Ditët me shi në Barcelonë

Ditët me shi në Barcelonë

Edhe pse nuk ka shumë ditë me shi në Barcelonë, kur ata vijnë, ata të arrijnë fuqi të plotë! Nëse ju ndodh që të vizitojë kryeqytetin e bukur Katalonje gjatë një prej këtyre reshjeve, mos u bëni merak, Barcelona ka shumë për të ofruar. Grab ombrellë tuaj dhe kokën në një nga këto vende të lartë ditë me shi kohë tjetër që ju jeni të detyruar në shtëpi!

Si për një filxhan çaji komod?

Me kafe të madhe-provë dhe zhurmë në bare prirje, banorët dhe vizitorët njësoj duan një joe filxhan çaji në Barcelonë. Pra, çfarë mënyrë më të mirë për të kaluar ditët e tua me shi në Barcelonë, sesa ngrohja me një gotë në dorë, së bashku me një atmosferë të bukur architected? Çdo Café ka diçka të veçantë për të ofruar kështu që ju jeni të sigurt për të gjetur locale përsosur për ju. Këtu janë vetëm disa nga të preferuarat e tona: Akashi-Barcelona-300x199

Akashi: Nëse ju jeni në humor për relaksim të qetë, shikoni këtë shtëpi çaj japoneze. Me një shumëllojshmëri të gjerë të opsioneve çaj dispozicion, dhe një prezantim bukur tradicionale, ju jeni të sigurt për të arritur një ndjenjë të plotë të Zen këtu. (C / Rossello 197)

El Bosc de les Fades: Get larg nga shiu dhe të futemi në këtë kafene magjike. Këtu ju mund të harrojmë për kohë për disa orë dhe futuni në një botë pyjet e magjepsur dhe përrallat! (Passatge de la Banca 5)

Cosmo: Në qoftë se ju ndiheni i aftë për një vend të freskët vendor, provoni këtë galeri arti u kafe rri-out dhe të mos përzihen me skenën e Barcelonës Hipster. Është e bollshme dhe të gjallë, dhe është e sigurt një vend i madh për të shpëtuar shi. (C / Enric Granados 3)

Ne-puding-Barcelona-300x199 Ne puding: Ky çaj dhe tortë shtëpi është e sigurtë se do të amaze ju me të ndërlikuar të saj, Alice in Wonderland-style dekor. Një dhomë e mbushur me ngjyra, dizajn, çaj dhe ëmbëlsira që ju do të duan. Nëse ju jeni në për një trajtojnë të fshehtë, provoni 'çaj gjyshes' dhe tortë karrota, dhe ju nuk do të shkojnë keq! (C / Pau Claris 90)

Ka një kuzhinier në të gjithë ne!

Shijoni-testimi kuzhinë katalanisht mund të jenë mjaft të trajtojnë kur vizitojnë Barcelonën, por pse nuk e mësojnë se si të gatuaj këto ushqime hollë, too? Merre veten nënshkruar për një klasë katalanisht gatim, dhe të bëjë më të madhe të ditës tuaj me shi në Barcelonë!

BCN Kitchen Barcelona Gatim Barcelona: Dëshironi të mësoni se si të bëjnë tapas tuaj të preferuar? Kjo kompani mund të ju ofrojnë një klasë ku ju do të mësoni për të bërë më të mirë e më të mirë kur është fjala për snacks spanjolle! (La Rambla 58)

bcnKITCHEN: Fun fillon herët këtu si ju sipërmarrje në tregun lokal të gjej prodhuar tuaj para se të marrë pjesë në një duart-në gjatë një tutorial! Me prenotim një apartament me Apartament Barcelona ju kualifikoheni për një zbritje 10% kur nënshkrimin për një klasë ... Pra, çfarë po prisni? (C / Fusina 15)

Koha për disa Kulturës!

