinës Katalonjës-së më unike në rajon gastro Evropian.

Pan con tomate

Ndërsa në qoftë se Barcelona nuk ka tashmë kanë të gjitha: plazhet e mëdha, njerëzit miqësore dhe vepra arti të bukur, kuzhina unike e Katalonjës është bonus i fundit për vizitorët. Gjatë shekujve, Katalonia ka përfshirë shumë ndikime historike në kuzhinë e tyre. Kjo përfshin kombinimin patëmetë e ëmbël dhe i shijshëm nga kuzhina arabe ndaj ndikimeve tradicionale nga Iberians, Phoenicians dhe grekët. Kontrasti midis të gjitha këto kultura bën për një përzierje ideale.

Josep Pla, një shkrimtar i njohur Catalan, dikur deklaroi "kuzhina e një vendi është peisazhi i tij brenda një tavë," dhe Katalonia ofron një peizazh të pasur dhe origjinale të vërtetë.

Mar y Montaña Çfarë është në menu?

Tipike enët e mishit Catalonian janë të njohur për të duke u kombinuar me fruta, të tilla si pulë me kumbulla të thara, apo rosë dhe dardha. Këto kombinime mund të vijë si një goditje për ju, por ata janë të mbushura deliciously me shije. Në fusha të caktuara, të tilla si Girona, ju do të gjeni enët hollë pulave shërbyer në një hudhër, barishte, domate, qepë dhe paste arrë salcë. Përveç kombinuar fruta dhe mish, Catalans zakonisht kombinuar mish dhe prodhimet e detit si. Mar y Montana ose 'deti dhe mali "është një pjatë tipike kombinuar viçi ose pulë dhe peshk në mënyra të ndryshme.

Anchovies Dallimet rajonale

Gastronomi varion në rajone të ndryshme e cila është arsyeja pse ajo është një shprehje e rëndësishme e identitetit lokal. Prodhimet e specializuara në çdo rajon janë unike, të tilla si anchovies e L'Escala, e "kuzhinës vullkanik" të rajonit GARROTXA dhe "kuzhinë mjaltit" rreth Montsec. Për të gëzojnë cilësinë më të lartë të pjatave, rrinë në produktet e veçanta në çdo rajon në Katalonia.

Për të marrë të ndjehen të plotë të gastronomisë autentike në Katalonjës, vizitoni një nga shumë restorante rurale, fillimisht shtëpitë e mëdha të vendit të quajtur macias. Këto shtëpitë e vendit sapo arriti në qendër të bujqësisë e të blegtorisë.

Calçots Speciale shijshme

Me çdo sezon, vjen gjellë e saj nënshkrim dhe këtë muaj specialiteti është calçots. Ata janë qepë të gjata pranverë gatuar mbi një zjarr të hapur dhe shërbeu me një salcë e shijshme portokalli zhytje quajtur romesco. Ne ju rekomandojmë që të gëzojnë një vakt autentike në një MACIA fshat jashtë Barcelonës si La Vinya Nova, www.restaurantvinyanova.com.

Gjëja më e mirë në lidhje me kuzhinën katalanisht është e ndryshme në llojet e ngrënie. Nga chefs Michelin-luajti famshëm, në restorante lokale me receta sekrete, kuzhina në Katalonia është sigurisht me vlerë të zbuluar!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Restorante dhe Ushqimit , guide turistike dhe tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>