Dita e Shën Valentinit Një romantike në Barcelonë 2014: Aktivitetet dhe Apartamente

El Salon, Barcelona. Restorant romantike për Ditën e Shën Valentinit

Duke kërkuar për një ikje romantike kjo Dita e Shën Valentinit? Pastaj kreu në fund Barcelona gëzojnë një udhëtim për dy që ju nuk do të harrojmë! Me disa nga restorantet më të mira të Evropës, një botë të tërë të vendeve për të vizituar dhe disa apartamente fantastike - të gjitha në një sfond të bukur të Mesdheut - ajo që më shumë mund që ju dëshironi për festimin tuaj të dashurisë?

Këtë vit, Dita e Shën Valentinit bie në një enjten, do të thotë që ju lehtë mund të rrëmbej një ikje romantike fundjavë në Barcelonë. Nga aktivitetet emocionuese ditës në parametrat më intime gjatë natës, kryeqyteti Katalonisht është e sigurtë se do të kujdesem për çdo çift

Në këtë udhëzues për Ditën e Shën Valentinit në Barcelonë 2014, ne ju ofrojmë disa nga rekomandimet tona për të bërë më të madhe të kohës tuaj në qytet.

Park Guëll View, Barcelona 'Dashuria-ly' Ide Weekend dhe Aktivitetet!

  • Parku Guell: Ky park ngjyra Gaudi është duart-down zgjedhja përfundimtare për përvojën e përkryer e Shën Valentinit! Këtu ju mund të gëzojnë disa pamje mahnitëse të Barcelonës, ndërsa ju thith në madhështinë e këtij nderuar arkitekt katalanisht. Pse të mos i papritur gjysmën tuaj të tjera me një piknik romantike për dy pamje nga qyteti?
  • BARCELONETA Beach: Disa mund të konsiderojë ajo klishe, por ndonjëherë një shëtitje të thjeshtë përgjatë plazhit me partnerin tuaj mund të jetë po aq romantike si një darkë intime. Sorollatem përgjatë famshme Passeig de Colom, pastaj të marrë një shëtitje nëpër piktoresk Port Vell dhe në fund përfundojnë me një shëtitje përgjatë plazhit BARCELONETA. Ju mund edhe të ndalet për një pije në një nga baret fantastike bregdetare përgjatë shëtitores.
  • Tibidabo:. Hap prapa në kohë në majë të këtij mali magjike, e cila është shtëpi për parkun zbavitës vjetër në Spanjë Mount Tibidabo gjithashtu ofron shtigje të shumta hiking, si dhe disa bare të mëdha me pamje të mahnitshme të qytetit! Tarragona, Day Trip from Barcelona
  • Tarragona: Në kërkim të një eksperiencë me të vërtetë i paharrueshëm e Shën Valentinit? Atëherë ne ju sugjerojmë të habitshme dashur me një udhëtim magjik ditore në Tarragona, ku ju mund të humbni veten në mes të rrënojat romake, ujësjellës të lashta, dhe ndërtesave mesjetare tuaj. Mos harroni të kapur muzg nga pika vëzhgim 'mesdhetar ballkon', too!

Një mbrëmje intime: Restorante romantike

Pas një ditë jashtë-dhe-për të eksploruar më të mirë të Barcelonës, të përfundojë deri takim të tuaj romantike me darkë për dy në një nga restorantet më simpatik Barcelonës. Këtu janë disa nga spote favorite tona për Ditën e Shën Valentinit në Barcelonë 2014:

  • Dans Le Noir, Valentine's Day, Barcelona Comerc 24: Ky restorant Barcelona është një zgjedhje e lartë, i sigurt për të fshij dashur tuaj off këmbët e tij ose të saj! Enjoy shijshme shijshme të ofruara në këtë restorant Michelin yll me vendosjen intime. C / Comerc, 24.
  • Salero: Në qoftë se ju dëshironi për të bërë përshtypje gjysmën tuaj të tjera, nuk duken më tej se restoranti Salero! Përkryer për ata marrjen e të njohin njëri-tjetrin më shumë se një darkë candlelit, ose ato festuar një vjetorin, menu ofron gjithçka nga një vakt pesë kurs për tapas shijshme! C / Rec, 60.
  • Dans Le Noir: Këtu ju mund të gëzojnë një shijshme 'San Valentin menu' ... në errësirë ​​të plotë. Rrisin shqisat tuaja me këtë eksperiencë romantike, një e cila vjen me një dhuratë të vogël për çdo çift. Paseo Picasso, 10.

Apartamente në Barcelonë për Ditën e Shën Valentinit 2014

Bëni më e ditës tuaj të Shën Valentinit në Barcelonë duke marrë me qera një simpatik Las Ramblas Apartments, Apartment Barcelona Ramblas apartamente në Barcelonë, në afërsi të tremujorit historike gotik, ku rrugët dredha-dredha të çon në thesar të fshehur, rreth çdo qoshe. Një apartament këtu do të jetë e përkryer për një fundjavë të paharrueshëm, nëse kjo është për 50-vjetorin tuaj të dasmës apo pushim tuaj të parë e Shën Valentinit romantike në vitin 2014!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Bare & Nightlife, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

2 Përgjigjet një ditë romantike e Shën Valentinit në Barcelonë 2014: Veprimtaritë dhe Apartamente

  1. Kyriakos thotë:

    Χερετε αναφερατε σε ενα αθρο για το εστιατοριο dans le noir, μπορειτε να μου πειτε ποσα στοιχιζει το ατομο περιπου ευχαριστω αναμενω την απαντηση σας

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>