Një Tapas Barcelona Route - A Perfect Combiation i Kulturës dhe kuzhinë!

Ciudad Condal, Barcelona

Marrjes së mostrave disa nga kuzhina fantastike spanjolle është një prioritet për shumicën që vijnë në Barcelonë, dhe një nga mënyrat më të mira për të eksploruar ushqimin e mrekullueshme qytet ka për të ofruar është duke gërmuar në disa nga tapas e saj shijshme. Bravas tangy patatas, croquettes punuar me dorë, dhe domate-topped freskëta bukë të gjithë të siguruar që ju do të keni mjaft barkun e plotë gjatë qëndrimit tuaj!

Një mënyrë e provuar dhe e vërtetë për të shijuar tapas si vendasit është që të bëjë një të kuzhinës "zvarritje bar, 'popping në të restorante, kafene dhe bare bare të përpiqen ofertat e secilit. Gjë e madhe për të bërë një turne tapas është që ju të merrni mundësi për të kontrolluar nga disa nga pamjet më të mira në qytet gjatë rrugës! Mos u shqetësoni për duke u përpjekur për të parë një lagje e madhe apo e bukur Gaudi ndërtimin ditën tjetër - ju mund të gëzojnë ndonjë gjë tuaj, ndërsa ju hani.

Tomato Bread, Barcelona

1. Top Sight: Gracia lagjes

Top Tapas Spot: Nou Candanchú, Placa de la Vila de Gr àcia, 9

I njohur si një nga hippest, lagjet bohem në qytet, charms Gracia me vibe saj lokale, dyqane të ftohtë, dhe arkitekturës intrigues. E drejta në një prej shesheve të bukura Gracia është Nou Candanchú, i njohur për të shërbyer disa nga tapas më të mira të zonës. Shpesh të plotë me vendasit dhe në-e-di turistëve, restoranti ka një përzgjedhje të tapas të madh dhe të madhësive të shëndetshme pjesë Menu tip:. Provoni një nga enët e tyre freskët peshku, bukën e tyre të shijshme domate ose bravas tyre të shijshme Patatas.

Tapes Gaudí, Barcelona 2. Top Sight: La Sagrada Familia

Top Tapas Spot: Kaseta Gaudi, Avinguda de Gaudi, 44

Spektakolare kryevepër Gaudi, La Sagrada Familia, është i njohur si një nga vendet kryesore për t'u vizituar në Barcelonë. Pra, çfarë mënyrë më të mirë për të parë atë se për shembull disa nga tapas më të mira të qytetit drejtë nëpër rrugë, ndërsa ju guak në spires saj tmerrshëm dhe detaje të pabesueshme! Tapes Gaudi është projektuar në mënyrë të përshtatshme për të nderuar arkitekt, me quirky, pllaka me ngjyra, dhe ofron një përzgjedhje e madhe e të preferuarat. Nga qofte spanjolle tek chorizos mini, ka sigurisht të mjaftueshme për të kënaqur edhe e sightseers uritura në Evropë.

Txapela, Barcelona 3. Top Sight: Casa Batlló dhe La Pedrera

Top Tapas Spot: Txapela, Passeig de Gracia, 58

Gjueti me Gaudi (e cila është e vështirë për të shmangur), kokë mbi të aktiv Passeig de Gracia ardhshëm. Këtu ju do të gjeni dy më shumë nga veprat e tij frymëzues, Casa Batlló dhe Casa Mila (ose La Pedrera). Fasadat e pabesueshme e këtyre dy ndërtesa janë mjaft joshës, dhe të brendshme e tyre nuk janë më pak mbresëlënëse. Tani, duke vlerësuar gjithë këtë arkitekturë mjeshtëror pa dyshim do të merrni murmuritjet tuaja stomakut, dhe Txapela pranë mund të goditur vendin! Një bar Baske-style tapas, kjo e specializuar në diçka të quajtur pintxos, të cilat janë mini kullat bare mbajtur së bashku me koktej shkopinj. Menu vizualisht i kënaqshëm Txapela e foto do t'ju ndihmojë në përpjekjet tuaja për të zgjedhur në mes të opsioneve gojë-lotim, kështu që nuk shqetësohet nëse ju nuk e flasin gjuhën! Gjithashtu të jetë i sigurt për të marrë një gotë të musht shtëpisë - përsosur për larje poshtë ato tapas shijshme.

