Turne me një kthesë drithërues në Barcelonë

Catedral del Mar, Barcelona

Ju mendoni se dridhura zvarrit në ajër? Gjej veten duke arritur për triko tuaj të preferuar ose shall, kur ju largoheni nga shtëpia? Nuk ka asnjë dyshim për këtë, rënia ka ardhur në Barcelonë! Tani në qoftë se ju jeni dikush që është i tunduar për të kaloni qytetin dhe kreu për mot të ngrohtë në hint vogël e të ftohtë, rrinë rreth! Barcelona ka një mori të aktiviteteve të mrekullueshme vjeshtës të shkëpusin ty nga rritje të dridhura. Një vjeshtë preferuar është për të përqafuar herë errët dhe të eksplorojnë anë drithërues Barcelonës duke marrë një nga shumë fantastike, turne Freaky në këmbë në ofertë. Sillni një mik për të kapem për në dhe zhyten në të kaluarën frikshëm të qytetit me tregimet e fantazmat dhe vendeve të përhumbur ...

Tregime drithërues dhe spote Haunted

Tours fantazmë, Barcelona Këto ditë, kryeqyteti Catalan është një qytet i gjallë i mbushur me banorë hip dhe dasmorët modës. Megjithatë, qyteti ka pak e një të kaluare të errët, e mbushur me episode të zymta dhe tregime të tmerrshme. Me fat për ju, këto sekrete drithërues janë vetëm duke pritur për t'u zbuluar! Join Runnerbean Tours në Freaky tyre 'Haunted Past Night Tour "nëpër lagje me një prej më të pasur (dhe të errët) historitë, El Born. Ju mund të shihni skena nga inkuizicionit spanjoll zymtë, dhe relive disa nga legjendat më të bezdisshëm Barcelona është tek përgjojnë në të kaluarën e saj të errët. Gëzojnë tregime therëse e torturave mesjetare, dungeons pistë dhe varrezat mërzitur gjatë këtij turneu interesante.

Nëse ju ende nuk jeni foli, ju mund të hip në 'Fryma Walking Tour,' të drejtuar nga ICONO, për të dëgjuar historitë rrënqethëse e ghouls, brezin, magjia dhe çyshtje! Bazuar në romanin "fantazmat e Barcelonës" nga Sylvia Lagarda-Mata, ju do të vizitoni spotet përhumbur të pamjeve të çuditshme dhe aktiviteti paranormal dhe të mësojnë në lidhje me disa nga më të errëta, dukuritë më unnerving Barcelonës. Harrojeni këmbë, ju do të jetë duke përshëndetur një taksi në shtëpi dhe duke fjetur me dritat në pas këtë!

Side Sinful i Barcelonës

Barcelona El Molino Duke kërkuar për diçka pak më ndryshe? Duan të dëgjojnë një version sexier të historisë lokale? "Side Sinful i Barcelonës Tour" nga Via ofron një vështrim scintillating në qytet sensuale të ditëve të vjetra. Nga sallat e çmendur kabare e paralel me pirje të El Raval dhe sekretet lagësht e Las Ramblas, ky turne thekson skena nga e kaluara epshor Barcelonës. Zhytet i dyshimtë dhe tregime i veçantë ju lejon të zbuloni qytetin si kurrë më parë.

(Jo e përshtatshme për nën 14S)

Letërsi solli në jetë

Hija e erës, Barcelona A e keni lexuar romanin e mrekullueshëm Carlos Ruiz Zafon-së "Hija e erës"? Atëherë pse të mos hyjnë në botën e vërtetë e jetës së veprës letrare duke u bashkuar Orange monkey-së apo turne dedikuar ICONO'S këmbë. Të zhyten në botën intrigues e karaktereve Zafon dhe relive aventurat e tyre në Qytetin e Vjetër dhe Tibidabo lagjet Barcelonës. Feel romanin ardhur në jetë si ju prapa hapat e Daniel, Julián dhe Fermin dhe ju së shpejti do të ndjeni sikur ju jeni duke jetuar një pjesë të tregimit. Për ata që e duan letërsinë spanjolle, ICONO gjithashtu drejtuar një turne të mrekullueshme të bazuar në romanin '' Idelfonso Falcones katedralja e Detit ". Vizitoni të gjitha pamjet origjinale e qytetit të vjetër, siç përshkruhet në librin e të udhëtojë 700 vjet mbrapa në kohë në mbretërinë e vjetër Katalonisë!

Relive kaluara

Barcelona Barcelino Nëse ju jeni duke e bërë udhëtimin tuaj në Barcelonë një çështje familjare, ju do të duhet të gjejnë një mënyrë për të mbajtur fëmijët argëtuan. Mbani imagjinatën e tyre të rrjedhshëm dhe të shpenzojnë një pasdite me një jetë, frymëmarrje kohë udhëtar që nga koha e kalorësve dhe princeshat! Bashkohu 'Tour mesjetare për Fëmijët "Barcelino-së dhe të zbuloni historinë e pasur mesjetare të Barcelonës, së bashku me legjendat e saj magjike me një udhëzues costumed. Fëmijët do të dëgjojnë tregime mitike të dragons dhe unicorns, dhe të mësojnë në lidhje se çfarë ishte si të jetë dikush rrugën moshën e tyre prapa atëherë, duke përfshirë edhe atë lodra ata kanë luajtur me të, atë që ata veshur, dhe çfarë ata hëngrën! Ky turne interaktive është e sigurtë se do të jetë emocionuese dhe informative për fëmijët dhe të rriturit ashtu!

Pra, për një shans për të zbuluar të kaluarën e fshehtë e Barcelonës, dhe relive botën e ditë duke shkuar, nuk do të humbas në një nga këto turne unikeBarcelonë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, Gjërat për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>