Sa Pobla Festival 2014: Një copë e Mallorca në Barcelonë

Tradicionale zjarrit Run, Barcelona

Kryeqyteti Katalonisht, një qytet i nderuar për festivale e saj në dukje të pafund që janë gjithmonë të gjallë, të gjallë dhe unik, është duke u përgatitur për një tjetër festë të paharrueshme - Festival Sa Pobla 2014! Duke u zhvilluar gjatë fundjavës së fundit të janarit në rrethin e gjallë e Gracia, ata që e gjejnë veten në Barcelonë janë me siguri në dyqan për një ngjarje të paharrueshëm, i mbushur me katalan doganat, tregon muzikë live dhe natyrisht, një prekje e traditës Mallorcan!

Ja se çfarë kjo është e gjitha në lidhje me:

Çfarë: Sa Pobla Festival 2014

Kur: 28 janar th

Ku: Të gjitha në të gjithë lagjen Gracia

Si për të arritur atje: Metro Fontana L3

Zjarre, zjarri-Shkon & Devils Dancing

Fire Run, Sa Pobla Festival, Barcelona Ky festival i gjallë në Barcelonë është mbajtur për nder të Sant Antoni, i cili ka jetuar në mes të 3-dhe 4 th shekullit, dhe të përkushtuar jetën e tij për të ndihmuar ata me më pak fat. Sipas legjendës, bonfires ishin vendosur dhe ritet u lexohen në mënyrë që të favorizojë bagëtinë dhe ndihmuar fertilitetin e të lashtave rreth në fund të janarit. Çdo vit Festivali Pobla Sa nderon këto tradita e vërteta me zjarre të mahnitshme në zemër të festimeve.

Giant Dragons, Traditional Custom, Barcelona Festival

Gjatë festivalit, rrugët e Gracia janë të mbushur deri në buzë me djajtë vallëzimi, varganin e drummers dhe kërcimtarë, dhe natyrisht, doganat tipike Katalonje, duke përfshirë castellers (kullat e njeriut) dhe dragons gjigante! Të jetë i sigurt që të mos humbasë Correfoc shumë pritur, aka drejtuar zjarri, për të përfunduar Barcelona përvojën tuaj festivalit. Dhe të shikojnë nga demonët horned sportive fishekzjarre si ata të drejtuar nëpër rrugët e Gracia, too.

Një Shijoni e Mallorca

Sobrasada, Mallorcan Traditional Food, Sa Pobla Festival Barcelona I njohur si një nga festivalet më të mëdha të vitit në ishullin e Mallorca, Festivali Pobla Sa është një duhet të shohim për të gjithë viziton Barcelonën në janar. Nëse ai të jetë vizita juaj e parë në qytet apo dhjetë tuaj, Festivali Pobla Sa ka diçka për të gjithë dhe është gjithashtu një mundësi e madhe për të shijuar disa ushqime tradicionale Mallorcan si sobresada: një mish shijshme me ap ATE cilësi-si.

E 'Barrio "i Gracia është lagje Mallorcan e qytetit dhe është karakterizuar nga shumë hapësira e saj të bukur të hapura që edhe të dyfishtë si platforma teatrale, ku artistë të talentuar rrugë janë të sigurt për të nxeh dhe argëtojë të gjithë familjen. Mos humbasë tregon që po ndodhin në placa del Diamant dhe placa de la Virreina për një përvojë magjike Mallorcan!

Apartamente në Gracia për Festivalin e Pobla Sa Gracia Apartments, Apartment Barcelona

Nëse Festivali i Pobla Sa ka peeked interesin tuaj, ju doni të siguruar mos humbur një moment të vetëm të kësaj feste të Barcelonës. Duke marrë me qera një nga shumë apartamenteve qendror Barcelona apo apartamente në zonën Gracia, ju do të gjeni veten të drejtë në zemër të të gjithë veprimtarisë së në këtë ngjarje tradicionale. Pra shkoni në, ballë për Gracia këtë janar dhe të përgatiten për të kërcyer në mesin e djajve!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Events, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>