 

Ciudad Condal, Barcelona 4. Top Sight: Placa Catalunya

Top Tapas Spot: Cerveceria Ciudad Condal, Rambla de Catalunya, 18

Ndërsa Passeig de Gracia sigurisht gumëzhin, Placa Catalunya është zemra e qytetit. Kjo portë për të gjitha gjërat Barcelona është një vend i përkryer për të pushuar në rrugën tuaj ... dhe hani tapas më të mrekullueshme! Cool Cercevería Ciudad Condal është një vend i madh për të dridhura, gllënjkë në një birrë etja-shuarje, dhe mostër një tapa katalanisht Ju gjithashtu do të gëzojnë shëtitje deri në bar -. Elegante Rambla de Catalunya ofron arkitekturë të bukur dhe pazar modës .

El Quim de la Boqueria, Barcelona 5. Top Sight: Tregu Boqueria

Top Tapas Spot: El Quim de la Boqueria, Mercat de La Boqueria, Las Ramblas

Çmim-fituese Tregut Boqueria sigurisht nuk është një vend i keq për të goditur deri ardhshëm në tapas turne tuaj nëpërmjet Barcelona. Pasi me emrin e tregut më të mirë në botë, ky qielli ushqim-dashnor është një vend i paharrueshëm, me një grup të pafund të prodhimeve të bukur. . Në qendër të këtij xhunglës gastronomical ju do të gjeni El Quim de La Boqueria Ky tapas këndshëm i përbashkët është në vetvete mjaft përvoja - të ulet në majë të një stol i qetë dhe të shikojnë kuzhinier punuar magjinë e tij duke krijuar disa specialitete Catalan drejtë para syve tuaj!

Tasca el Corral, Barcelona 6. Top Sight: Tremujori gotik

Top Tapas Spot: TASCA el Corral, Carrer Mercè, 17

Tremujori gotik në Barcelonë është një zonë intrigues e me një seri të dredha-dredha rrugët që krijojnë një botë e vet. E fshehur thellë brenda 'El Gótico' është TASCA el Corral, një i vjetër tapas Barcelona bar ku fjala "fshatar" nuk do të vijë afër kapjen ndjehen të saj historik dhe quirky. Varur nga tavani janë të mëdha hunks e Kamit, shishe të vjetra të pluhurosura dhe fuçi kërcitës vijë muret, dhe të venitur fotografi dhe xhingla të mbushin vendin me nostalgji. Të tapas shërbyer këtu janë të shijshme dhe unike në të drejtën e tyre, me ato të mishit të qenë disa të mira rreth.

Jai-Ca, Barcelona 7. Top Sight: BARCELONETA dhe plazhet

Top Tapas Spot: Jai-Ca, Carrer Ginebra, 13

Si ajo përdoret për të lagjes peshkatarët pleqve, Barceloneta sot ende mban të ndjehen të saj lundrim. Sigurisht, duke pasur plazhet më të mira Barcelonës drejta afër ndihmon për të dhënë vizitorëve një eksperiencë e vërtetë të Mesdheut. Eksplorimi rrugët bregdetare të vërtetë punon deri një oreks, kështu që kreu në Jai-Ca për të marrë tapas tuaj të mbushur. Kjo gumëzhimë Barcelona tapas bar është një preferuar lokale, kështu presin që të jenë në lagjet e të shtrënguar gjatë vakt tuaj, ose një pritë për të siguruar një tryezë. Mirëpo, si gjithmonë, vendasit nuk rri ju gabuar! Të tapas këtu janë gojë-lotim, dhe afërsia me ujërat e kripura mesdhetare ofron këtë restorant me shumë të freskëta, enët dyshimtë. Provoni Frito pescadito ose salpicón de Gambas të shijojnë disa trajton ushqim deti vërtetë!

Barcelona Tapas Route

Kështu që nuk keni atë! Pamjet më të lartë të kryeqytetit katalanas kombinuar me disa tapas të lartë! Një mënyrë e madhe për të kaluar një ditë në Barcelonë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>