Barcelona ofron një përzgjedhje të gjerë të muzeve për të zgjedhur, të cilat me siguri do t'ju argëtojnë. Shënojnë një muze apo dy poshtë në agjendën tuaj për një ditë me shi në Barcelonë! Ka shumë opsione, por këtu janë disa që ju duhet të mbani në mend:

Camp Nou Barcelona Camp Nou: Siç është çudi, ky është muzeu më popullore në qytet. Këtu ju mund të eksplorojnë historinë e Barcelonës dhe sukseset e tyre gjatë viteve nëpërmjet "Camp Nou Përvoja '. (C / Aristides Maillol 12)

L'Aquarium: Një vend i mirë për ata të të gjitha moshave, dhe të sigurt për të argëtojë ju për orë të tëra. Hidhni një sy në të gjitha speciet interesante dhe të bukura në ekran, dhe të mësojnë pak më shumë për kuriozitetet që shtrihen nën sipërfaqen e ujërave! (Moll d'Spanjë del Port Vell)

Top Art Galleries: Kur bie shi në Barcelonë, mundësitë tuaja për të bërë më të madhe të kohës tuaj në disa galeri të mrekullueshme të artit janë të gjera. Zgjidhni mes preferuarat tilla si CCCB, MNAC, MACBA, apo Muzeu Picasso dhe ju nuk do të lë në baltë. Në një qytet harlisur me të gjithë spektrin e artit, Barcelona është në krye të lojës së saj, kur vjen puna për të krijimtarisë.

 

Shop 'Til ju bie ... pa u ngjyhet!

Nëse jeni duke kërkuar strehim në ditën tuaj me shi në Barcelonë, dhe dëshirojnë të bredhin kompleksesh, Barcelona ka disa zgjidhje për ju! Këtu do të gjeni një shumëllojshmëri të dyqaneve të pikut interesin tuaj, dhe ju jeni të sigurt për të argëtuan për orë të tëra.

Maremagnum Barcelona Maremagnum: Shoqëruar me pamje të bukur të Detit Mesdhe, kjo qendër port-side është një zgjedhje e madhe në ditët me shi në Barcelonë! Ofrimi ushqim fantastik në restorantet e saj rezidente, ju mund të shpëtojnë jashtë dhe të shikojnë shi rënien nga komoditetin e vendin tuaj. (Moll d'Spanjë 5)

L'llla: Renditja e lartë në popullaritet, kjo qendër është e sigurtë se do të suite stilin tuaj me opsionet e saj të pafundme. Nga lodra dhe sende xhingël, në veshje dhe aksesorë, ju mund të gjeni patjetër diçka për shijen tuaj. (Av. Diagonal 557)

Las Arenas: Historia vjen gjallë në këtë bullring kthyer qendër tregtare. Ka një përzgjedhje e madhe e dyqaneve për të zgjedhur nga, shumë restorante, disa me pamje të jashtëzakonshme tavanë, dhe një ditë të këndshme për të pasur nga të gjithë. (Gran Via de les Corts Catalanes 373-385)

Justifikim të përsosur për një Chillax!

Kur të keni mbaruar me tuaj Silom Spa Barcelona Aktivitetet Rainy Day në Barcelonë, ju do të duhet për t'u çlodhur. Dhe çfarë është më e mirë se për të kontrolluar nga një banjë dhe unwinding përmes qetësuese, trajtime të veçanta.

Aires de Barcelona: qendra shumë vetë Barcelonës Arabisht-frymëzuar spa ofron Aromatherapy qetësues, hamami, masazhet rinovimin, dhoma me avull dhe relaksuese seanca yoga, të gjitha të cilat janë ideale për çdo ditë të javës! (PSG. Picasso 22)

Nëse gjatë kohës tuaj në qytetin e gjeni veten të kapur në një shi Barcelonë, atëherë të jetë i sigurt për të provoni disa prej këtyre aventurave, dhe ju do të siguroi se kapitali Katalonje mund të ofrojë gjithçka që ju nevojitet, sa herë që keni nevojë për të.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Gjërat për të bërë dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>